رئیس تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم پارس جنوبی گفت:تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم پارس جنوبی مطابق برنامه در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،رئیس تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم پارس جنوبی افزود: در این برنامه که از اواسط اردیبهشت ماه آغاز شده است، ابتدا فعالیت‌های تعمیراتی فاز یک پارس جنوبی انجام و پس از آن کارهای تعمیراتی فاز 12 در گرما و شرجی تابستان و با تلاش کارکنان و کارگران روزه‌دار در روزهای اخیر ادامه یافته است.

حسن عبدلی، در این‌باره گفت: هم‌اکنون تعمیرات اساسی این پالایشگاه در حال انجام است و اولین فاز از برنامه تعمیراتی فاز 12 تا پنجم تیرماه پایان می‌یابد و از فردای آن پالایشگاه با حداکثر توان به تولید خود ادامه می‌دهد.

وی در ادامه به گرما و شرجی شدید این روزها در عسلویه اشاره کرد و گفت: با توجه به این شرایط و در عین روزه‌دار بودن نیروهای تعمیراتی هیچ خللی در انجام برنامه تعمیرات اساسی پالایشگاه صورت نگرفته است.

عبدلی با بیان اینکه فاز 12 دارای 6 ردیف گازی است، افزود: تعمیرات اساسی این فاز در دو بازه زمانی یازدهم خرداد تا پنجم تیرماه و همچنین هجدهم مرداد تا سوم شهریور انجام می‌شود.

وی افزود: در تمام ردیف‌های گازی پالایشگاه بازرسی کامل صورت گرفته و عیوب مشخص شده است و در دروه برنامه‌ریزی شده برای کارهای تعمیراتی، رفع خواهد شد.

به گفته عبدلی برنامه تعمیرات در واحدهای مختلف متفاوت است و در این تعمیرات فعالیت‌های گسترده‌ و با جبهه کاری وسیع صورت می‌گیرد.

رئیس تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم در ادامه به انجام تعمیرات اساسی واحد بازیافت گوگرد اشاره کرده و اظهار داشت: در سال جاری، تعمیرات اساسی و اشکالات زمان اجرای واحدهای 2 و 4 بازیافت گوگرد نیز انجام می‌شود.

به گفته وی؛ فاز 12 دارای 4 واحد بازیافت گوگرد است که سال گذشته نیز این عملیات برای واحدهای 1 و 3 گوگردسازی انجام شده است.

گفتنی است؛ با توجه به نقایص موجود در راه‌اندازی ابتدایی پالایشگاه کارهای صورت گرفته در این واحدها بسیار فراتر از یک اورهال بوده که با زحمات فراوان نیروهای فاز 12 بازسازی و بدون مشکل در سرویس قرار گرفته است.

بر پایه این گزارش؛ تعمیرات فاز 12 در سال جاری مجموعاً نزدیک به 40 روز به‌طول می‌انجامد، که در این روزها حدود 350 نفر به‌صورت شبانه‌روزی در حال انجام کارهای تعمیراتی در بخش مکانیک هستند و در حدود 15 هزار نفر روز کار انجام خواهند داد.

همچنین در تعمیرات سال جاری پالایشگاه نهم در بخش برق حدود 3 هزار و 200 نفر روز و در بخش ابزار دقیق نیز همین مقدار نفر روز کار صورت می‌گیرد.

به گفته عبدلی؛ کار تعمیراتی و بازسازی تمام واحدهای پالایشگاه در این بازه و با همین نفرات انجام می‌شود و در واحدهای گوگردسازی نیز منحصراً نزدیک به 5 هزار نفر روز کار انجام خواهد شد.

 

39224

کد خبر 677401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =