ایلنا نوشت: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: این طور نباشد که برای خفه کردن اعتراضات از خاتمی مایه بگذاریم و از ایشان همه جا هزینه نکنیم و نگوییم آنهایی که در لیست نبودند مشکل داشتند و فساد داشتند.

احمد حکیمی‌پور در همایش مطالبات اصلاحات از دولت اعتدال گفت: می‌خواهم در این مدت مطالبات خودمان از خودمان را بگویم اصلاحات جریان ریشه‌داری است ما یک جریانی هستیم که فراز و فرودهای زیادی را پشت سر گذاشتیم و تجاربی با هزینه زیاد بدست آوردیم. او افزود: یک فرد اصلاح‌طلب ویژگی‌هایی دارد از جمله صداقت و شفافیت. اما فرصت‌طلبی، انحصارطلبی، برتری‌طلبی و روحیاتی که منجر به از بین بردن موفقیت ملی می‌شود اینها را تهدید می‌کند. دولت روحانی مدیون جریان اصلاحات است و آن را می‌داند و رویکرد پاسخگویی دارد و باید این را ادامه دهد.

آقای روحانی وعده‌هایتان را فراموش نکنید

همچنین حجت الاسلام احمد مازنی در این همایش گفت: اعتدال گفتمان نیست بلکه یک خط مشی است و این خط مشی هم بخاطر افراط‌گرایی صورت گرفته و بعنوان خط مشی اکثریت عقلای جامعه پذیرفته شده است. یعنی هم اصلاح‌طلبان و هم بخشی از اصولگرایان به ائتلافی پیوستند.
این نماینده مجلس با بیان اینکه ما بیش از اینکه خاتمی را سیاسی بدانیم او را اهل فرهنگ می‌دانیم ولی او را ممنوع‌التصویر می‌کنند، عنوان کرد: در این شرایط، برخی افراد در تمامی شبکه‌ها که متعلق به ۸۰ میلیون نفر است حضور دارند. البته حل همه مسائل دست آقای روحانی نیست. این نماینده مجلس یادآور شد: حصر یکسری شخصیت‌های موثر درست نیست. آقای روحانی در شهرها شعار رفع حصر را شنید و گفت خواست شما را اجرا می‌کنیم. آقای روحانی وعده‌هایتان را فراموش نکنید.

اگر با هم باشیم شاید بتوانیم اشتباهات ۱۵ سال گذشته را ترمیم کنیم

سهیلا جلودارزاده یکی دیگر از سخنرانان این همایش بود که گفت: آن چیزی که مهم است و همه کسانی که به اصلاحات فکر می‌کنند برایشان اهمیت دارد این است که وضع موجود حفظ شود و براساس وضع موجود برنامه‌ریزی کنیم. در زمان احمدی‌نژاد ما به انحلال سازمان مدیریت اعتراض داشتیم امروز این خلا را داریم علیرغم تلاش‌های انجام شده آن چیزی که درخور کشور است وجود ندارد و باید بوجود آید.

نماینده مردم تهران تاکید کرد: وقتی کارگر ما بعد از ۴۰سال حقوق قانونی که می‌گیرد ۴۰%حق او است اول ظلم است و پشت این ظلم کفری هم است. در قانون گذاری باید به حق کارگر توجه شود وقتی به کارخانه‌داران مو‌فق نگاه می‌کنید متوجه می‌شویم به کارگران خود توجه می‌کنند. اگر با هم باشیم شاید بتوانیم اشتباهات ۱۵ سال گذشته را ترمیم کنیم.

 مردم تشخیص دادند که آقای روحانی اصلح خیرالموجودین است

دبیرکل حزب مردم سالاری و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هم در این همایش با اشاره به انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری گفت: مردم به حق تشخیص دادند که این کاندیداها خیرالموجودین هستند و اصلح آنها آقای حسن روحانی است.

مصطفی کواکبیان با بیان این که کابینه ای در خط مطالبات مردم می خواهیم ، گفت: کسانی که در این انتخابات دولت را همراهی نکردند باید به آنها بگوییم خداحافظ شما. اینها در مسیر مطالبات مردم نیستند. من هم معتقدم دو ، سه تا از زنان باید وزیر شوند اما بالای 60 سال فردی در کابینه نیاورید چرا که این ها خسته اند.

دولت باید شعارها را در عرصه عمل اجرایی کند

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی هم در همایش مطالبات اصلاحات از دولت اعتدال گفت: مردم در انتخابات گفتند که چه می خواهند و چه نمی خواهند و دولت باید آن شعارها را در عرصه عمل اجرایی کند.

تابش با بیان این که تلقی حاکمیت دو گانه بر کشور به نفع کشور نیست و با این تلقی هیچ چیز قابل اجرا نخواهد بود ادامه داد: ساختارهای قوه مجریه و مقننه و قضائیه فرسوده است؛ قانون گذاری ما همچون مشروطه است و باید اصلاح ساختار صورت بگیرد.
وی با بیان اینکه اهتمام به قانون و قانون گذاری یکی از الزامات در کشور ما است، گفت: اگر به علت ها در مسائل مختلف توجه نداشته باشیم راه به جایی نخواهیم برد.

29219

 

 

کد خبر 673684

برچسب‌ها