ایلنا نوشت: معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تاکید کرد: امروز معابر کول‌بری در کردستان باز هستند. این امر تنها با مسئولیت و دستور وزیر کشور انجام شده است.

ذوالفقاری در جلسه شورای توسعه استان کردستان گفت: فروش سوخت توسط مرزنشینان در کردستان انجام شده است، اگرچه در این مورد وقفه‌ای ایجاد شد اما بعد از پیگیری‌های لازم اکنون مانعی بر سر راه فروش سوخت توسط مرزنشینان وجود ندارد.

او افزود: اعتبارات مرزی در سال گذشته تخصیص پیدا نکرد اما امسال این امر مورد توجه عمده قرار گرفته و آن را در سبد استان کردستان برای جبران عقب‌ماندگی‌ها قرارداده‎ایم که رقم آن در سال جاری ۱۳ میلیارد تومان است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور همچنین گفت: وضعیت مرزهای کردستان با گذشته بسیار متفاوت شده و اقدامات بسیار تاثیرگذار و خوبی در کنترل مرزها و ترددهای غیرمجاز انجام شده است.

ذوالفقاری افزود: معتقدم امنیت در مرزها تنها با اقدامات سخت‌افزاری تأمین نمی‌شود بلکه مجموعه‌ای از اقدامات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در ایجاد امنیت پایدار اثرگذار است.

او در ادامه اظهار کرد: بازارچه مرزی سیرانبند از طرف ما به عنوان مرز رسمی اعلام شده اما دولت مرکزی عراق در این رابطه نقطه نظراتی دارد و هنوز از جانب آنها پذیرفته نشده است و تلاش می‌کنیم از کانال‌های دیپلماتیک این مسأله را حل کنیم.

2727

کد خبر 679120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۱
    5 0
    فقط نظارت کنید که اسلحه وارد نشود.