ایرنا نوشت: «شیلا جکسون لی» (Sheila Jackson Lee) نماینده دمکرات کنگره آمریکا از ایالت تگزاس با اشاره رفتارهای نابهنجار سیاسی دونالد ترامپ گفت: متمم بیست و پنجم قانون اساسی آمریکا به کنگره این اجازه را می‌دهد تا رئیس‌جمهوری بی‌کفایت را کنار گذارد.

 تارنمای خبری 'واشنگتن اگزماینر' با انتشار این خبر نوشت: شیلا جکسون با اشاره به متمم بیست و پنجم مندرج در قانون اساسی آمریکا از کنگره خواست تا از آن بعنوان ابزاری برای خلاصی رئیس جمهوری ترامپ استفاده شود.

بنابراین گزارش وی روز جمعه (روز گذشته ) درتوضیح این مطلب گفت: متمم بیست و پنجم قانون اساسی زمانی به کار گرفته می شود که احساس شود شخص رئیس جمهوری در انجام وظایف خود ناتوان و بی کفایت است.

واشنگتن اگزماینر نوشت: این نماینده دمکرات به عدم تصدیق مداخله روسیه درانتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط شخص رئیس جمهوری اشاره کرد و وی را دراین زمینه به شدت مورد انتقاد قرارداد.

این تارنمای خبری آمریکایی در ادامه درباره اشکالی که درمورد این متمم قانون اساسی وجود دارد، نوشت: بخش چهارم از این متمم قانون اساسی به معاون رئیس جمهوری و مقامات عالی دولت این اجازه را می دهد که به کنگره اعلام کنند که رئیس جمهوری درایفای وظایف خود ناتوان است و این بخش یکی از بحث برانگیزترین قسمت های این متمم بوده که ممکن است در منازعات سیاسی از آن بعنوان ابزاری برای کنار گذاردن رئیس جمهوری از قدرت به کار گرفته شود.

واشنگتن اگزماینر نوشت: اما شیلا جکسون همچنان تاکید می ورزد که دونالد ترامپ 'همخوان ' با کاخ سفید نیست.

این نماینده دمکرات ایالت تگزاس دراین باره گفت: وی (دونالد ترامپ) ناسازگار در مقام ریاست جمهوری و در رهبری این کشور است و نیاز است که وی از این سمت استعفا دهد.

در همین حال 'آدام شیف'، نمایندهٔ حوزه انتخابیه کالیفرنیا از حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا نیز با انتقاد از شخصیت و رفتار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، گفت: او ( ترامپ) شایستگی رئیس جمهوری آمریکا را ندارد.

این نماینده دمکرات ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا در گفت و گو با شبکه خبری «ام.اس.ان.بی.سی» از ورود کنگره آمریکا به پرونده تبانی احتمالی نزدیکان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با عوامل دولتی روسیه در جریان رقابت های انتخاباتی خبر داد.

هم اکنون تحقیقاتی درباره حلقه اطرافیان دونالد ترامپ با روسیه در جریان کارزار انتخاباتی و پس از پیروزی درانتخابات هشتم ماه نوامبر 2016 درجریان است که تاکنون این اتهامات منجر به استعفای ژنرال بازنشسته 'مایکل فلین' مشاور ارشد امنیتی دونالد ترامپ، برکناری ناگهانی 'جیمز کومی' از ریاست 'اف.بی.آی' توسط شخص رئیس جمهوری و کشانده شدن پای 'جف سشنز' دادستان کل آمریکا به جلسه شهادت کمیته تحقیقاتی کنگره انجامیده است.

درهمین حال رسانه ها و نهادهای امنیتی آمریکایی 'جرد کوشنر' داماد دونالد ترامپ را متهم به ایجاد ارتباط پنهانی با طرف روس ها کرده اند.

52310

کد خبر 681882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =