۰ نفر
۱۹ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۸

«حالا هر دو تنهاییم» مجموعه‌شعرهای کوتاه دفتر سوم سهیل محمودی است.

به گزارش خبرآنلاین، «حلا هر دو تنهاییم» عنوان مجموعه شعرهای کوتاه دفتر سوم سهیل محمودی است که توسط نشر ثالث منتشر شده است. کتاب «بهار ادامه پیرامون توست» دفتر دوم از مجموعه اشعار یا مایکو واره‌های فارسی است که در ادامه کتاب «رویای درخت ریشه‌دار است »‌ و از سوی همین انتشارات منتشر شده است.

یکی از شعرهای این کتاب را با هم می خوانیم:
یک کفش‌هایم را درآوردم؛
حریمِ مقدّسِ رودخانه.
دو می‌روم تا گیلاس‌ها با هم شب را عاشقانه‌تر سر کنند.
سه چترم را جا گذاشتم تا نرگس‌ها و بنفشه‌ها تنها نباشند زیرِ باران
چهار همه شب، سقف را بالای سرِ خواب‌هایم نگه داشته بود شاپرک
 پنج چتری شده بر سرِ کِرمِ کوچک‌تر قارچِ کوچک
شش سردیِ ماهِ آبان؛ با عجله می‌خوانند گنجشک‌ها

سید حسن ثابت محمودى در سال ۱۳۳۹ هجری شمسی در یک خانواده خراسانى نژاد در تهران چشم به جهان گشود. پس از فراغت از تحصیل به کار مطبوعاتى روى آورد. وى چون داراى قریحه‏ شاعرى بود آن گونه که خود مى‏گوید مهرداد اوستا و حسین آهى او رابه وادى شعر کشاندند و با فنون شعر و رموز آن آشنایش ساختند و در این رهگذر به توانایى و مهارت رسید و مجموعه‏اى نیز از اشعارش به نام‏هاى «دریا و غدیر» و «فصلى از عاشقانه‏ها» طبع و نشر گردید.

محمودى در شعر تخلّص «سهیل» را برگزید امّا کمتر از این تخلص در شعر استفاده مى‏کند. سهیل شاعرى است که بر اثر دشوارى‏هاى زندگى و سختى معیشت از خلال نوشته‏ها و شعرهایش سایه‏اى از یأس و حرمان و غم و اندوه مشاهده مى‏شود. وى مى‏گوید: «اگر مى‏توانستم به کار تصویرى می‏پرداختم چرا که از همان روزهاى کودکى دوربین را بیش از قلم و کاغذ دوست داشتم اما حافظ و افسون ناپیداى شعرش و دردمندانه‏هاى پروین اعتصامى با جاذبه‏اش براى جوانى که روزها با فقر بالیده بود مرا به سمت شعر کشانید».

کد خبر 67474

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مریم IR ۲۱:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۳/۲۸
  5 0
  معطّر می کنی جان را به گفتار/کلامت عین اعجاز مسیحاست
 • محمد IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۸۹/۱۰/۰۸
  1 1
  حيف سهيل و حيف عوام البته شاگردان حاج شيخ (عين صاد) بايد هم اين چنين باشند باشد كه ادامه دهنده راه آن مرحوم باشيم به اميد پيروزي