پیروزی دیلی نوشت: رسانه‌های عربستانی طی روزهای گذشته و با بالا گرفتن مناقشات سیاسی بین کشورهای عربی با قطر، به تلاش گسترده‌ای برای لغو میزبانی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ دست زده‌اند.

تنش‌های سیاسی کشورهای عربی با قطر در عرصه ورزش هم روز به روز گسترده تر می شود و عربستان و امارات دست به اقدمات عجیبی برای تحت فشار قراردادن قطر زده اند.

عربستانی ها در تازه ترین اقدام، تیم های قطری از جمله لخویا را به حمایت از تروریست متهم کرده اند و قصد دارند با فشار رسانه‌ای، برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ را در قطر منتفی کنند.

در همین ارتباط، روزنامه «الریاضیه» عربستان در گفتگویی با  «امجد طه» رئیس منطقه‌ای مرکز انگلیسی مطالعات و پژوهش‌های خاورمیانه به بررسی این موضوع پرداخته و از بسیاری از موانع مالی و لجستیکی پیش روی قطر برای تحقق رؤیایش در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ سخن گفته است.

 امجد در این خصوص گفت: میزبانی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ با خطر مواجه شده است، چراکه موانع مالی و لجستیکی وجود دارد که ممکن است قطر را از میزبانی محروم کند.

وی ادامه داد: چگونه طرفداران فوتبال برای تماشای بازی های مورد علاقه خود می توانند به کشوری سفر کنند که میزبان تروریستهاست؛ تروریستهایی که هر لحظه ممکن است تصمیم به منفجر کردن خود بگیرند!

طه همچنین افزود: از سوی دیگر، پس از قطع ارتباط کشورهای عربی از جمله مصر، بحرین، امارات و عربستان سعودی با قطر، بدون شک دوحه با مشکلات مالی شدیدی مواجه خواهد شد و مراکز تجاری آن نیز از این مشکلات در امان نخواهند بود.

رئیس منطقه‌ای مرکز انگلیسی مطالعات و پژوهش‌های خاورمیانه عنوان کرد: علاوه بر این، بخش عمده‌ای از درآمدهای هتل‌های قطر با حضور بازیکنان باشگاه های عربستان در این کشور تأمین می شود، چراکه باشگاه‌های سعودی در ماه ژانویه هرسال اردوهای آماده‌سازی خارجی خود را در دوحه برگزار می کنند. بنابراین، از این پس هتل های قطر از جذب این درآمدها محروم هستند.

امجد طه در پایان یادآور شد: در هر صورت به دلیل حمایت مقامات قطر از تروریسم و پناه دادن آنها به تکفیریها در خاک خود، میزبانی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ با خطر لغو مواجه است.

4141

کد خبر 675252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =