ایلنا نوشت: رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با درخواست از رسانه‌ها برای نقد منصفانه عملکرد فراکسیون امید و شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، رعایت منافع ملی از سوی مسئولان و رسانه‌ها را امری ضروری برشمرد و تاکید کرد: مسئولان اگر خودشان سخنانی را مطرح می‌کنند که آرامش کشور را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد رسانه‌ها را متهم به ضدیت با منافع ملی نکنند.

 محمدرضا عارف در دیدار با جمعی از مدیران مسئول مطبوعات و خبرگزاری‌ها بر ضرورت توجه رسانه‌ها به منافع ملی تاکید کرد و گفت: مهم‌ترین اصل برای رسانه‌ها باید رعایت منافع ملی باشد البته ایجاد محدودیت برای رسانه‌ها با تفسیری خاص از منافع ملی هم ظلم در حق رسانه‌ها است. مسئولان باید بیش از همه منافع ملی را رعایت کنند و اگر خودشان سخنانی را مطرح می‌کنند که آرامش کشور را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد رسانه‌ها را متهم به ضدیت با منافع ملی نکنند.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در بخش دیگری از سخنان خود به سرمایه اجتماعی خلق شده در انتخابات‌های اخیر اشاره کرد و با مرور عملکرد جریان اصلاح‌طلب در ادوار مختلف یادآور شد: بعد از دوم خرداد ۷۶ که جریان اصلاح‌طلب توانست وارد قدرت شود همواره عملکرد این جریان با فراز و فرودهایی همراه بود، فرصت‌هایی خلق شد و فرصت‌سوزی‌هایی هم صورت گرفت. در دهه ۸۰ علی‌رغم آنکه فاصله زیادی با دوران اصلاحات ایجاد نشده بود اما نتوانستیم در انتخابات‌های مجلس هفتم و هشتم دستاورد بالایی داشته باشیم البته سهم رد صلاحیت‌های گسترده در عدم پیروزی در این انتخابات‌ها هم مؤثر بود اما نبود وحدت و انسجام و یک مرکز فرماندهی و مدیریت در جریان اصلاح‌طلب یکی از مهمترین دلایل عدم توفیق این جریان در انتخابات‌های مختلف در دهه ۸۰ بود.

عارف به تشکیل شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در جریان انتخابات مجلس دهم اشاره کرد و گفت: بی‌شک مهمترین دستاورد تشکیل شورای عالی اصلاح طلبان انسجام بخشی این جریان بود به گونه‌ای که حتی رقیب در انتخابات اخیر به الگوبرداری از شورای عالی اصلاح طلبان روی آورد که البته به دلایل مختلف موفق نشدند.

او با گلایه از برخی سخنان چهره‌های اصلاح‌طلب که اتهاماتی را متوجه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌کنند، تاکید کرد: شخصاً به عنوان رئیس شورای عالی سیاستگذاری مجددا از همه نخبگان می‌خواهم انتقادها و پیشنهادهای خود را برای اصلاح سازوکار شورای عالی مطرح کنند و از رسانه‌های اصلاح‌طلب هم می‌خواهم که بسترساز نقد عملکرد شورای عالی اصلاح طلبان با پیش‌فرض حفظ انسجام و وحدت این جریان باشند اما مطمئناً برخی هجمه‌ها به شورای عالی با برنامه‌ریزی و با هدف از بین بردن انسجام اصلاح‌طلبان است.

عارف با درخواست از رسانه‌ها برای نقد منصفانه عملکرد فراکسیون امید خاطرنشان کرد: هدف اصلاح‌طلبان حفظ فضای آرامش در کشور است تند حرف زدن هنر نیست. عده‌ای می‌خواهند آرامش کشور را با بهانه‌های مختلف از بین ببرند و اصلاح‌طلبان نباید بهانه به دست افرادی بدهند که حیات خود را در فضای تشنج و درگیری می‌بینند.
2727

کد خبر 682962

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =