مهر نوشت: بخش جدیدی از ایمیل های افشا شده سفیر امارات در واشنگتن نشان می دهد امارات دولت اوباما را تحت فشار قرار داده بود تا در جنگ یمن از ائتلاف سعودی حمایت کند.

به گزارش پایگاه الخلیج الجدید، افشاگری های جدید از ایمیل هک شده یوسف العتیبه سفیر امارات در ایالات متحده نشان می دهد که ابوظبی به دولت باراک اوباما رئیس جمهورپ یشین  آمریکا فشار وارد کرده بود تا از ائتلاف عربی عربستان برای حمله به یمن حمایت کند.

بر اساس این خبر در نامه هایی که میان العتیبه با رابرت مالی مشاور امور خاورمیانه اوباما رد و بدل شده، سفیر امارات گزارش های رویترز درباره جنگ کشورهای عربی به سرکردگی عربستان در یمن را جانبدارانه و غیر عادلانه دانسته است.

بعد از حمله ائتلاف سعودی با مشارکت گسترده امارات در حمله به یمن، سازمان ملل ائتلاف عربی را در فهرست گروه هایی قرار داده بود که اقدام به کودک کشی کرده اند.

بعد از این اقدام، رویترز گزارش داده بود که وزرای خارجه  برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تهدید کرده بودند اگر سازمان ملل ائتلاف سعودی را از این فهرست خارج نکند میلیون ها دلار سرمایه گذاری هایشان در صندوق های حقوق بشری سازمان ملل را برداشت خواهند کرد.

العتیبه همچنین گفته استانداردهای سازمان های حقوق بشری مانند دیدبان حقوق بشر بسیار ایده آل گرایانه است و هیچ کشوری نمی تواند این استانداردها را اجرا کند. این مسأله در پاسخ به اتهام های سازمان دیدبان حقوق بشر به امارات درباره نقض حقوق کارگران خارجی، مقابله با معارضان داخلی و دست داشتن در عملیات نظامی در یمن بوده است.

این افشاگری ها در حالی صورت می گیرد که ژانویه گذشته نیروهای ویژه اماراتی در یک عملیات مشترک با نیروی دریایی آمریکا در یمن همکاری کردند و طی آن دست کم ۱۰ کودک کشته شدند، اخیرا نیز خبرگزاری اسوشیتدپرس فاش کرده بود که امارات شبکه پنهانی زندان هایی را در جنوب یمن مدیریت می کند که با شکنجه متهمان برای ارتش آمریکا اطلاعات جمع آوری می کند.

52310

کد خبر 682288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =