میزان نوشت: رئیس اداره بهداشت و محیط وزارت بهداشت گفت: در پی اجرای طرح جمع آوری قلیان از قهوه خانه ها و مراکز عمومی، با سرو کنندگان قلیان های میوه ای برخورد و از فعالیت آنها جلوگیری می شود.

خسرو صادق نیت گفت: براساس طرح جمع آوری قلیان از قهوه خانه ها و مراکز عمومی، ارائه قلیان در قهوه خانه ها و چایخانه ها ممنوع است و درصورت سرویس دهی با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی افزود:نظارت بر روند اداره قهوه خانه ها و چایخانه های سطح کشور از یکسال گذشته با همکاری قوه قضائیه، نیروی انتظامی و وزارت بهداشت آغاز شده است و تاکنون در شهرهایی نظیر اصفهان، اهواز و مشهد، چایخانه های و کافه ها به طور کامل از قلیان پاکسازی شده است.

رئیس اداره بهداشت و محیط وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: در طی این نظارت های نجام شده تاکنون مواردی از استفاده مواد روانگردان در تنباکو های میوه ای مشاهده شده است که پرونده تخلفات تشکیل وجهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

وی عنوان کرد: اجرای طرح جمع آوری قلیان از قهوه خانه ها و مراکز عمومی در شهر تهران چندان موفقیت آمیز نبوده و پیگیری و همکاری نیروی انتظامی بر جرایم مربوط به آن نتیجه بخش نبوده است. طرح جمع آوری قلیان از قهوه خانه ها در تهران در حال اجرا است و این موضوع بار دیگر در تهران به صورت جدی تر پیگیری می شود.

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 678845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۱
    0 1
    قلیان خانه هازیادشدند اونجوری دیگه متوجه نمیشوید که درون قلیانها چه چیزی هست؟ درون مغازه ها از خونه هابهتربود سروقلیان..