برداشت غلط از تعبیر «آتش به اختیار»/منطق ولی‌فقیه موجب اقتدار است

مهر نوشت:نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به برداشت غلط برخی از تعبیر «آتش به اختیار» رهبری گفت: منطق ولی‌فقیه موجب اقتدار ملی است.

آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: امام علی(ع) نیز همواره مردم را به تقوای الهی سفارش می کردند و فرمودند مردم به دنیا پرستی روی نیاورید اگر چه تمام دنیا به شما روی آورد، بر آنچه در دنیا از دست می دهید افسوس نخورید، همیشه حق را بگوید، برای پاداش الهی روز قیامت عمل کنید و بهترین توشه تقوا است.

نام امام علی(ع) با عدالت آمیخته شده است

وی با اشاره به شهادت امام علی(ع) بیان داشت: برجسته ترین ویژگی امام علی(ع) عدالت بوده است و امام علی(ع) اسطوره عدالت و عدالت مجسم بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه تمام تلاش امام علی(ع) در دوران حکومت استقرار عدالت در جامعه بوده است افزود: امام علی(ع) برای حکومت خود شاخصه هایی در نظر گرفته بود و آرمان حکومت امام علی(ع) عدالت، پیشرفت و معنویت بوده است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه از نظر امام علی(ع) روح اسلام و قوام حکومت به عدالت است و نام امام علی(ع) با عدالت آمیخته شده است افزود: همه فضیلت ها در امام علی(ع) به نحو اعلی تحقق پیدا کرده است و اعلای سخاوت، شجاعت، عبادت، تقوا، مهر، عطوفت و ... در امام علی(ع) وجود داشت.

تداوم انقلاب در تبعیت از ولی فقیه است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری در جمع مسئولان و کارگزاران نظام اشاره کرد و بیان داشت: رهبری در این سخنرانی شاخص ها، تجربیات و محورهای اساسی انقلاب را بیان کردند و این سخنان هم آرامش بخش بود و هم چراغ راه آینده کشور بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه این سخنان مقام معظم رهبری ملاک حرکت مسئولان و دولت جدید باید قرار گیرد تصریح کرد: مقام معظم رهبری در این سخنرانی مسیر حرکت انقلاب و سیاست های کلی نظام را تبیین کردند.

آیت الله میرعمادی گفت: خدا را شاکریم به خاطر وجود چنین رهبری، چرا که امروز در طوفان بحران و چالش ها ضرورت وجود ولی فقیه را کاملا احساس می کنیم و مقام معظم رهبری با وجود این همه توطئه ها و فتنه ها در سه دهه گذشته بعد از ارتحال امام(ره) کشتی انقلاب را به سرمنزل مقصود هدایت کردند.

وی با تاکید بر اینکه تداوم انقلاب و سربلندی ایران اسلامی به تبعیت از ولی فقیه است افزود: امروز وجود ولی فقیه آرامش بخش است و موجب وحدت، انسجام و سوق دادن هم به سوی اهداف و آرمان های انقلاب است.

منطق ولی فقیه تامین کننده منافع ملی است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در جامعه باید یک منطق حاکم باشد و آن هم منطق ولی فقیه و رهبر فرزانه و حکیم انقلاب است بیان داشت: منطق ولی فقیه، منطق مستحکم، عادلانه و شایسته اعتماد است، ملت ایران به رهبری اعتماد دارند چرا که منطق صحیح و عادلانه دارد، با تقوا و خدا ترس است، تامین کننده منافع ملی، عزت ملی، وحدت و انسجام ملی و همچنین اقتدار ملی است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه اگر امروز ایران در منطقه قدرتمند حاضر می شود با منطق ولی فقیه است گفت: تداوم و پیشرفت در سایه تبعیت از ولی فقیه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز فرمان تشکیل جهاد سازندگی بیان داشت: جهاد سازندگی الگوی خوبی برای رفع محرومیت جامعه است و این نهاد در روستاها خدمات بسیار ارزشمندی ارائه داد و در دوران دفاع مقدس به عنوان سنگر سازان بی سنگر لقب گرفتند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه خدمات جهاد سازندگی در ذهن مردم زنده است گفت: امروز نیز نیازمند روحیه جهادی و مدیریت جهادی هستیم چرا که این امر ضامن پیشرفت است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در سال تولید و اشتغال باید تولید را تقویت کنیم و اشتغال را نهادینه کنیم گفت: در این رابطه باید اشتغال روستایی سرلوحه برنامه ها قرار گیرد و اشتغال روستایی را جدی بگیریم چرا که این امر در تقویت تولید و سروسامان دادن به حوزه اشتغال تاثیر گذار خواهد بود.

برداشت غلط برخی از تعبیر «آتش به اختیار» رهبری

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز شهادت شهید چمران اشاره کرد و بیان داشت: امام(ره) بعد از شهادت شهید چمران فرمودند که شهید چمران جنگجویی پرهیزکار و معتقد بودند و کشور ما به او و امثال او احتیاج مبرم دارد، شهید چمران الگویی برای نسل جوان است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با دانشجویان گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار تعبیری به کار بردند با عنوان «آتش به اختیار»، که متاسفانه بعضی ها از این تعبیر برداشت غلط کردند و احیانا برخی موضع گیری در این رابطه داشتند در حالی که اگر تاملی می کردند معنای این تعبیر را می فهمیدند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه «آتش به اختیار» واژه ای نظامی و امنیتی است و هر گاه فرمانده و رهبری به نیروهای خودش اعتماد و اطمینان داشته باشد برای پیشبرد اهداف به آنها این جمله «آتش به اختیار» را می گوید افزود: این جمله در فرهنگ دینی نیز به معنای امر به معروف و تذکر لسانی است و این در حالیست که بعضی از این تعبیر برداشت غلط و سوءتفاهم ناثواب داشتند.

ضرورت حضور باشکوه در راهپیمایی روز قدس

وی با تاکید بر اینکه رهبری به دانشجویان و نسل جوان اعتماد و اطمینان دارد گفت: رهبری به عقلانیت، فهم و تجزیه و تحلیل نسل جوان اعتماد دارد و آنها را افسران جنگ نرم نامیده است چرا که افسران جنگ نرم با هوش و با درایت هستند و زمانی که مسائل فرهنگی دچار معضلات می شود «آتش به اختیار» هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز قدس بیان داشت: روز قدس نماد وحدت مسلمانان در برابر اجانب، استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی است و مردم در این روز با دهان روزه فریاد «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می دهند و این امر نشان می دهد که از استکبار و غاصبان نفرت دارند.

آیت الله میرعمادی تاکید کرد: امسال نیز باید باشکوه و با عظمت تر از سال های گذشته در راهپیمایی روز قدس شرکت کنیم.

46

کد خبر 677152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =