به ازای هر ۱۴ روستا در لرستان یک روحانی مستقر در خانه عالم وجود دارد

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: هر یک روحانی که مستقر روستاست موظف است به ۱۴ روستا درخصوص مسائل و معلومات مذهبی پاسخگو باشد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان،حجت‌الاسلام غلامی با اشاره به فعالیت گستره مبلغین درایام مختلف سال، گفت: به ازای هر ۱۴ روستا در لرستان یک روحانی مستقر درخانه عالم وجود دارد.

وی اضافه کرد: روحانی که مستقر در مساجد روستاهای استان است موظف بوده به ۱۴ روستای هم‌جوار درخصوص مسائل و معلومات مذهبی، بیان احکام شرعی، پاسخ به سؤالات دینی و... پاسخگو باشد.

غلامی ادامه داد: روحانیون مستقردر روستاها علاوه‌بر اجرای مراسم مذهبی هم‌چون اقامه نمازهای جماعت و بیان احکام شرعی، در نشست با اقشار مختلف به‌ویژه جوانان به سؤالات دینی و فرهنگی مخاطبان پاسخ می‌دهند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان یادآور شد: برای استقرار روحانی در هر روستای استان با مشکلات اعتباری مواجه‌ایم و بودجه این بخش پایین است.

وی افزود: اجرای برنامه‌های مناسبتی در ایام ولادت و شهادت ائمه معصومین(ع) با هدف آشنایی عموم مردم با سیره زندگی فردی، اجتماعی و اخلاقی خاندان عصمت و طهارت از عمده اقدامات روحانیون مستقر در روستاهای استان است.

غلامی تصریح کرد: برگزاری جلسات جزءخوانی قرآن‌کریم و فعال کردن مساجد به‌عنوان کانون‌های فرهنگی و دینی روستا نیز توسط روحانیون انجام می‌گیرد.

۴۶

کد خبر 676944

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =