این اتفاق ورزشی لبخند را روی لبان بازنشستگان کشوری نشاند

نخستین جشنواره سراسری ورزشی بازنشستگان کشوری با حضور 319 بازنشسته کشوری زن و مرد ورزشکار از سراسر کشور در تهران آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ آیین افتتاح نخستین جشنواره ورزشی بازنشستگان كشورى از روز دوشنبه و به مدت سه روز با حضور اعضای هیات مدیره، معاون امور مالی و اداری، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی و تعداد دیگری از مدیران صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرکل برنامه ریزی آموزشی وزارت ورزش و جوانان، روسای کانون های بازنشستگی و با حضور بازنشستگان ورزشکار در سالن شهید بهنام محمدی تهران آغاز شد.
عباس رشیدی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، در اين رابطه گفت: این جشنواره سراسری از 12 تا 14 تیرماه در 5 رشته ورزشی دارت، شنا، شطرنج، تیراندازی با تفنگ بادی و تنیس روی میز در تهران برگزار و 319 بازنشسته زن و مرد از 31 استان کشور در این مسابقات به رقابت می پردازند. 
وى افزود: از میان 319 نفر ورزشکار، 139 نفر زن و 180 نفر مرد در این مسابقات حضور دارند. میانگین سنی ورزشکاران شرکت کننده 57.5 سال است. 
او با اشاره به اهداف مهم برگزاری نخستین جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری،ادامه: فرهنگ سازی برای جلوگیری از فقر حرکتی در میان بازنشستگان، انتقال شادی و نشاط به جامعه با اجرای فعالیت های ورزشی بازنشستگان در کل کشور، افزایش امید به زندگی، ارتقای وضعیت اجتماعی و توجه به منزلت بازنشستگان از جمله اهداف برگزاری و توسعه جشنواره ورزشی است. 
رشیدی،در پایان افزود: در تمام دنیا سندیکاها سرآمد فعالیت ها و جنبش ها هستند و در این حرکت نیز باید کانون های بازنشستگی و بازنشستگان جلودار برگزاری و فرهنگ سازی ورزش در میان هم سالان خود باشند.

 

251 41

کد خبر 683043

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =