۰ نفر
۱۰ تیر ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۸

نائب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران می گوید:«اادغام بانک ها و موسسات مالی و اعتباری هیچ تاثیری بر سپرده های بانکی موجود در نهادهای ادغامی نخواهد داشت .»

به گزارش خبرآنلاین، بررسی ها نشان می دهد طرح بحث ادغام بانک ها در کنار اخباری که در خصوص وضعیت ناگوار برخی موسسات مالی و اعتباری و بعضا بانک ها در فضای غیر رسمی و رسمی منتشر شده، به لحاظ روانی بر میزان سپرده گذاری در بانک ها موثر بوده است.

مهمترین سئوالی که این روزها سپرده گذاران بانکی را به خود مشغول می کند، این نکته است که سرنوشت سپرده ها پس از ادغام بانک ها و موسسات چه می شود؟  و سئوال دیگر اینکه آیا به محض ادغام ، امکان نقد شوندگی سپرده هایی که در بانک یا موسسه ادغامی است، وجود خواهد داشت؟

حسین سلیمی در این زمینه می گوید: «بدون تردید هیچ خطری متوجه سپرده ها نیست و همان طور که دریافت کنندگان تسهیلات از بانک ها با موسسات ادغامی مکلف هستند، بدون هیچ وقفه ای اقساط خود را پرداخت کنند، سپرده گذاران نیز بدون هیچ وقفه ای می توانند پولی را که نزد بانک یا موسسه ادغامی دارند، نقد کنند.با این تفاوت که تا دیروز می توانستند برای دریافت خدمات بانکی مثلا به شعب بانک A مراجعه کنند و از امروز این امکان وجود دارد که شعب بانک B را هم برای دریافت خدمات، مد نظر قرار دهند. »

او با تاکید بر اینکه در پروسه ادغام برخی سئوالات و ابهامات می تواند زمینه های بی اعتمادی را شکل دهد، افزود: «این مساله کاملا طبیعی است و لازم است از جوانب متعدد و مختلفی به موضوع نگاه شود. »

سلیمی یکی از مهمترین موضوعات مهم مسیر ادغام را اطلاع رسانی دقیق و به هنگام بانک ها و موسسات در شرف ادغام و همچنین نهاد سیاستگذار یعنی بانک مرکزی عنوان کرد و گفت: «دغدغه مهم سپرده گذاران در همه جای دنیا، تضمین امنیت سپرده هایشان است، هر چند در عملیات های ادغام هیچ گاه سپرده گذاران و تسهیلات گیرندگان با تغییری روبرو نمی شوند، اما باید توجه داشت که بسنده کردن به تجربیات آزموده شده کافی نیست و اطلاع رسانی در این حوزه ضرورت دارد.»

او اضافه کرد: « ادغام بانک ها و موسسات مالی و اعتباری ادغام افقی تلقی می شود، به این معنا که دو سازمان یا نهاد هم جنس در یکدیگر ادغام می شوند، از این رو این مساله در ترازنامه ها، صورت های مالی و ... تاثیر می گذارد و هیچ تغییری در ارتباط با مشتریان ایجاد نمی شود. »

یک اقدام مدت دار

مشاور بانکی رییس اپارلمان بخش خصوصی با اشاره به اینکه ادغام ، اقدامی مدت دار است و به سرعت وارد فاز اجرایی نمی شود، متذکر شد: « اگر همین امروزعملیات ادغام دو بانک یا یک بانک با موسسه مالی و اعتباری و .... در دستور کار قرار گیرد، احتمالا یک سال و نیم تا دو سال دیگر این اتفاق رخ خواهد داد.» 

سلیمی اضافه کرد: شاید بهتر بود به لحاظ روانی این عملیات با چراغ خاموش پیش برده می شد تا در فضای کنونی طرف های حساب این نهادهای مالی احساس نگرانی نمی کردند.

از سوی دیگر کامران ندری، مدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی هم به خبرآنلاین می گوید: «وقتی بانک ها یا موسسات مالی و اعتباری یا هر نهاد دیگری،قرار است وارد دوره جدیدی از فعالیت خود شود، توجه به امنیت روانی مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار می شود.»

این کارشناس بانکی ادامه داد: «هر چند هنوز عملیات ادغام در بانک ها کلید نخورده است اما باید دوره ای توجیهی برای کارمندان بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برگزار شود تا بتوانند جوابگوی سئوالات متعدد سپرده گذاران، دریافت کنندگان تسهیلات و مشتریان به طور اعم باشند.»

وی تاکید کرد: «این مساله اهمیتی حیاتی در حفظ موقعیت بانک ها در شرایط کنونی دارد ، در ضمن دقت عمل بانکی و دوری از اشتباهات روتین نیز در این حوزه موثر است.»

ندری گفت: «اشتباه در هر سیستمی ممکن است رخ دهد اما وقتی اعلام می شود بانک یا موسسه ای در شرف ادغام است، یک اشتباه سهوی و معمول ممکن است کل سیستم بانک را زیر سئوال ببرد.»

او با تاکید بر اینکه عملیات ادغام بر آینده سپرده گذاران بی تاثیر است، خاطرنشان کرد:«این موضوع در عمل ، با روان سازی عمبیات بانکی و توجیه دقیق کارمندان باید به مشتریان اثبات شود.»

35223

کد خبر 681703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 38
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
  43 1
  ازحسابم توبانک ثامن نمی تونم یه شارژ هزاری بگیرم چرا؟؟؟؟ میگفتن ازخودپردازه صادرات میتونی دویست هزارتومان برداشت کنی اونم که تعطیل شد.هرروز بجای پیشرفت پسرفت میکنید.. دیگه چی بگم .بجای این حرفا یه جواب درست حسابی بدین ماتکلیف مونو بدونیم هی این هفته اون هفته نکنید
 • میترا A1 ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
  51 4
  با عرض سلام چرا یکی نیست جواب سپرده گذاران موسسه ثامن را بدهد؟معنی این خبر در کانال موسسه ثامن به چه معناست ایا یعنی اینکه دو سال مردم باید صبر کنن تا سپرده هاشون رو بگیرن؟کلا دوپهلو حرف میزنند نه معلوم ادغام قرار بشه نه معلوم مجوز بهش میدن میگفتن تا اخر تیرماه حل میشه امروزم اخر تیرماه باز تماس گرفتیم همون حرفهای تکراری یک ماه پیش رو تحویل میدن که قرار بانک مرکزی جلسه بگذاره و مطرح کنه یعنی بانک مرکزی یک ماه و نیم نتونسته یکدونه جلسه بگذاره تکلیف این همه مردم رو روشن کنه خسنه شدیم از این همه هرج و مرج و اشفتگی والله نمیدونستم وگرنه میذاشتم تو خونه امن تر بود
 • بی نام A1 ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
  61 3
  لطفا مسئولین بانک مرکزی تکلیف ثامن را زودتر مشخص کنند.
  • بی نام A1 ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
   18 3
   با سلام موسسه ثامن 20 سال دارد کار می کند یعنی همه این مدت بدون مجوز بوده پس بانک مرکزی چرا جلوشه نگرفت لطفا تکلیف ما را روشن کنید
  • بی نام A1 ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
   10 0
   تاکی این وضعیت ادامه داره تازه مسولین بعد از 20 سال کار کردن یادشان آمده ثامن غیر مجاز
 • بی نام A1 ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
  6 15
  ثامن ورشکست شده اما به مردم اطلاع رسانی نمی کنند. این خبر به علت مسائل امنیتی بایکود شده است چرا که تعداد سپرده گذاران بالاست. حدودا به مدت دو ماه این موسسه حتی قادر به پرداخت 200 هزار تومان هم در روز نیست. این مسائل ربطی به شایعه ندارد یک واقعیت هست.
 • آزادی RO ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
  16 0
  من فقط یک سوال دارم از آقای سیف؟؟تو مملکتی که من اگر یه مغازه باز کنم یا یک جایی کاری رو شروع کنم ظرف مدت یک هفته مغازه یا کار من رو به علت نداشتن مجوز رسمی تعطیل میکننچطور وبه چه شکلی این موسسات مشغول کار بودن؟خود ثامن به گفته خودشان سالهاست که داره کار میکنه با تابلو و شعبه و دفتر و دستک.تو این همه سال بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران کجا بوده؟چیکار داشته میکرده؟ثامن با مجوز کی تونسته این سالها کار کنه؟حالا اقای سیف یهو به فکر این افتادن که موسسات و درست کنن الان حدود چهل و یک روزه که معلوم نیست برای ثامن چه اتفاقی افتاده؟هیچ شخص و یا ارگانی هم یک کلمه حرف راست و درست نمیزنه که تکلیف ما سپرده گذاران ثامن چی هست؟فقط جلو پول ما رو گرفتن و زندگی ما رو فلج کردنآقای روحانی این بود وعده های شما؟
 • محمدحسن A1 ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
  12 0
  سلام میرم ثامن میگم پولمون چیشد میگن داره سود مثل همیشه به سپردتون واریز میشه دیگه چرا شلوغ میکنیین میگم حداقل سود رو بدین میگن به ما حقوقمون رو ندادن میگم سپردم سر رسید شده میگه ما بصورت خودکار تمدید میکنیم خداوکیلی این وضع درست کردین مردم رو تو منگنه گذاشتین نه میدونیم داره ادغام میشه نه میدونیم داره ورشکست میشه نه میدونیم تو چه وضعیتیه یعنی من بگم اشتبا کردم پولمو میدین؟ مگه شما که هر روز میام شعبه ادعا میکنین درست میشه چرا تایین نمیکنین کی چه روزی؟ این هم که اول متن نوشته ۲ سال میخوان ببینن واکنش مردم نسبت به این ۲ سال معطلی چیه. پولامونو بذارین بانک تو این چنوقته یه سود خوب بکنیبن حداقل. اعتبارتون رو بد خراب کردین دیگه موسسه نزنین هیچکس دیگه به موسسه اعتماد نمیکنه....
 • ام النبین DE ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
  6 0
  با سلام من.تا امروز خبر نداشتم واقعا من پولمو لازم دارم اخه پس انداز داداشمه واسه عروسیشون لطفا راهنمایی کنید
 • ام النبین DE ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
  9 0
  با سلام خواهش میکنم جوابگو باشین "تکلیف پولممون چی میشه
 • ملکی A1 ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
  17 11
  از مسئولین بانک مرکزی و ثامن عاجزانه تقاضا داریم هرچه زودتر مشکل ثامن را حل کنند به خدا قسم خق الناسه بیشتر از یکماهه هزاران نفر درگیر این مسئله شدند شما را به خدا یی اگه میپرستید این سیاسی بازیها و جاه طلبیها را کنار بگذارید و این مشکل را هر چه سریعتر حل کنید آقای روحانی کجا هستی ماهمان ملت انتخابات و ۲۲ بهمن هستیم رهبرمستضعفین جهان آقا جان شما کجایید صدای ما را بشنوید و به داد ما برسید به خدا کشور کفر با ملتش چنین رفتاری نمیکنه سود پول نمیخواهیم اصل پولمون را بدهید خدا ازتون نگذره
 • بی نام A1 ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
  11 0
  روابط عمومي ثامن طي اين مدت هيچ اطلاع رساني دقيقي نمي کند. مديرانش سکوت کرده اند و هيچ خبر موثقي به مشتريان نمي دهند. چرا مديران اين موسسه در رسانه ها اقدامات خود را مرحله به مرحله به مردم گزارش نمي دهند؟ حتي کارمندان ثامن هم دقيقا نمي دانند چه اتفاقي قرار است رخ دهد. فقط يک مشت حرفهاي طوطي وار رو تکرار مي کنند. حتما بايد درگيري شود تا يکي به مردم بگوید دقيقا چه بلايي بر سر اين موسسه آمده است؟ چرا همه چيز را به گردن هجوم مردم می اندازید؟ مردم حق دارند هجوم بياورند. وقتي اين همه از شما دروغ و وعده و وعيدهاي دروغين شنيده اند حق دارند که باور نکنند. مي گویند ثامن مشکلي ندارد در صورتي که خودپردازهایش پول نمي دهد، خودپردازهاي بانک صادرات را قطع کرده اند، سيستم پايا هيچ پولي را انتقال نمي دهد.
 • عسل A1 ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
  8 0
  یعنی واقعا کسی جوابگو نیست ؟نتیجه اعتماد مردم اینه واقعا؟.چرا تکلیف ثامن الائمه رو روشن نمیکنید چرا پول مردم رو نمیدید واقعا به پولم نیاز دارم ولی فقط هفته ای پونصد میدن
 • مریم طبسی IR ۰۵:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
  7 0
  شعبه چهاردانگه اصلا رسیدگی نمیشه،من سود از هجدهم تیر،نتونستم بگیرم ،قسط وام میدادم والا از سود این شعبه،تروخداا رسیدگی بشه،پس پدولتی مردم کجاس
 • رضا A1 ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
  2 1
  چرا هیچیک از مسوولین در مورد ثامن چیزی نمیگن.انتظار دارین مردم بعد از سالها قبول کنند که ثامن بی مجوزه.یا اینکه مجوز دولتی وزارت تعاون و اون همه شعبه یعنی هیچ.مگه هر وزارتخانه ای میتونه قوانین یه بخش دیگری رو زیر پا بذاره و مسقل عمل کنه.اگه اینطوره پولی که مثلا ما بابت برق به وزارت نیرو میدیم درسته و بانک مرکزی اجازه داده که این درامد وارد اون حسابها بشه.مگه ما حقوق دانیم که تمام جزییات رو بدونیم.ما به شما اعتماد کردیم و فکر کردیم که اوضاع مملکت دستتونه و این موسسات مجوز دار از وزارت تعان جمهوری اسلامی ایران کارشون درسته و پیش بینی نمیکردیم که اقای سیف بعد از بیست سال میخواد از جیب و روح مردم به وضعیت سروسامون بده.صدای مردم رو درآوردین ول ترابخدا تا دیر نشده آه اونا رودرنیارین.
 • بی نام A1 ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
  2 0
  آقای روحانی این بود نتیجه اعتماد ما به شما؟رای دادیم وبلافاصله بعدش بیچاره شدیم.همه پس اندازمون تو موسسه ثامنه.هیچکس جواب درستی نمیده بهمون. بخدا روح وروانمون ریخته بهم.توروخدا تکلیفمونو مشخص،کنید. خدارو خوش نمیاد.چجور مسلمونایی هستین؟خدا نگذره از باعث وبانیاش.
 • داریوش A1 ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
  1 1
  خود کرده را تدبیر نیست
 • مسعود A1 ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
  5 1
  سلام لطفا اطلاع رسانی کنید واز این آقایان پر ادعای بانک مرکزی که کارشون فقط خراب کاری وسرکارگذاشتن مردمه چه کاری واسه پرداخت پول مردم از موسسه ثامن دارن . تازه این موسسه حتما باید ادغام شه وگرنه کلا ورشکستس .واقعا تاسف داره مثلا مسلمانیم
 • بی نام A1 ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
  3 0
  سلام چرابابی تعهدی هاوحق الناس وتواین روزگارپراسترس مردم رانگران میکنیدمن مشکل قلبی شدیددارم داروندارواپارتمان وهمه چیزهامونقدکردم که بعداز45سال عمرارام زندگی کنم این بودثمره اعتمادوالاخودم هنرشوداشتم باپولم که کم هم نیست4برابرسودثامن کارکنم مسئولین نظام ایمان مردم راازاین که هست ضعیف ترنکنیدبخدامن ومردم همگی گناه داریم سریع این گرفتاری روحلش کنید
 • بی نام IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
  5 0
  با این شرایط که نه خودپراز ثامن پول میده و نه صادرات برای دویست تومن هم که داخل شعبه باید بری از قبل اسمت رو تو لیست نوبت بنویسن که معلوم نیست ، نوبت چه روزی میافته ، از استرس مریض شدیم ، هر روز یه داستان جدید ، میگفتن قراره به شبکه شتاب وصل بشه ولی اونم از موقعی که موضوع ادغام مطرح شده دیگه خبری نیست
 • بی نام A1 ۰۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  3 0
  سلام آیا باید اتفاقی بیفتد که همه در رسانه های خبری ردیف شوند وراه و چاره ارائه بدند. مسئله ثامن خیلی مهم تر از مسائل تحریم آمریکا است. چون این بلا را سیاستمداران پولی و بانکی همین مملکت بر سر مردم آورده اند. مسئولین محترم سریعاً فکر عاجلی بکنند. تا اتفاقی نیفتد و بعداً پشیمانی اش برای همه باشد. من شخصاً پول سپرده گذاشته خود را میخواهم. به کدام مرجع مراجعه کنم. به داد مردم برسید.
 • داریوش A1 ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  0 10
  چرا عجله میکنید چند روز مانده که سهام داران محترم ثامن از اقساطی که در روز از شعبات جمع مکنن تسویه بشن و بعد از ان با احترام از سپرده گذاران تکلیف را اعلام میکنند که بانک مرکزی حمایت نکرد و ما ور شکست شدیم
 • بی نام A1 ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  5 0
  با سلام.ما خودمون مقصر هستیم اگر پایه این صندوقایه لعنتیشون نریم اینجوری سوارمون نمیشن اینا همون خدانشناسایین ک گفتن مرگ بر شاه.ای مرگ بر خودتون و دولتتون
 • یاسر IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  0 4
  درود بر سیف خوشم اومد
 • بی نام IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  0 0
  آخه یک نفر در بانک مرکزی یا هر جای مسئول بیاد بگه تا کی؟ چرا با مردمی که به شما اطمینان کردند اینگونه میکنید. سودی که قابل برداشت نباشه به چه دردی میخوره خواهش میکنم فقط بفرمایید تا چه تاریخی؟ همین
 • بی نام RO ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
  0 0
  تو خبر ها اومده موسسه افضل با دی ادغام شد به سلامتی همه ادغامی ها سپرده گذار های ثامن
 • میترا A1 ۰۴:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  1 0
  به نظر من که باید دوباره ریخت جلو شعبه ها و سرو صدا کرد اینا ی شماره تلفن اعلام کردن که باید دوساعت پشت خط بمونی زنگ بزنیم باز یمشت حرفهای تکراری طوطی وار بشنوین دهن مردم رو بستن چون بیست سال بانکداری اسلامیشون زیر سوال رفته الان چه مشکلی حل شد تو این یکماه سکوت خبری چتر نظارت بانک مرکزی تو سرشون بخوره که هر هفته میگن قرار بود این هفته جلسه شورای اعتبار تشکیل بشه و اگر تشکیل بشه شاید در ارتباط با ثامن هم حرف زده بشه این اگر و اماها تو سرتون بخوره به چه درد ما میخوره ب
 • میترا A1 ۰۵:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  1 1
  اینا رو به خدا قسم ندید چون نمیشناسن اون همه اختلاس کردن کم نبود الان هم برای پول زحمت کشی و بدبختی مردم نقشه ریختن مگه نمیگن وزارت تعاون مجوز داده وزارت تعاون الان کجاست ؟چرا پاسخگو نیست بخدا سپرده گذاران همه با هم یکروز رو هماهنگ کنید بریم در شعبه ها تا باز فکری کنند اینطوری فایده نداره چهل روز سر مردم رو گرم کردن اطلاع رسانی کنید یکروز رو مشخص کنید اینا به کاسپین هم مجوز دادن و ورشکست شده اینا خیلی روشون زیاد
 • حسن A1 ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  0 0
  من می‌گویم اگر این موسسه‌ ثامن اگر غیر مجاز بود چرا بیست سال درتاسیس آن میگذرد آیا بعد از بیست غیر مجاز شد به فکر مردم باشید
 • مال باخته A1 ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  1 0
  سلام.مقصرخودمون هستیم.که اجازه میدیم هرروزبه یه بهانه ای باروح روانمون بازی کنن.یک باروبرای همیشه دست به دست هم بدیم ومقابل این قده سرطانی که ازدرون داره رشدمیکنه بیستیم تادیگه شاهداین بی عدالتی وحرج ومرج نباشیم.درغیراین صورت فردامان بدترازامروزمان است....
 • حسن A1 ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
  1 0
  خواهشن به دادمان برسید خسته شدیم هرروز میگید امروز فردا قصد وام دارم تکلیف ما را روشن کنید
 • داریوش A1 ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
  3 1
  اقایون خانمها اتفاقی نیفتاده فقط پولتونو نمیدیم موسسه ثامن پر قدرت
 • محمدرضا A1 ۰۵:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷
  4 0
  جالبه امروز دیگ نگفتن هفته بعد درست میشه،کلا گفتن مشخص نیست، بر باعث و‌بانیش لعنت،انشالله ی روز خوش نبینن..
 • شهروند EU ۲۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷
  6 1
  سلام یه بنده خدایی یه روزی بهم گفت تو.ایران کار.به دولت و اینجور چیزا نداشته باش دزدی هم کردی کسی کاریت نداره. من یاد گرفتم حلال در بیارم اما همشو از دست دادم مثل اینکه تو این موسسه پر ادعا انگار مردم سوژه خندشونن نه اقدامی نه پیگیری جدی از سمت خودشون به چی دل خوش کردیم ما آخه نمیگن شاید زندگی یه بیمار با همین پس اندازش باشه هزینه های واجب درمانشو تامین کنه مگه جلاد فقط باید سر قطع کنه آقا جلاد اسمش بد در رفته
 • داریوش A1 ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸
  2 0
  اقایون خانمها خبر خوش طی اقدام بانک مرکزی تا یک دو روز دیگه کاتهای ثامن شتاب میشود
 • وحید A1 ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۳
  0 0
  خب خدا رو صد هزار مرتبه شکر دوستان ثامنی به همه تبریک به امید حق انتظارها بپایان خوش داره ختم میشه ولی خواهشأ بقیه عزیزانی رو که بر حسب شانس در موسسات دیگه سپرده گذاری کرده بودند رو فراموش نکنید و برای همه ی اونها هم دعا کنید و یارشون باشید ، میتونست برای ما این اتفاق بیوفته انشاله تا یکی دو هفته آینده به شتاب وصل میشیم با تشکر از همه ی مدیران ثامن و شکیبایی سپرده داران عزیز
 • بی نام A1 ۰۵:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
  4 0
  توسايت ثامن اعلام شده رييس بانك مركزي گفته ثامن به زودي به شبكه شتاب متصل ميشود .حالا اين به زودي كي هست ؟؟كي مردم از اين گرفتاري نجات پيدا ميكنند؟
 • بی نام A1 ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
  1 0
  با سلام من یک بازنشسته هستم و با اندک سرمایه ام که در ثامن هست زندگی خود و خانواده ام را تامین میکردم الان متأسفانه ثامن جوابگو نیست و اگر بنا باشد جواب ندهد ما از ثامن به خاطر ضرری که داریم می کنیم شکایت خواهیم کرد.