۰ نفر
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۵
برگزاری 290 جشن گلریزان در کشور

ایرنا نوشت : عضو ستاد دیه کشور گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان امسال 290 جشن گلریزان در سراسر کشور برگزار می شود.

نادر رمضان خواه در پایان نخستین جشن گلریزان ویژه جامعه دانشگاهی و فرهیختگان در دانشگاه آزاد واحد شهرکرد افزود: هم اینک بیش از 15هزار زندانی جرائم غیر عمد در زندان های کشور در حال تحمل حبس هستند.
وی گفت: از سال 66 تاکنون به منظور حمایت از زندانیان جرائم غیرعمد جشن های گلریزان در سراسر کشور برگزار می شود که تاکنون بیش از 103 هزار زندانی جرائم غیر عمد با کمک خیران و ستاد دیه آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.
وی با اشاره به اینکه آزادی زندانیان با بدهی مالی کم یکی از اولویتهای ستاد دیه کشور است اظهار کرد: از سال گذشته طبق مصوبه هیات مدیره ستاد دیه کشور مبنی بر فوریت پرداخت تسهیلات برای آزادی محکومان غیرعمد تا سقف 220 میلیون ریال بدهی این مصوبه در قالب طرح بهار انقلاب تا بهار طبیعت در سراسر کشور اجرا شد.
رمضان خواه افزود: طبق این مصوبه مبلغ بدهی محکومان جرائم غیرعمد که کمتر از 220 میلیون ریال بدهی است با اولویت از طریق پرداخت تسهیلات تامین می شود که تاکنون بیش از 420 میلیارد ریال از بدهی این زندانیان پرداخت و تعداد زیادی زندانی آزاد شدند.
وی تاکید کرد: مصوبه اخیر هیات مدیره ستاد دیه کشور بجز زندانیان ناتوان در تامین مهریه، تمامی محکومان جرائم غیرعمد را شامل می شود که در قالب این طرح 66 زندانی جرائم غیر عمد از استان چهارمحال وبختیاری به ستاد دیه معرفی شدند که از این تعداد 32 زندانی واجد شرایط بودند.
به گفته وی، معرفی زندانیان بدهکار زیر 220 میلیون ریال تا پایان ماه مبارک رمضان به ستاد دیه کشور تمدید شده است.
نماینده ستاد دیه کشور در ادامه به تصویب قانون جدید بیمه اجباری شخص ثالث در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با تصویب این قانون آمار زندانیان تصادفات رانندگی کاهش پیدا کرده است.
رمضان خواه با بیان اینکه اگر قانون بیمه شخص ثالث اصلاح و اجرا نمی‌شد، در زمان حاضر بیش از 300 هزار راننده در زندان وجود داشت ، افزود: هم اینک 800 راننده در زندان هستند که این تعداد به دلیل نداشتن بیمه شخص ثالث و یا مشکل در گواهینامه در زندان تحمل حبس می کنند.
همزمان با سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) نخستین جشن گلریزان ویژه جامعه دانشگاهی و فرهیختگان به منظور کمک به خانواده زندانیان جرائم غیر عمد روز شنبه در دانشگاه آزاد واحد شهرکرد برگزار شد.
***
میانگین زندانیان جرائم مالی در چهارمحال وبختیاری 2 برابرکشور است
مدیرنمایندگی ستاد دیه چهارمحال و بختیاری گفت: میانگین زندانیان جرائم مالی در زندان های استان بیش از 2برابر میانگین کشور است.
حافظ طاهری عصر شنبه در بیستمین جشن گلریزان آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد در سالن غدیر شهرکرد افزود: بیش از 306زندانیان استان زندانیان جرائم مالی و غیر عمد هستند.
به گفته وی ، 15 هزار و 400 نفر از این تعداد زندانی غیر‌عمد با جرائم مالی هستند و میانگین وجود زندانی با جرائم مالی در کشور 7 درصد ثبت شده در حالی این میزان در استان چهارمحال وبختیاری 16درصد است.
طاهری با اشاره به برگزاری 6 جشن گلریزان درماه مبارک رمضان امسال در استان افزود: سال گذشته 9 جشن گلریزان برای حمایت از زندانیان جرائم غیر عمد در استان برگزار شد.
به گفته وی ، سال گذشته در این جشن گلریزان ها 3 میلیارد و 400میلیون ریال تعهد کمک به زندانیان جرائم غیر عمد از سوی خیران ثبت شد که از این میزان یک میلیارد و 850 میلیون ریال جذب شد و زمینه آزادی 38 نفر فراهم شد.
وی اظهار کرد: هم اینک 15 درصد زندانیان مالی و جرائم غیرعمد در استان بدهی کمتر از 50 میلیون ریال دارند.
رئیس اداره امور اجرایی زکات چهارمحال و بختیاری از پرداخت 450 میلیون ریال از محل زکات جمع آوری شده در استان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد خبر داد .
حجت الاسلام سیدمهدی هاشمی افزود: براساس تصمیم ستاد زکات استان این میزان کمک برای آزادی زندانیان شهرستان های مختلف براساس کمک های جمع آوری شده هزینه می شود.
به گفته وی، سال گذشته 20 میلیارد و 969 میلیون ریال زکات در این استان جمع آوری شد.
گفتنی است ، هم اکنون سه زندان در شهرکرد، بروجن و لردگان استان چهارمحال وبختیاری فعال است

 

46

کد خبر 675204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =