تنها نهاد دارای صلاحیت قانون‌گذاری در ورزش فوتبال در حال بررسی پیشنهادات جدید برای جذاب‌تر کردن این رشته ورزشی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هئیت مدیره اتحادیه بین‌المللی فوتبال (IFAB) که تنها نهاد دارای صلاحیت قانون‌گذاری در ورزش فوتبال است در نظر دارد به منظور افزایش عدالت و جذابیت در فوتبال، تغییرات جدیدی در این رشته ورزشی ایجاد کند.

برخی تغییرات جدیدی که IFAB در حال بررسی آنهاست عبارتند از برگزاری بازی در دو نیمه 30 دقیقه‌ای و زدن دریبل در ضربات ایستگاهی. این نهاد در این راستا سندی با عنوان «جوانمردانه بازی کنید!» با هدف تکمیل سیاست‌های بازی جوانمردانه منتشر کرده است.

اعضای هئیت مدیره اتحادیه بین‌المللی فوتبال در مورد پیشنهاد کاهش هر نیمه بازی از 45 دقیقه به 30 دقیقه بحث و گفت‌وگو خواهند کرد. طبق پیشنهاد جدید بازی در دو نیمه 30 دقیقه‌ای مفید برگزار خواهد شد و هر بار که توپ از زمین خارج می‌شود، زمان متوقف خواهد شد. ارائه دهندگان این طرح بر این باورند که روی کاغذ زمان بازی از 90 دقیقه به 60 دقیقه کاهش پیدا می‌کند، اما زمام مفید بازی بیشتر خواهد شد.

تغییر دیگر در مورد ضربات ایستگاهی خواهد بود، به این منظور که بازیکنی که پشت ضربه ایستگاهی می‌ایستد می‌تواند بیشتر از یک ضربه به توپ بزند و حتی توپ را با دریبل زدن پیش ببرد.

IFAB همچنین در نظر دارد ضربات پنالتی‌ جریان بازی را مانند ضربات پنالتی آخر بازی در دیدارهای حذفی کند، یعنی اینکه یا توپ گل می‌شود یا نمی‌شود و در قانون جدید در صورت تصویب، بازیکنان دیگر حق استفاده از توپ برگشتی را ندارند.
43 43

کد خبر 677766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
  12 1
  این جوری به جز موضوع دریبل فوتبال خیلی کسل کننده میشه
 • بی نام IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
  13 1
  ویدیو چک برای نابودی فوتبال کافی نبود؟