پایان ۵ساعت عملیات‌تروریستی‌داعش درمجلس/ ورود تروریست‌ها با لباس‌زنانه/ حضور سیدحسن‌خمینی درحرم‌امام

مجلس شورای اسلامی صبح امروز شاهد تیراندازی چند مرد مسلح بود. این عملیات تروریستی که مسئولیتش را داعش بر عهده گرفت، 5 ساعت به طول انجامید اما به هیچ یک از نمایندگان آسیبی نرسید. همزمان اقدام تروریستی دیگری در حرم امام(ره) رخ داد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین، حوالی ساعت 10:20 صبح امروز فردی با حضور در مجلس شروع به تیراندازی کردن کرد، اتفاقی که در نتیجه آن یکی از محافظان مجلس بخاطر اصابت گلوله به پایش زخمی شد. برخی خبرها هم حکایت از آن دارد که دو محافظ دیگر هم در نتیجه این اتفاق زخمی شدند. اگرچه خبر شهادت این محافظ مجلس ابتدا تکذیب شد اما یکی از نمایندگان مجلس از شهادت 8 نفر در پارلمان خبر داده است.

نهایتا نیروهای امنیتی حاضر در مقر پارلمان، این عملیات تروریستی در ساعت 15:20 با کشته شدن مهاجمان به پایان رسید. رئیس مجلس نیز همراه با نیروهایی که برای پاکسازی و چک و خنثی، وارد ساختمان پارلمان شد و از فعالیت نیروهای امنیتی بازدید کرد.

خبرهای مربوط به این حادثه تروریستی را که از صبح امروز در خبرآنلاین منتشر شده است، در زیر بخوانید:

جزئیاتی جدید از تیراندازی در مجلس/ضاربان مجهز به کلاشینکف بودند/جلوگیری از خروج نمایندگان از صحن

 عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: عامل تیراندازی در مجلس شورای اسلامی بازداشت شد.

به گزارش خبرآنلاین، صبح امروز فردی با حضور در مجلس اقدام به تیراندازی کردن کرد. در همین راستا اکبر رنجبزاده اظهار کرد: عامل تیراندازی در مجلس دستگیر شده است.

این فرد مسلح با تیراندازی وارد مجلس شده و با هدف قرار دادن تعدادی از نیروهای حفاظت مجلس به تیراندازی خود ادامه می‌داد که ظاهراً سه نفر زخمی شدند.

آنگونه که ایسنا گزارش داده، یک نماینده مجلس نیز با تایید این حادثه تیراندازی گفت که هنوز این فرد بازداشت نشده و از خروج نمایندگان از صحن مجلس جلوگیری می شود.

این نماینده مجلس با تایید این حادثه تیراندازی گفت که این افراد در حال حاضر در دفاتر نمایندگان هستند و محاصره شده اند اما اوضاع تحت کنترل است و تا لحظات دیگر اخبار موثق تر منتشر می‌شود.

الياس حضرتي نماينده تهران هم گفته است: ضاربان سه نفر بودند که مجهز به دو قبضه کلاشينکف و يک قبضه سلاح کمري (کلت) بودند.

تسنیم هم روایت کرده که یک گلوله هم به جایگاه خبرنگاران اصابت کرده است.

یکی از زخمی‌های تیراندازی در مجلس، شهید شد/ تیراندازی به جایگاه خبرنگاران /تیراندازی در حیاط مجلس
تسنیم نوشت: درگیری و تیراندازی در ساختمان مجلس همچنان ادامه دارد؛ یک گلوله هم به جایگاه خبرنگاران اصابت کرده است.

برخی نمایندگان مجلس هم می‌گویند که خبرهای رسیده حاکی از این است که یکی از ماموران حفاظت مجلس در جریان این درگیری که زخمی شده بود، شهید شده است.

تاکنون هیچ منبع دیگری این خبر را تایید نکرده است.

همچنین ایسنا گزارش داده است که اوضاع در راهروهای مجلس تحت کنترل است و فرد حمله‌کننده به محاصره درامده است.

همه درهای مجلس هم اکنون بسته شده است.

همچنین خبرنگار خبرآنلاین از مقابل مجلس گزارش می‌دهد؛ ماموران نیم خیز از دیوارهای کوتاه اطراف مجلس به سمت داخل نگاه می کنند. خیابان ها بسته شده و همچنان صدای تیراندازی شنیده می شود. برخی از اعضای ساختمان اداری مجلس هم از پنجره ها بیرون را نگاه می کنند.

صدای تیراندازی به حیاط داخلی کشید، صدا از حیاط بین ساختمان اصلی و ساختمان اداری می آید.

فلاحت پیشه: افراد مسلح حمله کننده به مجلس دستگیر شدند/جعفرزاده:نمی‌دانیم چه خبر است، نگرانیم

همچنین حشمت الله فلاحت پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت وگو با خبرآنلاین با بیان اینکه طبق شنیده ها فردی که امروز در مجلس تیراندازی کرده اند، دستگیر شده اند گفت: طبق آنچه که شنیده ایم که افرادی که تیراندازی کرده اند کلاشینکف همراه داشته است.

او ادامه داد: نمی دانم چند نفر زخمی شده اند و چطور وارد راهروهای مجلس شده اند.

جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت هم در گفت وگو با خبرآنلاین در واکنش به تیراندازی در مجلس گفت: ما در حال قانون گذاری در مجلس هستیم و نمی دانیم چطوری این تیراندازی شروع شده است.

او ادامه داد: واقعا نمی دانیم در راهروهای مجلس چه خبر است و مسوولان دفتر نماینده ها در اتاق ها را بسته اند و نگران هستند.

اولین واکنش نمایندگان حاضر در صحن علنی مجلس به تیراندازی در پارلمان

به گزارش خبرآنلاين، همزمان با شروع قرائت گزارش کمیسیون صنایع و معادن درمورد حادثه معادن یورت آزاد شهر، صداي تيراندازي در مجلس به گوش رسيد.

هر چند همهمه مجلس نشان از فضاي ملتهب ميان نمايندگان داشت و خبرها حاكي از ورود افراد مسلح به مجلس و درگير شدن نيروهاي حفاظت با آنها است ،‌اما نمايندگان مجلس در داخل صحن به كار خود يعني همان قرائت گزارش در مورد معدن يورت ادامه دادند.

اولين واكنش رسمي نمايندگان در صحن علني مجلس نسبت به اين تيراندازي زماني رخ داد كه حاجي دليگاني در رابطه با گزارش معدن يورت پشت تريبون رفت، سخنان خود را با شعار مرگ بر آمريكا همراه كرد:« حضرت امام فرمودند كه هر چه فرياد داريد بر سر آمريكا بكشيد و بايد بگوييم مرگ بر آمريكا،‌مرگ برآمريكا! آمريكا عامل همه فتنه ها در دنيا است و همچنين مرگ بر رژيم آل سعود كه نوكري آمريكا را انجام ميد هد.»

در اين هنگام نمايندگان با او همنوا شدند و نمايندگان حاضر در صحن مجلس يكصدا با فرياد «مرگ بر آمريكا» به حادثه تيراندازي در مجلس واكنش نشان داد.

پنهان شدن ضاربان مسلح در دفاتر نمایندگان/هیچ نماینده‌ای زخمی نشده/حضور نیروهای ضدشورش در اطراف مجلس

 عضو هیات رییسه مجلس دهم در مصاحبه با شبکه خبر عنوان کرد: گزارشی در مورد کشته شدن یا شهادت در حادثه تیراندازی مجلس گفته نشده است. از نمایندگان کسی مجروح نشده است و صحن مجلس در وضعیت عادی به قانون گذاری می پردازد

به گزارش خبرآنلاین، رنجبرزاده اظهار کرد: چهار نفر وارد مجلس شدند و اين گروه به ارباب رجوع و محافظين درب شما تيراندازي كردند و تعدادي از محافظان مجروح كردند و بعد وارد ساختمان دفتر نمايندگان مجلس شدند و آنجا هم تيراندازي انجام دادند و خوشبختانه تا الان گزارشي در مورد كشته شدن يا شهادت گفته نشده است. از نمايندگان كسي مجروح نشده است و صحن مجلس در وضعيت عادي به قانون گذاري مي پردازد.

همچنین ایسنا نوشت؛

سیدحسین نقوی حسینی اظهار کرد: در جریان حادثه تیراندازی صبح امروز مجلس یک نفر از چهار فرد مسلح دستگیر شدند.

وی گفت که صبح امروز چهار فرد مسلح وارد مجلس شدند که در حال حاضر سه نفر در طبقات و دفاتر نمایندگان هستند و یکی از این افراد دستگیر شده است.

نقوی حسینی همچنین گفت که شینده‌ها حاکی است که یکی از نیروهای حفاظت مجلس شهید شده است.

مهدی کیایی مدیرکل روابط عمومی مجلس نیز گفت: نیروهای امنیتی در حال برقرار آرامش و امنیت در مجلس هستند و اطلاعات تکمیلی به صورت رسمی متعاقبا اعلام می شود.

همچنین براساس گزارش خبرنگار خبرآنلاین نیرو ضدشورش مجلس را محاصره کرده است. صدای تیراندازی بیشتر از قبل شده است.

در پی حادثه تیراندازی در مجلس و حرم امام؛وزیرکشور هیات دولت راترک کرد/جلسه فوق‌العاده امنیتی درتهران

ایسنا نوشت:

وزیر کشور با اشاره به حوادث تیراندازی اخیر در مجلس و حرم امام اعلام کرد که شاید جلسه شورای تامین استان تهران تشکیل شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی پیش از ظهر امروز با اشاره به حوادث تیراندازی اخیر در مجلس و حرم امام گفت: شاید جلسه شورای تامین استان تهران تشکیل شود.

وی درحالی که ساختمان دولت را با سرعت ترک می کرد گفت که برای پیگیری مسئله می رود.

گفتنی است فضای حاکم بر محدوده ساختمان پاستور تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته است.

عبدالرضا رحمانی فضلی همچنین دستور تشکیل جلسه فوق‌العاده امنیتی در تهران برای رسیدگی به حادثه حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) داد.

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات بعد از تیراندازی در حرم امام و مجلس
وزارت اطلاعات در پی حوادث اخیر در مجلس شورای اسلامی و حرم امام راحل(ره) اطلاعیه صادر کرد.

به گزارش خبرآنلاین، اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات به شرح زیر است؛

درصورت دیدن فعالیت ویااشخاص مشکوک به تروریست درمحلی که هستید با شماره 113وزارت اطلاعات تماس بگیرید.

اعزام ۱۷ آمبولانس برای انتقال مصدومان حمله انتحاری در مجلس و حرم امام (ره)

ایسنا نوشت:

در پی حادثه تیراندازی امروز در مجلس شورای اسلامی، اورژانس تهران برای رسیدگی به وضعیت مصدومان احتمالی 9 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به ساختمان مجلس اعزام کرد.

براساس اعلام مرکز اورژانس، همچنین دقایقی پس از این حادثه خبر تیراندازی در حرم امام خمینی (ره) اعلام شد که در پی آن نیز تاکنون 6 دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

همچنین احتمال دارد براساس گزارش‌های دیگر از این دو حادثه، اورژانس تهران آمبولانس و یا تجهیزات دیگر را به محل حادثه اعزام کند.

شنیده شدن صدای انفجار در طبقه پنجم مجلس/انتقال نمایندگان به پناهگاه/جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت

ایسنا نوشت: اخبار حاکی از خروج بیشتر نمایندگان از مجلس و تشکیل جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی در مورد حادثه تیراندازی در مجلس است.

مهدی کیایی مدیر کل روابط عمومی مجلس در همین رابطه با تاکید بر این نکته که تدابیر شدید امنیتی در مجلس حاکم و همه چیز تحت کنترل است گفت: کار مجلس با روال عادی در حال پیش رفتن است.

وی گفت: هیچ کدام از اخبار ضد و نقیضی که رسانه های مختلف درباره این حادثه منتشر می‌کنند، مورد تایید نیست و اخبار رسمی متعاقبا اعلام خواهد شد.

همچنین به دنبال حادثه تیراندازی صبح امروز مجلس،کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جلسه فوق العاده تشکیل می‌دهد.

سید حسین نقوی حسینی هم از تشکیل جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی خبر داد و گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تا دقایقی دیگر جلسه فوق العاده ای برای بررسی ابعاد حادثه تیراندازی مجلس برگزار می‌کند.

همچنین ایلنا روایت کرد حسن زمانی مدیر اجرایی مجلس شورای اسلامی با حضور در صحن پارلمان به مرور در حال خارج کردن نمایندگان از صحن مجلس شورای اسلامی است.

یکی از نمایندگان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: منتظر خروج از صحن هستیم.

قرار است نمایندگان به زیر زمین مجلس که پناهگاه است بروند یا از مجلس خارج شوند.

پخش تصاویر زنده از صحن علنی مجلس در شبکه خبر

همچنین ایسنا نوشت؛

با گذشت کمتر از دو ساعت از حادثه‌ی تیراندازی در مجلس شورای اسلامی، شبکه خبر پخش دائمی تصاویر زنده از صحن علنی را آغاز کرد.

تصاویر زنده از صحن علنی مجلس شورای اسلامی هم اینک در قابی کوچک در گوشه پایین سمت چپ شبکه خبر قابل مشاهده است و پخش برنامه‌های روتین شبکه در کنار زیرنویس‌هایی از حادثه تیراندازی ادامه دارد.

پیش از این رنجبرزاده، عضو هیات رییسه مجلس تأکید کرده بود که کسی از نمایندگان مجروح نشده است، همه نمایندگان در صحن هستند و صحن مجلس در وضعیت عادی به برنامه قانون‌گذاری می‌پردازد.

بر این اساس پخش این تصاویر از شبکه خبر، به نوعی تایید صحبت‌های رنجبرزاده باشد که در انتقال آرامش به مخاطبان هم کمک خواهد کرد.

با گذشت حدود سه ساعت از حادثه تیراندازی،‌ شبکه خبر زیرنویس‌هایی چون «نمایندگان ملت کار عادی خود را ادامه می‌دهند و در حال بررسی دستور جلسه امروز هستند»، «وزیر کشور دستور تشکیل جلسه فوق‌العاده برای حوادث امروز مجلس و حرم امام (ره) را داده است» و «مسئولان نظامی و امنیتی تأکید کردند که اوضاع تحت کنترل است» را به طور مداوم پخش می‌کند.

پیش از این شبکه خبر با پخش مستمر تصاویر زنده از عملیات نجات در حادثه پلاسکو، چنین رویکردی که مدتی است در شبکه‌های خبری دنیا مرسوم است را تجربه کرده بود.

به گزارش ایسنا، افراد مسلح حوالی ساعت ۱۰:۳۰ صبح چهارشنبه در حالی که تیراندازی می‌کردند، به زور وارد مجلس شدند، همچنین فردی مسلح در حرم امام(ره) نیز اقدام به تیراندازی کرد.

شنیده شدن صدای انفجار در طبقه پنجم مجلس /حضور تک تیراندازهای امنیتی در ساختمان‌های اطراف مجلس

همچنین تسنیم نوشت: درگیری‌ها کاملا به ضلع غربی ساختمان مجلس کشیده شده است. افراد مسلح در طبفات 5 و 6 مستفر هستند و تک‌تیراندازهای امنیتی و انتظامی در ساختمان‌های مجاور موضع گرفتند و با آنها درگیر هستند.
در دقایق اخیر شدت درگیری زیاد شده و خبرنگاران عکاسان در پشت درخت‌ها و موانع موجود در خیابان‌های حاشیه مجلس موضع گرفتند.

یک زن و یک کودک با همراهی نیروهای امنیتی وارد ساختمان شدند. بنا بر دستور دادستان تهران، تمام خبرنگاران غیر از تصویربرداران و خبرنگاران واحد مرکزی خبر، باید از محل حادثه دور شوند. همچنین لحظاتی پیش در طبقه پنجم مجلس یک انفجار رخ داد. هنوز جزئیاتی از نحوه وقوع این انفجار منعکس نشده است.

وزارت اطلاعات:ورود چند تیم تروریستی به تهران/دستگیری یک تیم تروریستی/یک فرد انتحاری خود را منفجر کرد
ایرنا نوشت: مدیرکل ضد تروریسم وزارت اطلاعات از ورود چند تیم تروریستی به شهر تهران خبر داد که یکی از آن ها قبل از هر اقدامی دستگیر و تیم دیگر در حرم امام راحل مورد ضربه قرار گرفت.

این مقام وزارت اطلاعات افزود: صبح چهارشنبه چند تیم تروریستی در شهر تهران اقدام به عملیات تروریستی کردند که عوامل یک تیم قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند.

وی ادامه داد: دو تیم دیگر حرم امام(ره) و ساختمان مجلس را مورد حمله قرار دادند که با هوشیاری ماموران حرم مطهر امام یک فرد انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر خود را منفجر کرد.

به گفته این مقام وزارت اطلاعات تیم دیگر در میدان بهارستان اقدام به تیر اندازی به مراجعین و یکی از ساختمان های اداری مجلس کرده است که تیم مورد نظر تحت محاصره قرار دارد.

لاریجانی: تروریست‌های بزدل به مجلس نفوذ کردند

به گزارش خبرآنلاين؛ سرانجام جلسه علني امروز مجلس كه با حادثه تيراندازي مواجه شده بود، به پايان رسيد. علي لاريجاني در پايان اين جلسه ضمن تشكر از نمايندگان گفت:چند نفر از تروريست هاي بزدل به ساختماني در مجلس نفوذ كردند و البته با آنها برخورد جدي شد.

رئيس مجلس ادامه داد: من از اينكه نمايندگان محترم با آرامش كار خود را ادامه دادند تشكر ميكنم، مسئله جزئي است اما اين نشان ميدهد كه تروريست ها به دنبال مسئله سازي هستند. مخصوصا ايران كه قطب فعال و موثر مقابله با تروريستها است.آنها ميخواهند خدشه اي ايجاد كنند. حتما نيروهاي امنيتي برخورد جدي خواهند داشت و انشاالله اين مشكل حل خواهد شد.

صحبت هاي لاريجاني با شعار «مرگ بر آمريكا» از سوي نمايندگان مجلس همراهي شد.

حضور فوری فرمانده سپاه و سردار غیب‌پرور و سلامی در مجلس|سرلشگر جعفری: مسئله رفع می‌شود
پس از حادثه تیراندازی در مجلس، سرلشکر جعفری به همراه سردار غیب پرور و سردار سلامی به مجلس آمدند.

به گزارش ايسنا، غلامرضا کاتب، عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد که در جریان حادثه تروریستی تیراندازی امروز مجلس به هیچ نماینده ای آسیب و صدمه ای نرسیده است.

همچنين به گزارش ايرنا،‌ سرلشگر محمد علی جعفری فرمانده سپاه بعدازظهرچهارشنبه در صحن مجلس با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان گفت و گو کرد.

فرمانده سپاه پاسداران در جمع خبرنگاران نیز حضور یافت و با دادن روحیه به آنها درمورد شرایط امنیتی مجلس اظهار کرد که هیچ مشکلی وجود ندارد و مساله انشاءالله رفع می شود.

لازم به ذكر است كه سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سردار سلامی جانشين فرماندهي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي نيز در مجلس حاضر شدند.

وزارت اطلاعات: مردم می‎توانند از مترواستفاده کنند/تخلیه مجلس/برخی نمایندگان در طبقات گیرافتادند
ایرنا نوشت: روابط عمومی وزارت اطلاعات خبر منتشر شده مبنی بر عدم استفاده از وسایل نقلیه عمومی و مترو به نقل از این وزارتخانه را نادرست خواند و تاکید کرد: تمام اطلاعیه ها از سایت رسمی واجا منتشر خواهد شد.

در برخی رسانه ها و شبکه های مجازی به نقل از وزارت اطلاعات آمده است که شهروندان از وسایل نقلیه عمومی و مترو استفاده نکنند.

روابط عمومی این وزارتخانه تصریح کرد: تاکنون چنین اطلاعیه ای از سوی این وزارتخانه صادر نشده است و مردم به شایعات توجه نکنند.

این خبرها پس از آن انتشار یافت که روز چهارشنبه دو تیم تروریستی در حرم امام راحل و مجلس شورای اسلامی قصد عملیات انتحاری داشتند که تیم تروریستی در حرم امام مورد ضربت قرار گرفت و عامل انتحاری خود را منفجر کرد.

تیم دیگر که به ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی راه یافته در محاصره کامل قرار گرفته است.

تخلیه ساختمان مجلس

همچنین ایسنا نوشت:

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کارمندان مجلس و خبرنگاران دقایقی پیش از ساختمان بهارستان خارج شدند.

با پایان جلسه علنی مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحت تدابیر امنیتی از ساختمان مجلس خارج شدند. همچنین نیروهای امنیتی اقدام به تخلیه ساختمان مجلس و خارج کردن کارمندان و خبرنگاران کردند.

یکی از نمایندگان مجلس به خبرنگار ایسنا گفت که یکی از افراد مسلح خود را در طبقه چهارم ساختمان مجلس در بخش دفاتر نمایندگان منفجر کرده است. به گفته وی کارمندان دفاتر نمایندگان تحت مراقبت امنیتی قرار دارند.

برخی نمایندگان در طبقات ششم و هفتم گیر افتادند

همچنین ایلنا نوشت:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: متاسفانه برخی از نمایندگان مجلس همچنان در دفاتر در طبقات ششم و هفتم حضور دارند.

هاجر چنارانی درباره آخرین وضعیت مجلس شورای اسلامی طی حمله مهاجمان ناشناس گفت: طبق تماسی که با مسئولان دفاتر داشتیم مجلس تا طبقه سوم به صورت کامل تخلیه شده است. مسئولان دفاتر به تالار آفتاب و نمایندگان در گروه‌های پنج نفره به ساختمان مشروطه منتقل شدند. نمایندگان با حفاظت خاصی از مجلس در حال خارج شدن هستند.

او ادامه داد: قطعا وزارت اطلاعات به صورت قوی با این افراد برخورد خواهد کرد و فکر می‌کنم این افراد در طبقات ششم و هفتم دستگیر شوند.

چنارانی در پاسخ به این سوال که باز هم صدای تیراندازی از ساختمان مجلس شنیده می‌شود، گفت: من از مجلس خارج شدم و اطلاع دقیقی ندارم اما باز هم تاکید می‌کنم تدابیر امنیتی خوبی برای نمایندگان لحاظ شده است.

نماینده مردم نیشابور افزود: گفته می‌شود داعش مسئولیت این حملات را به عهده گرفته اما ما هنوز آنها را گروه‌های ناشناس می دانیم. نگرانی ما برای افرادی است که در طبقات ششم و هفتم قرار دارند زیرا مهاجمان دارای جلیقه انتحاری هستند.

چنارانی در پاسخ به این سوال که آیا نمایندگان نیز در بین افراد حاضر در طبقه ششم و هفتم قرار دارند، گفت: بلی، متاسفانه هستند و هنوز اطلاعات کاملی در این خصوص وجود ندارد.

داعش مسئولیت دو حمله تروریستی امروز در تهران را بر عهده گرفت

ایرنا نوشت:

خبرگزاری فرانسه در خبری فوری اعلام کرد که گروه تروریستی داعش مسئولیت دو حمله امروز به مجلس شورای اسلامی ومرقد امام خمینی (ره) را بر عهده گرفت.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: خبرگزاری 'أعماق' وابسته به داعش بر روی کانال تلگرام خود اعلام کرد که این گروه مسئولیت دو حمله امروز یکی به پارلمان ایران ودیگر به مرقد (امام) خمینی (ره) را بر عهده گرفته است.

خبرگزاری اعماق گفته است: چند نفر از اعضایش به مرقد خمینی (ره) وساختمان پارلمان ایران در مرکز تهران حمله کردند.

مدیرکل ضد تروریسم وزارت اطلاعات کشورمان گفته بود: امروز چند تیم تروریستی در شهر تهران اقدام به عملیات تروریستی کردند که عوامل یک تیم قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند.

دو تیم تروریستی در حرم امام راحل و مجلس شورای اسلامی قصد عملیات انتحاری داشتند که تیم تروریستی در حرم امام مورد ضربت قرار گرفت و عامل انتحاری خود را منفجر کرد.

تیم دیگر که به ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی راه یافته در محاصره کامل قرار گرفته است.

معاون امنیتی وزارت کشور: تروریست‌ها با لباس زنانه وارد مجلس شدند /تایید شهادت دو نفر
همچنین ایسنا نوشت:

معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه تروریست‌ها با پوشش زنانه وارد مجلس شورای اسلامی شده‌اند، گفت: تروریست‌ها اکنون در محاصره هستند و تا ساعتی دیگر این مساله به پایان می‌رسد.

سردار حسین ذوالفقاری با اشاره به اینکه چهار تروریست با پوشش زنانه از مسیر محل تردد ارباب رجوع وارد مجلس شدند، اظهار کرد: آنها از همان درب ورودی به نیروهای محافظ تیراندازی کردند و نیروها را هدف قرار دادند، اما نیروهای حفاظت سپاه بلافاصله وارد عملیات شدند و صحن مجلس و کمیسیون‌ها را کنترل کردند.

وی افزود: تروریست ها ناچارا به مسیر دفاتر نمایندگان رفته و از آنجا افراد را مورد هدف قرار دادند. بر اساس گزارش اورژانس حدود ۳۰ نفر مجروح شدند و تا این لحظه شهادت دو نفر هم تایید شده است.

ذوالفقاری ادامه داد: تروریست‌ها چهار نفر بودند که یک نفر از آنها قطعا کشته شده و اعلام می شود که یک نفر دیگر نیز خود را منفجر کرده که هنوز این خبر تایید نشده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون محوطه مجلس تحت کنترل است، اظهار کرد: قسمت صحن و کمیسیون‌های مجلس امن بوده و نمایندگان کار عادی خود را انجام می‌دهند. ما احتمال دادیم که برخی از اعضای تیم تروریستی نیز بیرون از مجلس حضور داشته باشند بنابراین از تجمع مردم جلوگیری کردیم. در سراسر کشور اعلام آماده باش کردیم و تمام مراکز مهمی که احتمال دادیم اقدام تروریستی ممکن است انجام شود را تحت نظارت گرفتیم. یگان ویژه نیروی انتظامی (نوپو) وارد عملیات شدند. اکنون تروریست‌ها در محاصره بوده و تا ساعتی دیگر این مساله به پایان می رسد.

معاون امنیتی وزیر کشور همچنین درباره حادثه تروریستی در حرم مطهر امام (ره) گفت: دو نفر وارد محوطه حرم شدند که پس از شناسایی توسط نیروهای امنیتی یک نفر خود را منفجر کرد که این اقدام منجر به شهادت یک نفر و مجروحیت چند نفر شد. نفر دوم هم به وسیله نیروهای حفاظتی به هلاکت رسید.

ذوالفقاری با بیان اینکه پس از این اقدام تروریستی شورای تامین استان تهران برگزار شد و شورای امنیت کشور هم تا ساعتی دیگر برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: گروه‌های تروریستی و تکفیری در سه سال گذشته تلاش زیادی کردند که فضای کشور را نا امن کنند. ده‌ها گروه تروریستی قصد عملیات در کشور داشتند که با اشراف اطلاعاتی نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی تمام اقدامات آنها خنثی شد.

ناکامی تروریست‌ها از ورود به صحن مجلس

ایلنا نوشت: نماینده لنگرود گفت: تروریست‌ها قصد ورود به صحن علنی مجلس را داشتند که با هوشیاری نیروهای امنیتی موفق به ورود نشدند.

مهرداد بائوج لاهوتی در تشریح وضعیت امروز مجلس در پی حمله تروریستی مهاجمان ناشناس گفت: مهاجمان در ساختمان ملاقات مردمی  نمایندگان و چند نفری از نمایندگان و کارکنان در آن ساختمان حضور دارند. تروریست‌ها چهار نفر هستند که یک نفر آنها کشته شده‌ است و ساختمان در محاصره قرار دارد. با توجه به اینکه جلسه علنی بود، نمایندگان به جز آقای افتخاری در دفاتر حضور نداشتند.

لاهوتی گفت: تروریست‌ها قصد ورود به صحن علنی مجلس را داشتند که با هوشیاری نیروهای امنیتی موفق به ورود نشدند. اکنون بیش از ۹۹ درصد نمایندگان از مجلس خارج شده‌اند و پیش بینی می‌کنم تا دو ساعت دیگر این قائله تمام شود.

اخبار متناقض از گروگانگیری همسر ۲ نماینده زن مجلس 

مهر نوشت:

عضو کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس گفت: همسر و دختر نماینده شهرضا و همسر نماینده مبارکه در دفاتر نمایندگان در چنگال افراد مسلح قرار دارند.

احمد علیرضابیگی از شهادت ۸ نفر در جریان حمله افراد مسلح به مجلس و مجروح شدن ۳۳ تن دیگر خبر داد.

وی اظهار داشت: دو نفر از افراد مسلح خود را طی عملیات انتحاری، در ساختمان‌های مجلس منفجر کردند و تعداد دیگری از این افراد هنوز در حال مقاومت هستند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از بستگان نمایندگان نیز هنوز در اتاق‌های ملاقات حضور دارند. همسر خانم سعیدی نماینده مبارکه و همسر و دختر خانم محمودی نماینده شهرضا هنوز در دفاتر نمایندگان حضور دارند.

اما ایلنا نوشت:

با تلاش نیروهای امنیتی نماینده فومن و همسران دوتن از نمایندگان مجلس از ساختمان مجلس خارج شدند.

پس از هجوم مهاجران به ساختمان دفاتر نمایندگان مجلس، گروهی از نمایندگان و کارکنان و مهمانان که در آن ساختمان بودند، به دلیل تیراندازی در ساختمان محصور مانده بودند.

با تلاش نیروهای امنیتی و تخلیه طبقات، افتخاری نماینده فومن و همسران سمیه محمودی نماینده شهرضا و فاطمه سعیدی نماینده مبارکه که در دفتر حضور داشتند، از ساختمان خارج شدند.

روایت یکی از کارمندان مجلس

همچنین ایسنا نوشت:

یکی از کارمندان مجلس شورای اسلامی که دقایقی پیش به همراه سایر کارمندان مجلس به بیرون ساختمان پارلمان هدایت شده گفت که هزاران پوکه اسلحه در طبقات دفاتر نمایندگان به چشم می‌خورد.

این کارمند مجلس اظهار کرد: ما در طبقه دوم دفاتر نمایندگان حضور داشتیم که صدای انفجار رگباری از داخل ساختمان به گوش خورد؛ مهاجمین مسلح با حضور در ساختمان دفاتر نمایندگان اقدام به تیراندازی به سمت دفاتر کردند. کارمندان در دفاتر پناه گرفتند و مهاجمان مکررا دیوارهای دفاتر را به رگبار می بستند. کارمندان دوبار صدای انفجار مهیب از ساختمان دفاتر را شنیده اند.

درگیری یک نماینده مجلس با تروریست ها

جماران نوشت:

چند نفر از نمایندگان هنگام ورود به صحن مجلس با صحنه تیراندازی و صدای شلیک روبرو می شوند، حتی یکی از نمایندگان هنگام ورود با تروریست ها درگیر می شود و با کلت به سوی آن ها شلیک می کند.

محمود صادقی با بیان این که یکی از نمایندگان مجلس امروز هنگام ورود به مجلس با تروریست ها درگیر شده بود، گفت: ما به همراه سایر نمایندگان با مدیریت آقای لاریجانی به صورت گروهی از مجلس خارج شدیم و هم اکنون در منزل به سر می بریم.

وی گفت: ما هنگامی که در صحن مجلس بودیم هیچ گونه صدایی نمی شنیدیم و از طریق پیامک و فضای مجازی متوجه این ماجرا شدیم. اوضاع در درون صحن عادی بود و ریاست مجلس را آقای پزشکیان بر عهده داشت. به طوری که ما نماز ظهر را به امامت حجت الاسلام سالک در صحن اقامه کردیم و بعد از آن با ورود آقای لاریجانی و مدیریت تحسین برانگیز ایشان به صورت گروهی از درب بهارستان خارج شدیم.

وی افزود بنده به اتفاق دکتر عارف و چند تن از نمایندگان از مجلس خارج شدم و در هنگام خروج صدای نشنیدم و چیزی ندیدم. دیگر نمایندگان نیز به همین صورت چند نفر چند نفر خارج شدند. من در حال حاضر منزل هستم و علی القاعده دیگر نمایندگان نیز به منازل خود رفتند.

صادقی در پایان در مورد ادامه برنامه های آینده مجلس، گفت: در پایان جلسه امروز جلسه بعدی روز یکشنبه اعلام شد و مجلس طبق رول به کار خود ادامه خواهد داد.

تروریست‌های حادثه مجلس دستگیر شدند

همچنین مهر نوشت:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دستگیری یک نفر از تروریست های حادثه امروز مجلس توسط نیروهای سپاه خبر داد.

سیدحسین نقوی حسینی، درباره آخرین وضعیت حادثه تروریستی امروز مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس خبرهایی که داریم یکی از مهاجمان توسط نیروهای سپاه پاسداران دستگیر شده است.

وی افزود: در رابطه با بقیه مهاجمان فعلا خبری ندارم البته انفجاری انجام شده اما معلوم نیست که جلیقه انفجاری بوده یا پرتاب نارنجک.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: البته به طور کلی ماجرا تحت کنترل است و مجلس تخلیه شده و تنها نیروهای امنیتی در محل حضور دارند.


اقدامات امنیتی تا پاکسازی نهایی ادامه دارد

علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگوی با خبر ساعت ۱۴ شبک یک سیما اظهار داشت: مهاجمان آموزش‌های تروریستی ویزه دیده بودند و با قصد مختل کردن امنیت اقدام به حمله کردند.

وی افزود: نیروهای اطلاعاتی و امنیتی به سرعت وارد مقابله با تروریست‌ها شدند تا یکی دو ساعت بعد صدای تیراندازی وجود داشت اما اوضاع به سرعت تحت کنترل در آمد.

بروجردی خاطرنشان کرد: برای پاکسازی نهایی با توجه به اینکه ممکن است افراد دیگری حضور داشته باشند، اقدامات امنیتی تا این لحظه ادامه دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: با توجه به اینکه مجلس جایگاه مردمی دارد، این عملیات قطعا بزدلانه بوده و چنین حرکات بچه گانه‌ای در ایران پهناور و پایدار نمی‌تواند مخل امنیت ما باشد.

پایان عملیات تروریستی در مجلس

ایسنا نوشت: با اتمام عملیات تروریستی صبح امروز در مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس از ساختمان پارلمان بازدید کرد.

علی لاریجانی در محل فعالیت نیروهای امنیتی برای پاکسازی و چک و خنثی ساختمان پارلمان حضور یافت و از فعالیت نیروهای امنیتی بازدید کرد.

پرواز کوادکوپتر نیروهای امنیتی بر فراز ساختمان‌های مجلس

تسنیم نوشت: یک کوادکوپتر بر فراز ساختمان‌های مجلس‌ شورای اسلامی و ساختمان‌های مجاور به پرواز درآمده است.

همچنین از حدود 20 دقیقه پیش، صدای درگیری و تیراندازی به گوش نمی‌رسد و گفته می‌شود تمام نیروهای مهاجم کشته شده‌اند.

هلاکت ۴ تروریست ذر حادثه امروز مجلس

تسنیم نوشت: عملیات تروریستی مجلس با هلاکت ۴ تروریست پایان یافت.

عملیات تروریستی با ورود نیروهای ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هلاکت عوامل تروریستی لحظاتی پیش به پایان رسید.

دو نفر از اعضای دفتر حاجی دلیگانی شهید شدند

حسینعلی حاجی دلیگانی درباره این حادثه ترویستی اظهار کرد: در جریان حادثه تروریستی امروز مجلس مسئول دفتر و مشاور بنده به شهادت رسیدند.

همچنین هادی بهادری نماینده ارومیه نیز گفت که حمید امدادی مسئول دفتر بنده مجروح شده است که هنوز خبری درباره به شهادت رسیدن او ندارم. در حال حاضر در بیمارستان ها به دنبال ردی از سلامتی اش هستم که امیدوارم سالم باشد.

پاکسازی تمام ساختمان مجلس

تسنیم نوشت:

تمام ساختمان مجلس غیر از یک طبقه پاکسازی شد. همچنین برخی اخبار حاکی از به هلاکت رسیدن تمام تروریست‌های حاضر در این ساختمان است.

ناجا: اوضاع کاملا تحت کنترل است

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس نوشت: یروی انتظامی جزییات دو حادثه تروریستی رخ داده در حرم حضرت امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی را تشریح و تاکید کرد که اوضاع کاملا تحت کنترل پلیس است.

صبح امروز تروریست‌هایی قصد ورود به حرم حضرت امام خمینی (ره) و کلانتری حرم را داشتند که با ضرب گلوله تک تیراندازان پلیس ناکام ماندند. یکی از تروریست‌ها پس از اصابت گلوله خود را منفجر کرده که در پی این اقدام به کسی آسیب نرسید.

تروریست دیگری که اقدام به تیراندازی به سمت مردم کرده بود، با ضربه گلوله‌ای به سرش از پای در آمده و قبل از منفجر کردن خودش تحت کنترل قرار گرفت که از این فرد مقادیری نارنجک و مواد منفجره کشف و ضبط شد.

بنابرا اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس، در این میان یکی از ماموران پلیس زخمی شد که حال عمومی وی کاملا مساعد است. در حال حاضر نیز نیروهای انتظامی در محل حضور داشته و اوضاع محدوده را کاملا در دست دارند ضمن اینکه عوامل سپاه انصار نیز که مسوولیت حراست و حفاظت از حرم امام خمینی (ره) را بر عهده دارند در محدوده مستقر می‌باشند.

نیروی انتظامی با اشاره به حوادث رخ داده در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: مأموران یگان ویژه پلیس که به نوپو مشهور بودند در محل حضور داشته و در کنار عوامل سپاه وارد عمل شدند. عوامل پلیس در این محدوده مستقر بوده و محدوده‌های منتهی به مجلس شورای اسلامی نیز کاملا تحت کنترل است.

نیروی انتظامی از شهروندان خواسته است که از تجمع و حضور در اطراف این مناطق خودداری کرده و هرگونه موارد مشکوک را به شماره تلفن 113 یا 110 اطلاع دهند.

وی همچنین از شهروندان خواست که اخبار را از منابع موثق و قابل اعتماد پیگیری کنند.

واکنش توئیتری ابوطالبی و امیرعبدالهیان

معاون سیاسی دفتر رییس جمهور در یادداشتی توئیتری نوشت: جهان باید نشان دهد تروریسم محکوم است و تهران و پاریس و لندن یا شرق و غرب نمی‌شناسد و برای مبارزه با آن باید استوارتر، منسجم‌تر و یک‌پارچه‌تر حرکت کنیم.
حمید ابوطالبی در مطلبی در واکنش به حوادث تروریستی روز چهاشنبه تهران در صفحه توییتر خود نوشت: اقدام تروریستی تهران اگر در اروپا یا هر جای دیگری رخ می‌داد تلفات بسیاری در برداشت؛ درود بر اقتدار و صلابت نیروهای سپاهی، بسیجی،انتظامی و امنیتی ایران.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: ایران جای تروریست ها نیست و مبارزه با تروریسم قویا ادامه خواهد یافت.  حسین امیرعبداللهیان در توییتر خود نوشت: «همه چیز تحت کنترل است. ایران جای تروریست ها نیست. مبارزه با تروریسم قویا ادامه خواهد یافت.» 

محسن رضایی: تروریست‌ها را به شدت تنبیه خواهیم کرد 

در واکنش به این حادثه تروریستی محسن رضایی در صفحه اینستاگرام خود در یادداشتی تحت عنوان «تروریسم کور در تهران»، نوشت:

سه سال از شروع اقدامات تروریستی در منطقه و اروپا می گذرد. تروریست‌ها در اکثر اقدامات خود موفق شده‌اند. در پاکستان، افغانستان، فرانسه، آلمان و انگلیس صدها نفر را کشته و چندهزار نفر را زخمی کرده‌اند.

آنها بارها تصمیم به نفوذ در ایران گرفته ولی هر بار قبل از اقدام دستگیر شده‌اند. با اقدام امروزشان آنها را هر کجا که باشند، به شدت تنبیه خواهیم کرد.

حملات تروریستی امروز تهران 12 شهید و 42 مصدوم داشت

ایرنا نوشت: سرپرست اورژانس کشور گفت: حملات تروریستی امروز در تهران 12 شهید و 42 مصدوم داشت.

پیرحسین کولیوند افزود: در دو حمله تروریستی امروز که در مجلس و مرقد امام (ره) رخ داد در مجموع 12 نفر شهید و 42 نفر مصدوم شدند.

دستور آماده باش به همه بیمارستان‎ها

ایرنا نوشت: سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مصدومان این حوادث در بیمارستان های سینا، طرفه و هفتم تیر عیادت کرد.

با توجه به احتمال افزایش مصدومان وزیر بهداشت، به همه بیمارستان های تهران دستور آ‌ماده باش داده است.

اعلام جزئیات حوادث تروریستی امروز از سوی وزارت کشور/ یک انفجار انتحاری درمجلس/تشکیل جلسه شورای امنیت

وزارت کشور در اطلاعیه‌ای نکاتی را درباره حوادث تروریستی امروز بیان کرده است. نکاتی که حاکی از حضور شش مهاجم در دو حادثه تروریستی امروز تهران در مجلس و حرم مطهر امام(ره) است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، این وزارتخانه در اطلاعیه‌ای نوشت:

در پی بروز 2 واقعه تروریستی ظرف روز جاری در تهران و با عنایت به انتشار برخی اخبار ضد و نقیض در خصوص این حوادث، اطلاعات دقیق و نکات ذیل به استحضار ملت شریف ایران می رسد؛

1- دو  تیم تروریستی در روز جاری به صورت همزمان در حاشیه مرقد امام راحل (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، با تحرکات تروریستی کور تلاش کردند فضای آرام و امنیت موجود در کشور را تحت الشعاع قرار دهند.

2- تیم تروریستی اول متشکل از دو نفر حوالی ساعت 10:30 امروز وارد محوطه مرقد امام شد. نفر اول با انفجار انتحاری و نفر دوم پس از تیراندازی کور در درگیری با مأموران به هلاکت رسید.

3- تیم تروریستی دوم متشکل از چهار نفر همزمان با عملیات تیم اول سعی کرد وارد ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی شود که پس از واکنش مأموران  یک نفر از آنان در انفجار انتحاری و سه نفر دیگر پس از تیراندازی های کور و تلاش برای حضور در طبقات فوقانی ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، در درگیری با ماموران به هلاکت می رسند.

4- در مجموع بر اساس گزارش های دریافتی در دو واقعه روز جاری، تعداد 12 نفر از همو طنان شهید و 42 نفر نیز مجروح می شوند.

5- هم اکنون هر دو واقعه خاتمه یافته و اوضاع به صورت کامل در کنترل عوامل امنیتی و انتظامی قرار دارد. اخبار تکمیلی این وقایع متعاقباً به استحضار ملت شریف  خواهد رسید.

6 - به منظور بررسی ابعاد دقیق 2 واقعه رخ داده، جلسه شورای امنیت کشور عصر امروز به ریاست وزیر کشور تشکیل می شود.

7- به منظور پیشگیری از انتشارِ اخبار خلافِ واقع؛ لازم است، همه رسانه ها با اتخاذ رویکرد مسؤولانه از انتشار هر گونه اخبار غیررسمی اجتناب کنند.

 

اخبار لحظه به لحظه حمله تروریستی به حرم امام خمینی (ره) را در ادامه بخوانید؛

 

حمله فرد مسلح به حرم امام خمینی(ره) / یک نفر کشته و ۵ نفر مجروح شدند
 ایلنا نوشت: فردی مسلح لحظاتی پیش با ورود به حرم امام خمینی(ره) و تیراندازی چند تن را مجروح کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که فردی مسلح لحظاتی پیش با ورود به حرم امام خمینی(ره) و تیراندازی چند تن را مجروح کرده است.

شنیده‌ها حاکی از آن است که یک نفر کشته و ۵ نفر مجروح شده است.

تا لحظه ارسال این خبر هنوز فرد مسلح بازداشت نشده است.

جماران هم نوشته است:شنيده ها حاكيست دقایقی قبل یک مهاجم تیرانداز با ورود به صحن غربی حرم مطهر اقدام به تیراندازی کرده و تا کنون آمار مجروح شدن 2 نفر قطعی می باشد.

یک حمله کننده به حرم امام خود را منفجر کرد/تشدید اقدامات امنیتی در محل نهاد ریاست‌جمهوری
 ایلنا نوشت:

حمله کنندگان به حرم امام (ره) دستگیر شده‌اند.

دونفر از حمله کنندگان به حرم امام دستگیر و یک نفر هم خود را منفجر کرده است.

همچنین جماران نوشت: در محل نهاد ریاست‌جمهوری، اقدامات امنیتی تشدید شده و نیروهای حفاظت نهاد ریاست جمهوری اجازه ورود و خروج به هیچ کس را نمی‌دهند.

همچنین برخی خبرها حکایت از آن دارد که صدای انفجار در حرم امام در ایستگاه مترو حرم امام شنیده شد.

جزئیاتی از حمله تروریستی به حرم امام /تروریست‌ها مقادیر زیادی مواد منفجره داشتند
محمد علی انصاری رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (ره) به ارائه اطلاعاتی درباره حادثه تروریستی امروز در حرم امام (ره) پرداخت.

به گزارش خبرآنلاین، انصاری با بیان اینکه حادثه حرم امام سه مجروح (عوامل انتظامی حرم)، یک شهید (مامور فضای سبز) داشت، گفت: ساعت 10:40 دقیقه دو تروریست از ناحیه غربی حرم قصد ورود به حرم می کنند، هر دو مواد انفجاری به خود وصل کرده بودند و به محض ورود به حرم شروع به تیراندازی کور و بی هدف می کنند.

او ادامه داد: در همین زمان سه نفر مجروح و یک نفر نیز به شهادت می رسند. در مقابل درب شبستان نیروهای انتظامی به سمت این افراد تیراندازی می کنند که یکی از آنها مقابل درب شبستان منفجر می شود.

انصاری گفت: تروریست دوم فرار می کند که او نیز با تیراندازی ماموران به هلاکت می رسد و ماموران موفق می شوند جلیقه انفجاری او را خنثی کنند. تروریست ها تعداد زیادی نارنجک و مواد منفجره با خود داشتند.

در پی حادثه تروریستی؛ سیدحسن خمینی به حرم امام رفت
ایلنا نوشت:

دقایقی پیش و پس از انجام عملیات تروریستی در حرم امام خمینی (ره)، حجت‌الاسلام سید حسن خمینی در حرم حاضر شد.

این خبر در حال تکمیل است...

2929

کد خبر 673820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 17
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • من IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  3 7
  مردم آیا جنگ می خواهید یا صلح؟ ایا می خواهید سایه جنگ از سر شما برداشته شود؟ متاسفانه یادم نمیاد کی اینو می گفت. شما نمیدونید؟
 • مهسا IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  2 3
  چرا بی هدف تیراندازی کرده؟
 • محمد قاسمی IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  7 1
  داعش غلط کرده.هر اتفاقی میافته توی دنیا ، اینا برای اینکه بگن ما خیلی خفن هستیم میگن کار ماست.متاسفانه کلی گروه تروریستی توی دنیا داریم.
 • بی نام A1 ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  5 11
  پس سایه ی جنگی که میگفتن از سرمون دور شده این بوده. عجب...
 • بی نام A1 ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  4 2
  چندی پیش مقام سعودی گفته بود جنگ و ناامنی را داخل ایران می کشیم. به نظر می رسید قطر و عربستان که حامیان داعشند در سر این موضوع اختلاف داشتند که یکی از دلایل قطع روابط آنها شد. شاید حوادث امروز تهران نتیجه تفاهمی باشد بین قطر و عرستان برای عادی سازی مجدد روابطشان.
 • majid A1 ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  7 11
  زمانی که مقام اول دولت برای جمع اوری رای موجب تضعیف و واتهام به نیروهای نطامی انتطامی وامنیت کشور شد نتیجه اش داعش یک قدم جلوتر امد در کدام کشور سراغ دارید رییس یک دولت مراکز امنیتی کشورش را زیر سیوال ببرد
 • کار سعودیه IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  8 3
  خبرجان،مشخصه که کار عربستان سعودی هستش،برای من جای سوال بود که چرا یک عملیات تروریستی توسط داعش در ایران انجام نشده بود، برای من مشخص شد که عربستان از واکنش ایران بسیار هراس داشت اما با چراغ سبزی که ترامپ به کشورهای عربی داد و فروش 110 میلیارد دلار اسلحه به عربستان سعودی و آمدن آیت الله مایکمایکل دی‌آندریا رئیس اتاق عملیات سیا علیه ایران ،اتفاقهای زیادی در راه است محاصره و به زانو در آوردن قطر قدم اول انها بوده و است، انتحاری ها می توانستند در بازار تهران این کار را بکنند اما مشخص است که عملیات در مجلس و حرم بیشتر یک هشدار و پیغام بود تا ایجاد تلفات بالا.
 • حسن A1 ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  8 4
  به نظر من یکی از دلایل بروز حوادث امروز سیاست زدگی نهادهای اطلاعاتی ، نظامی و انتظامی می باشد که باعث شده از انجام صحیح وظیفه غافل بشن. با توجه به شرایط بوجود اومده به هیچ عنوان صلاح نیست امسال کسی برای برگزاری مراسم حج به عربستان بره. از من گفتن بود
 • بی نام A1 ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  3 20
  وقتی گسل های امنیتی توسط کاندیدای ریاست جمهوری نادیده گرفته می شود... وقتی سپاه و نهادهای امنیتی توسط برخی سرکوب می شود... وقتی اعدام های دهه 60 توسط آقای روحانی برای چند تا رای زیر سوال می رود... وقتی... نتیجه اش جز این نمی شود. این نوعی تشکر و تقدیر داعش و منافقان از آنانی است که در تبلیغات انتخاباتی خود سپاه و امنیت و قضا را زیر سوال بردند... اما این گروه شرم و حیا ندارند و باز تقصیر را گردن دیگران می اندازند و ... کاش دکتر ظریف را صدا می کردند تا به همراهی کرباسچی و... با این گرگها و داعشی ها مذاکره می کرد
 • بی نام IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  9 15
  بهتر این است که تروریستهای دستگیر شده را با کمال احترام به محل خودشان برگردانند و از هر گونه محاکمه و یا اعدام آنان خودداری نمایند. وگرنه........ عده ای چند سال بعد از اعدامهای 96 و مظلومیت تروریستها سخن خواهند گفت.
 • بی نام A1 ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  5 2
  علی برکت الله
 • بی نام A1 ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  15 3
  بعضیهاجوری حرف میزنندکه انگارازالان بایدحکومت نظامی بشه.انتقادبهنیروهای امنیتی وارده ونهادهائی که ادعادارن سیاستهای مابرای ایجادامنیت ببوده بایدپاسخگوباشن. این خطرهست که بعضی که خوداین وضعیت روایجادکردن این مسئله روبهانه‌ای برای بعضی اقدامات کنند
 • سعید A1 ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  0 0
  دور از تو باد اندیشه بدان
 • دکتر IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  0 0
  نه داعش نه عربستان نه کشورهای عربی حتی اسراییل بدون حمایت امریکا چنین جرات هایی ندارن..مطمئن باشید پشت پرده همه این داستان افزایش فشار بر ایران ترامپ و امریکا و جمهوری خواهان هستن
 • بی نام A1 ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  0 0
  قسم به روح بلندت امام عزیز تا پوزه عربستان سقوطی را به خاک نمالیم ارام نمیگیریم.ما از نسل دلیرانیم.م از نسل سرداران دلاوریم که هشت سال صدام را به خاک مذلت انداختیم.تا عربستان را به غلط کردن نندازیم کوتاه نمی اییم
 • فاطمه IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  0 1
  الان دلیل قانع کننده ای پیدا میشه که بگه چرا آقای روحانی ک بعد از هر ماجرایی بیانیه میدادند الان تو این شرایط بحرانی چرا ساکت اند
 • نازي A1 ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  0 0
  من هم واقعا به خانواده هاي شهدا تليت ميگم ان شاا الله كه شرشون از همه جاي دنيا بركنده بشه واقعا شبكه خبر كوتاهي كرد اگه زلزله تو اندونزي رخ ميده خبر مهم انتشار ميكنه ولي نسبت به اين خبر مهم بي تفاوت بود