مایکل فلپس، شناگر برجسته جهان و پرافتخارترین ورزشکار تاریخ المپیک قرار است به زودی با یک کوسه سفید مسابقه دهد. اما چرا برای برنامه مستندی که دیسکاوری تهیه‌اش می‌کند کوسه سفید انتخاب شده تا با این قهرمان شنا مسابقه دهد؟

به گزارش خبرآنلاین، مایکل فلپس، ۳۱ ساله، دارنده ۲۳ مدال طلای المپیک، سال گذشته و در پایان المپیک ریو از ورزش قهرمانی خداحافظی کرد. کوسه‌ها یکی از سریع‌ترین حیوانات هستند و مایکل فلپس، قهرمان شنای جهان با 39 رکورد جهانی و 23 مدال طلا هیچ مسابقه دیگری برای پیروز شدن غیر از مسابقه با کوسه‌ها ندارد.

شبکه دیسکاوری در این رابطه اعلام کرده: «او بزرگترین قهرمان ما در ورزش شنا یعنی مایکل فلپس است. دارای ۳۹ مدال جهانی و المپیک، که ۲۳ مدال آن طلا هستند. اما اکنون او دیگر رقیبی را در مقابل خود ندارد. بر همه آنها پیروز شده است و کسی باقی نمانده است. تنها یک مسابقه برای او باقی مانده است که تاکنون هیچکس در آن شرکت نکرده است. ورزشکاری با بیشترین مدال‌های دنیا قرار است با قوی‌ترین موجود درنده دنیا در آبهای اقیانوس مسابقه شنا بدهد! روز ۲۳ جولای  دیسکاوری قرار است این مسابقه را بین مایکل فلپس و کوسه سفید را اجرا و ضبط کند.

کوسه سفید،کوسه بزرگ سفید یا مرگ سفید در آب‌های ساحلی تمام اقیانوسهای جهان زندگی می‌کند. این کوسه به خاطر اندازه بزرگش به خوبی شناخته شده‌است. طول این جانورها تا ۶٬۴ متر و وزنشان به ۳۱۰۰ کیلوگرم می‌رسد. در برخی مواقع سرعت حرکت این کوسه‌ها به ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. در حالی که حداکثر شنای فلپس ۹ کیلومتر در ساعت تخمین زده می‌شود. 

یکی از دلایل انتخاب کوسه سفید برای این مسابقه به غیر سرعت بالای آنها در شنا شهرت این گونه کوسه به حساب می‌آید. کوسه سفید به عنوان بزرگترین ماهی شکارچی شناخته شده است و یکی از اصلی‌ترین شکارچیان پستانداران دریایی است. همچنین این جانور در بالاترین مکان در زنجیره غذایی دریایی و بالاتر از انواع ماهی‌ها و فک‌ها و پرندگان دریایی قرار می‌گیرد.

در یکی از پرفروش‌ترین فیلمهای استیون اسپیلبرگ به نام آرواره این جانور به عنوان یک انسان خوار وحشی تصویر شده‌است در حالی که انسان شکار مورد علاقه این کوسه نیست. کوسه های بزرگ سفید ممکن است به آدم ها حمله کنند اما آنها را نمی خورند. حمله به این خاطر اتفاق می افتد که کوسه ها آدم ها را با خوک های آبی یا بقیه طعمه هایی که معمولاً می خورند اشتباه می گیرند. از آن جایی که آدم ها به آن اندازه ای که کوسه ها نیاز دارند چربی ندارد به وسیله کوسه ها خورده نمی شوند. 

۵۴۵۴

کد خبر 679091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =