۰ نفر
۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۹

آقای کی‌روش برای گرفتن هیجان و استرس صعود و نوستالژیک کردن صعودمان به جام جهانی به ما بدهکارید.

فرهاد عشوندی- واقعا این چه وضعش است؟ صعود این قدر بی هیجان؟ چه معنی دارد دو هفته قبل از پایان رقابت های انتخابی جام جهانی ما صعود کرده باشیم؟ این هم شد فوتبال که هیچ حریفی در تمام طول بازی های انتخابی حتی یک موقعیت مسلم گل روی دروازه مان خلق نکند؟

این همه دعوا کردید، این همه سر و صدا به پا شد. هی ترساندیدمان که کار دشواری در پیش است که این قدر ساده صعود کنیم؟ اصلا نمی خواهم درباره همه آن دفعاتی که حسرت رفتن به جام جهانی به دلمان مان را برایتان یادآوری کنم. بیاید و همین صعود 4 سال قبل مان را دوباره بررسی کنیم. فوتبال مان کلی ژنرال داشت. کلی بازیکن اسمی که سن شان بین 30 تا 33 سال بود. از علی کریمی و نکونام و آندو گرفته تا مجتبی جباری و شجاعی و همین سید جلال یا پژمان. تازه گوچی و اشکان دژاگه و چند تا متولد خارج از ایران دیگر را هم که آورده بودید و رحمتی هم که بود. یادتان هست چه صعود هیجان انگیزی داشتیم!

شما مدام می نالید که امکانات کم است. نیاز به اردوی بیشتر دارید. نسل تیم ملی را عوض کردید و کلی بازیکن آورده اید که خیلی های شان را مثل همین علی کریمی ، حتی وقتی در لیگ ایران بازی می کردند هم کمتر حتی ما فوتبالی تر ها دیده بودیم. این ها را ریختید دور هم که دقیقا چه اتفاقی بیفتد؟ خب حق دارند مربیان باشگاهی که معترض باشند! وقتی تیمی دارید که 5 نفرش را جلوی کره می گذارید بیرون و 5 تا جوان جدید جای شان می گذارید و باز بدون اینکه حتی یک موقعیت به حریف بدهید ، به سادگی آب خوردن شکستش می دهید، که دیگر نیاز به تمرین و اردوی بلند مدت ندارید! اصلا معلوم نیست چه به خورد بازیکنان تان در این اردوها می دهید که می آیند کره و قطر و ازبکستان را که هر بار جلوی تیم های باشگاهی مان بازی می کنند ، دمار از روزگارمان در می آورند را این قدر ساده شکست می دهید ، تازه وقتی این بچه ها برمی گردند به اردوی تیم های شان ، مشخص می شود دو سه کیلویی هم چاق شده اند. برادر این چه وضع تمرین دادن است آخر؟!

دیگر بردن این کره و قطر و چین و ازبکستان که کار دشواری نیست! هی لیگ تعطیل می کنید ، اردو می گذارید. فریاد می زنید ، دعوا راه می اندازید. یک بار مزاحم حال خوش ژنرال می شوید ، یک بار داد برانکوی عزیزتر از جان را در می آورید و کلا هم که روی اعصاب حاج محمد مایلی کهن هستید. بابا آخر برای چی؟ که ته همه این شلوغکاری ها این قدر بی هیجان تیم به جام جهانی ببرید؟ حالا مثلا الان تیم اول گروه شدید که چی؟ رکورددار صعود بدون گل خورده به جام جهانی شدید که برویم بگوییم به چند من؟ برادر من می دانید با این صعود ساده چه لذتی را از همه ما گرفتید؟ بابا ما به خرداد پر حادثه عادت داریم. به سختی ، به تلاش ، به دعا ، به عجز و استرس. می دانید با این صعود راحت تان مانع شدید چقدر دست به دعا برداشته شود؟ 

نه آقای کی روش شما به ما بدهکارید که بدون حرص و استرس به جام جهانی برده ایدمان. من فکر می کردم فقط خودم این حس  را دارم اما برای اطمینان هم از عادل فردوسی پور پرسیدم و هم از مهدی تاج که رئیس فدراسیون است. حتی ان دو هم می گفتند خیلی با منطق و نظم و روی اصول صعود کردیم و این صعود به آنها هم نجسبیده بود!

 

41258

کد خبر 676714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
  85 3
  کیروش به دعای خیر مردم و تیم ملی و روز های سخت اعتقادی نداره ب تلاش و برنامه اعتقاد داره
 • بی نام A1 ۰۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
  6 53
  حالا دیگه جو دادن باشما
 • امیر RO ۰۵:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
  65 6
  خیلی با حال بود احسنت
 • بی نام A1 ۰۵:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
  75 3
  قشنگ بود. خداییش ما ایرانی ها اصولا دوست نداریم آب خوش از گلویمان پایین برود.
 • هم وطن CN ۰۶:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
  66 1
  خیلی ها پول گرفتن اما اخلاق حرفه ای نداشتن هنوزم ندارن. من اصلا اهل فوتبال نیستم اما آقای کیروش، تصادف و شانس رو از روی تیم ملی برداشت. به نظر دوبار صعود توی دنیای فوتبال تصادفی نیست. براشون و تیم ملی عزیزمون ارزوی موفقیت می کنم هرچند موفقیتشون خیلی باعث نگرانی هست در کشورما موفقیت افراد حتی اگه عین نفع همه باشه همیشه خطر بزرگی رو هم به همراه داره. "اجماع عمومی برای حذف فرد موفق به منظور از بین بردن شبهه هرگونه بی کفایتی سایر عزیزان". امیدوارم قدر همه خدمتگزاران واقعی کشور رو بدونیم وگرنه هزینه این مسئولیت ها رو کم بیش برای همه این عزیزان به بالاترین قیمت از جیب مردم پرداخت کردیم.
 • بی نام A1 ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
  5 39
  بیش از اینها بدهکاره.