۰ نفر
۲۰ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۳۴

دانشمندان کشف کردند خونسرد بودن کلید بهبود سریع جراحات و زخم‌هاست.

محققان با انجام مطالعاتی متوجه شدند افراد خونسرد و آرام دو برابر سریع‌تر نسبت به افراد مضطرب سلامت خود را باز یافته و زخم آن‌ها ترمیم می‌شود.
برای بررسی این موضوع دانشمندان جراحات کوچکی روی بدن داوطلبان سالم ایجاد کردند و میزان استرس و اضطراب آن‌ها را نیز ارزیابی کردند.
با انجام این کار دانشمندان متوجه شدند میزان هورمون استرس به نام کورتیزول در بدن انسان در سرعت بهبود زخم‌ها نقش موثری دارد.
با بررسی اطلاعات حاصل از 22 تحقیق مختلف دانشمندان باز هم به الگوی مشابهی در مورد رابطه بین میزان استرس و سرعت بهبودی بدن انسان دست پیدا کردند.
پروفسور جان وینمن از موسسه روانشناس کالج لندن نتایج این تحقیقات را در فستیوال علوم چلتنهام ارائه کرده است.
قبلا هم او نشان داده بودند که سرعت بهبودی زخم‌ها با روش‌های روان‌شناسی که استرس‌های احساسی انسان را کنترل می‌کنند افزایش پیدا می‌کند.
پروفسور وینمن در این باره گفت: در مجموع تحقیقات ما روی بررسی و ارزیابی بیماری‌های افراد و درمان‌های آن‌ها متمرکز شده بود. در این بین ما فاکتورهایی را بررسی کردیم که روی بهبود بیماران و چگونگی پاسخ دهی بدن انسان تاثیر گذار هستند.
در این مطالعات به خصوص میزان استرس افراد و تاثیر آن روی سرعت بهبود آن‌ها از جراحاتی که بر اثر اعمال جراحی و بیماری‌های گوناگون پزشکی به وجود می‌آید مورد توجه قرار گرفت.
من امیدوارم با کمک این تحقیقات بتوانیم با کمک درمان‌های روانشناسی سرعت بهبود بیماران را افزایش دهیم.
تلگراف ، 10 ژوئن

کد خبر 67926

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =