بازارهای جهانی در انتظار اعلام تصمیم فدرال رزرو/ طلا در بازار ایران گران شد

به دنبال احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا بازارهای جهانی به این خبر واکنش نشان داده و اونس طلا رو به افزایش گذاشته؛این اتفاق در بازار ایران سبب شده تا قیمت طلا و ارز امروز روند افزایشی داشته باشد.

به گزارش خبرآنلاین، به دنبال نزدیک شدن به اعلام سیاست های پولی آمریکا و احتمال افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو نرخ اونس در بازارهای جهانی افزایش یافت.آنطور که خبرگزاری ها گزارش داده اند، بانک مرکزی آمریکا قرار است بیانیه پایانی نشست سیاست پولی را در بعد از ظهر چهارشنبه منتشر کند.برخی خبرها حکایت از آن دارد که در سیاست پولی تازه آمریکا نرخ‌های بهره بالاتر از دلار پشتیبانی شده و قرار است برای کالاهایی مانند طلا که با دلار قیمت گذاری می‌شوند ، برای دارندگان سایر واحدهای ارزی گران‌ تر کنند.

خبرگزاری های بین المللی گزارش داده اند که احتمال اینکه بانک مرکزی آمریکا امروز در جریان نشست خود برای تعیین سیاست پولی تازه آمریکا، نرخ‌های بهره را افزایش دهد،بسیار زیاد است. در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در اوت ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۲۷۱.۴۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۳۰ سنت کاهش، در ۱۲۶۸.۶۰ دلار بسته شده بود.

پیام افزایش قیمت ها در بازار ایران

به دنبال افزایش اونس جهانی،پیش بینی ها حکایت از آن دارد که قیمت طلا طی روزهای آینده به تبعیت از افزایش اونس در بازار جهانی رو به افزایش خواهد گذاشت.با این حال امروز چندان افزایش قابل توجهی در قیمت ها اتفاق نیفتاد.

امروز هر مثقال طلا 494 هزار و 650 تومان به فروش رسید.هر گرم طلای 18 عیار114 هزار و 198 تومان شد. هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی با 400 تومان افزایش یک میلیون و 200 هزار تومان،نیم سکه ،سکه طرح قدیم یک میلیون و172 هزار تومان،نیم سکه 633 هزار تومان و ربع سکه 363 هزار تومان معامله شد.هر قطعه سکه گرمی هم دیروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته 246 هزار تومان به فروش رسید.

در بازار ارز نیز امروز  دلار آمریکا با 8 صدم درصد افزایش به 3 هزار و 730 تومان رسید.یورو 4 هزار و 245 تومان و پوند نیز4 هزار و 842 تومان قیمت گذاری شد.

 

3535

کد خبر 676467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =