ایسنا نوشت: دانا شی اسمیت، سفیر آمریکا در قطر پس از انتشار پست‌های انتقادی در توئیتر از دولت دونالد ترامپ بابت اخراج جیمز کومی استعفا کرد.

به گزارش ایندیپندنت، دانا شی اسمیت، استعفایش را یک هفته بعد از بالا گرفتن تنش میان قطر و چند کشور دیگر حوزه خلیج فارس و قطع ارتباط دیپلماتیک این کشورها با دوحه اعلام کرد.

این در حالی است که این کشورها شامل عربستان، مصر، امارات، لیبی، بحرین و مالدیو بابت هماهنگ کردن این تلاش علیه قطر با تحسین دونالد ترامپ روبرو شدند.

سفیر سابق آمریکا در قطر مشخص نکرده که آیا بحران جاری در منطقه یا نقش دولت ترامپ در آن در تصمیمش نقش داشته است.

با این حال وی هنگامی که جیمز کومی در تاریخ ۹ مه از مدیریت اف‌بی‌آی برکنار شد در توئیتی نوشت: وضعیت سختی است که در خارج از کشور از خواب بیدار می‌شویم و چنین اخباری را از وطن می‌شنویم در حالی که می‌دانیم باید امروز را صرف توضیح دادن درباره وضعیت دموکراسی و نهادهای کشورمان کنیم.

او در ادامه نوشت: این دیپلمات‌ها هستند که از نظام سیاسی ما دفاع کرده و درباره آن توضیح می‌دادند اما هنگامی که این میزان خصومت حزبی بالا می‌گیرد کارمان سخت می‌شود هرچند که همچنان هیچ کشوری بزرگتر از آمریکا نیست.

این در حالی است که اسمیت که توسط باراک اوباما در سه سال پیش به عنوان سفیر آمریکا در قطر انتخاب شد در عین حال توئیتی برخلاف حرف‌های ترامپ علیه قطر منتشر کرده و نوشت: قطر یک شریک قدرتمند در مبارزه با تامین مالی تروریسم است.

این برخلاف گفته ترامپ بود که تاکید کرد قطر یک تامین کننده مالی تروریسم در سطوح بالا است.

52310

کد خبر 677816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =