ایرنا نوشت: به دنبال پرتاب های مکرر موشک های بالستیک کره شمالی، کره جنوبی تلاش گسترده ای را برای افزایش قدرت نظامی خود به منظور کسب برتری در مقابل همسایه شمالی شروع کرده است.

کره جنوبی که در هفته جاری شاهد آزمایش موتور یک راکت بود که با موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی مرتبط می باشد، به سرعت یک موشک میان برد را مورد آزمایش قرار داد.

آزمایش موتور مذکور از سوی کره شمالی این نگرانی را بوجود آورده است که این کشور به سرعت با دستیابی به موشک بالستیک قاره پیما که می تواند آمریکا را هدف قرار دهد، نزدیک می شود.

در جریان آزمایش موشک میان برد کره جنوبی «مون جائه این» رئیس جمهور این کشور گفت که ما باید تسلط نظامی بر کره شمالی داشته باشیم.

رسانه های کره شمالی هر بار که آزمایش موشکی صورت می گیرد گزارش می کنند که «کیم جونگ اون» رهبر این کشور بر آن نظارت داشته است.
ظاهرا آزمایش موشکی کره جنوبی هم در روز جمعه زیر نظر رئیس جمهوری جدید این کشور انجام شده است تا این کشور اقتدار موشکی و نظامی خود را به رخ پیونگ یانگ بکشد.

پرتاب های موشکی کره شمالی و آزمایش های فزاینده کره جنوبی در مقابل نشان می دهد که یک مسابقه تسلیحاتی موشکی در منطقه شبه جزیره کره آغاز شده است.

این در حالی است که آمریکا و ژاپن هم به طور مرتب در حال آزمایش سامانه های ضد موشکی خود هستند و پرتاب های موشکی مشترکی انجام می دهند که هدفش مقابله با موشک های کره شمالی است.
موشکی که کره جنوبی آزمایش کرده از مدل «هیون مو ـ ۲» بوده اما این کشور اعلام نکرده که در کجا و به چه میزان پرتاب شده است و فقط از موفقیت آن خبر داده است.

این موشک ها اما بر اساس اعلام قبلی ارتش کره جنوبی بردی معادل ۸۰۰ کیلومتر دارد و این چندمین بار است آزمایش می شود و قرار است به عنوان یکی از بخش های سامانه زنجیره ای موشکی کره در مناطق مختلف کره آرایش داده شود.

52310

کد خبر 679792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =