اعضا بدن دختر ۱۷ ساله  به چند نفر زندگی دوباره بخشید

رئیس تیم هماهنگ کننده اهدای عضو استان همدان گفت: با رضایت خانواده دختر خانم 17 ساله ملایری که دچار مرگ مغزی شده بود چند بیمار از مرگ حتمی نجات یافتند.

دکتر مجید حمیدی، در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در همدان با اعلام مطلب فوق افزود: اعضا بدن یک دانش‌آموز دختر دبیرستانی که به علت تشنج شدید دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده‌اش به چند بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید.

وی اظهار داشت: سمیه علی قلعه باباخانی، دختر خانم 17 ساله ملایری پس از 7 روز کما و با تائید تیم پزشکی مبنی بر مرگ مغزی، به بیمارستان سینای تهران منتقل و تمامی اعضا حیاتی بدن وی به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

دکتر حمیدی خاطرنشان کرد: خانواده این دختر نوجوان با ایثار و از خودگذشتگی جان چندین نفر را از مرگ حتمی نجات دادند.

وی گفت: این بیمار به علت تشنج به بیمارستان غرضی ملایر انتقال می یابد ولی به علت طولانی بودن منزل تا بیمارستان در حین انتقال دچار ایست تنفسی نیز شد، که البته با تلاش تیم پزشکی، تشنجات وی کنترل اما به علت طولانی بودن مدت‌زمان تشنجات و ایست تنفسی، در نهایت دچار مرگ مغزی شده است.

لازم به ذکر است، با اهدای اعضا بدن بیمار مرگ مغزی شده می توان به 10 نفر زندگی دوباره داد، اعضای حیاتی چون کبد، ریه‌ها، کلیه‌ها، قلب، قرنیه‌ها، پانکراس و نسوج در ساعات اولیه مرگ مغزی قابل پیوند خواهد بود.

 

48

کد خبر 675474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =