طرح شهرداری لس‌آنجلس برای استفاده از پهپاد آتش‌نشان

شورای شهر لس آنجلس آمریکا به زودی درخواست سازمان آتش‌نشانی این شهر را برای استفاده از پهپادها برای عملیات‌های آتش‌نشانی در مجمع عمومی به رای خواهد گذاشت.

به گزارش ایسنا، شورای شهر لس‌آنجلس به سازمان آتش‌نشانی اجازه داد تا اخذ مجوز برای استفاده از پهپادها در عملیات‌های حادثه‌ای و اطفای حریق را دنبال کند.

در حالی که پهپادها قابلیت نجات جان هزاران انسان را در عملیات‌های آتش‌نشانی دارند اما همه با این تصمیم موافق نیستند، چرا که معتقدند پرواز بی‌رویه و زیاد پهپادها موجب پیدایش نگرانی‌های جدی امنیتی و حریم خصوصی خواهد شد.

میچ انگلندر عضو شورای شهر لس آنجلس می‌گوید: "به اعتقاد من این یک فرصت فوق‌العاده برای نجات جان افراد در حوادث احتمالی است و ما تضمین می‌دهیم که هیچ پهپادی بدون اجازه و هماهنگی با سازمان آتش‌نشانی و شورای شهر به هوا برنخواهد خواست."

مقامات رسمی سازمان آتش‌نشانی هم تاکید کردند که استفاده از این پهپادها برای نظارت‌های پلیسی و امنیتی نخواهد بود و تنها برای ارزیابی خطرات در مناطق صعب العبور و غیرقابل دسترس در عملیات مختلف آتش‌نشانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مخالفان با ابراز نگرانی جدی اعلام کردند، استفاده وسیع از پهپادها حریم شخصی را مورد تعرض قرار می‌دهد و دریچه‌ای برای نظارت مخفی پلیس خواهد شد.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا (ACLU) اعلام کرد جزئیات این مجوز قبل از تصویب در صحن شورای شهر باید روشن شود.

در صورت اخذ مجوز برای این پروژه، فعلا شش پهپاد در نظر گرفته شده که هزینه آن 40 هزار دلار تخمین زده شده است. به گفته سازمان آتش‌نشانی لس آنجلس، این پول از کمک‌های اهدایی به این سازمان پرداخت خواهد شد.

۵۴۵۴

کد خبر 679087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =