ایسنا نوشت: نماینده مقیم سازمان ملل در ایران با اشاره به تاثیر کمک‌های بین‌المللی در احیای دریاچه ارومیه گفت: در ارومیه تجربه خوبی داشتیم و اکنون تمرکز ما روی خوزستان و سیستان و بلوچستان است.

گری لوییس که در حاشیه برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی مقابله با گرد و غبار همراه با رییس سازمان حفاظت محیط زیست به خوزستان سفر کرده است، در جمع خبرنگاران در اهواز اظهار کرد: در ادامه کنفرانس بین‌المللی مقابله با گرد و غبار به استان خوزستان سفر کرده‌ایم؛ 40 کشور کنار هم جمع شده‌اند تا مشکل را بررسی کنیم. ما به جمع‌بندی‌هایی در این زمینه رسیدیم و امروز به این استان آمدیم تا از نزدیک بازدیدی داشته باشیم و پس از بازگشت به تهران، کار در این زمینه را به اتمام برسانیم.

وی بیان کرد: ما به خوزستان آمده‌ایم تا راه‌های فنی را برای مشکل گرد و غبار این استان پیدا کنیم. این راه‌حل‌ها، بسیار با کشورهای منطقه و کمک‌های بین‌المللی و جهانی، مرتبط است.

نماینده مقیم سازمان ملل در ایران گفت: تمرکز ما روی منطقه شادگان، هامون و سایر مناطق بحرانی است. این مناطق به آب و پشتیبانی آبی و کمک‌های بین‌المللی برای حل مشکل نیاز دارند.

وی در پاسخ به این‌که تجربه خوبی از کمک‌های بین‌المللی برای احیای دریاچه ارومیه وجود دارد و آیا می‌توان به این کمک‌ها برای استان خوزستان امیدوار بود؟ عنوان کرد: بله، در ارومیه تجربه خوبی داشتیم و اکنون تمرکز ما روی خوزستان و سیستان و بلوچستان است.

 

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 683020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =