وزیر خارجه قطر تأکید کرد که کشورش آماده مذاکره برای حل بحران پیش آمده با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است.

به گزارش ایسنا، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در مصاحبه با تلویزیون بی بی سی گفت: اقداماتی که علیه قطر اتخاذ شده اقدامات بسیار شدید و سختی است. آنچه که رخ داد یک مجازات دسته‌جمعی از سوی سه کشور منطقه بود که تلاش کردند قطر و مردمش را تحت محاصره قرار دهند.

وی گفت: ما نمی‌دانیم که به چه دلیل این کشورها فکر می‌کنند قطر از ایران حمایت می‌کند. همگی ما خواهان روابط مثبت با ایران هستیم و نمی‌خواهیم اقدامات تنش‌زایی علیه هیچ یک از طرف‌های دیگر گرفته شود بلکه می‌خواهیم درگیری‌هایمان را از طریق مذاکره براساس اصول شورای همکاری خلیج فارس حل کنیم.

وی درباره توئیت‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا درخصوص قطع روابط برخی کشورها با قطر گفت: ترامپ با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر دیدار کرد و گفت که ادعاهایی درباره حمایت مالی برخی کشورها از جمله قطر و عربستان از تروریسم وجود دارد و این ادعاها بارها تکرار شده و ما گفتیم که باید سر میز مذاکره بنشینیم.

وزیر خارجه قطر گفت: ما به ترامپ گفتیم که این ادعاها برپایه گزارشات رسانه‌ای است اما نهادهای امنیتی از ماهیت روابط بین قطر و آمریکا به خوبی آگاه هستند و هیچ دلیل درباره حمایت قطر از تروریسم وجود ندارد. دستگاه‌های رسمی آمریکا به خوبی از میزان همکاری با همتایان قطری خود آگاه هستند و این دستگاه‌ها همواره تلاش‌های قطر برای مبارزه با تروریسم را می‌ستایند.

وزیر خارجه قطر در مصاحبه دیگری با سی ان ان گفت: ما آماده مذاکره برای حل بحران با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس هستیم. ما به راهکارهای دیپلماتیک ایمان داریم و می‌خواهیم صلح در منطقه برقرار شده و تروریسم از بین برود. ما یک ابرقدرت نیستیم و به حل بحران‌ها از طریق نظامی ایمان نداریم.

52310

کد خبر 673875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =