ایسنا نوشت: سخنران پیش خطبه این هفته نماز جمعه تهران گفت: دشمن از انتخابات چشم‌گیر ما ترسید، ما نگران نیستیم چون حمله صورت گرفته جنبه امنیتی نداشت و نمایشی بود.

آیت‎الله سیدهاشم حسینی بوشهری در سخنرانی پیش از خطبه این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به شخصیت افراد غیر مسئولیت پذیر گفت: مانند کسانی نباشید که خدا را فراموش کردند، کورکورانه وارد صحنه شدند و بی هدف مردم را کشتند این ها هویت ندارند و مسئولیت گریز هستند. اینگونه افراد تحت ولایت شیطان قرار می گیرند. کسانی که یاد خدا را فراموش کردند زیر چتر حمایتی شیطان قرار می گیریند، لذا از هر جنایتی فروگذار نیستند. این ها عاقبت وحشتناکی دارند.

وی با اشاره به مراسم تشیع شهدای حادثه تروریستی تهران خاطرنشان کرد: بعد از این مراسم یاد شهدایمان را گرامی می داریم، شهدایی که توسط کسانی به شهادت رسیدند که خدا را فراموش کردند. انحراف از مرحله دینداری و دین باوری صورت گرفته و روی نسل جوان امت اسلامی سرمایه گذاری کردند تا هویت دین را از آن ها بگیرند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: آن ها می خواهند بحران ایجاد کنند، دستگاه های تبلیغاتی را افزایش دهند تا جوانان انحراف از دین داشته باشند و از سوی دیگر هم می خواهند به اسلام انحرافی دامن بزنند. مانند خوارج زمان امیرالمومنین (ع) مقابل حجت خدا ایستادند؛ امروز هم زیارت و قانونگذاری را میان شیعه و سنی شرک می دانند.

وی افزود: آموزه های غلط را به جایی می رسانند که در ماه رمضان مسلمانان را به رگبار می بندند. دشمن این برنامه ها را تدارک می بیند و بعد پرچم مبارزه با تروریسم را بر می دارد.

وی همچنین گفت: این ها از دست جمهوری اسلامی که در عراق، سوریه و سرزمین های اسلامی با سخن حق مقابل آن ها است عصبانی هستند؛ چه کسی است که نداند ریشه و منشاء اصلی تروریسم در کجاست؟ شما برای مبارزه با تروریسم ائتلاف تشکیل می دهید؟

وی تصریح کرد: من به شما مردم روزه دار و عزیز عرض می کنم تنها راه برون رفت از چنین مسائلی وحدت و همدلی ما است. اگر دشمنان از بیرون شاهد چندپاره گی ما باشند نفود می کند؛ ولی اگر حرف وحدت مسئولان مخابره شود دشمن جرات نفوذ نمی کند.

این عضو مجلس خیرگان رهبری اظهار کرد: کاری که کردند ارزش امنیتی نداشت و تبلیغی بود. سربازان گمنام و ارتش نیروی مسلح باید هوشیارتر از گذشته از مرز و وطن دفاع کنند که البته همواره همین طور بوده است.

وی با تشکر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای حفظ آرامش خود در زمان حمله تروریستی تهران گفت: نمایندگان در گرماگرم حمله تروریست ها تا پایان، جلسه را ادامه دادند و با اینکار به دنیا اعلام شد ملت ایران از این بادها نمی ترسند و خم به ابرو نمی اورند.

حسینی بوشهری در پایان ضمن اظهار همدردی با خانواده شهدا و مجروحین این حادثه گفت: برای بازماندگان شفای عاجل می طلبیم. دشمن حقیقا از این انتخابات چشم‌گیری که صورت گرفت ناراحت است. همانطور که رهبر عزیز فرمودند ما نگران نیستیم. دنیا را دچار شوک کردیم. ترامپ آمده بود ما را تهدید کند، اما خبر ندارد که ملتی با همه وجود به صحنه آمده تا به سیاست های آنها پاسخ نه محکم بدهد.

27212

کد خبر 674647

برچسب‌ها