ایسنا نوشت: یک دادگاه استیناف در کانادا با صدور حکمی مصادره اموال ایران به نفع عده‌ای از شهروندان آمریکایی قربانی تروریسم را مورد تایید قرار داد.

پایگاه خبری نشنال پست، دادگاه تجدید نظریه اونتاریو در کانادا احکام صادر شده در دادگاه آمریکایی را مبنی بر مصادره 1.7 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران به نفع تعدادی از شهروندان آمریکایی که خود را قربانی تروریسم می‌دانند مورد تایید قرار داد.

مخالفت این دادگاه با درخواست تجدید نظر ایران پیروزی دیگری برای قربانیان تروریسم محسوب می شود که مدعی‌اند ایران به دلیل حمایت از حماس و حزب‌الله در حوادث تروریستی در سالهای 1980 تا 2002 باید مسئول دانسته شود.

ویلیام هوریگان قاضی این دادگاه به نیابت از یک هیئت قضایی با بیان این که این حقیقت که یک دولت خارجی در حمایت از چنین اقدامات بی‌رحمانه‌ای (فعالیتهای تروریستی) مداخله دارد، مایوس کننده است و  استفاده از ابزارهای مشروع صلح آمیز برای مقابله با تروریسم کاملا قابل قبول است، مدعی شد که پاسخ مناسب به دولت حامی تروریسم کاملا برابر با موازین اخلاقی قانون کانادا است.

براساس این گزارش عده ای شهروندان آمریکایی قربانی تروریسم پیش از این با طرح شکایت در دادگاه های این کشور خواستار دریافت غرامت از ایران به ادعای حمایت تهران از اقدامات تروریستی شده بودند. دادگاه‌های آمریکا با مصادره 1.7 میلیارد دلار از اموال ایران به دلیل این ادعاها موافقت کرده بودند اما به دلیل اموال بسیار کم باقی‌مانده از دولت ایران در آمریکا این قربانیان برای دستیابی به اهداف خود به کانادا مراجعه کردند. چراکه ایران در این کشور صاحب اموال و حسابهای بانکی است.

قانون حمایت از قربانیان تروریسم کانادا که در سال 2012 به تصویب رسید به قربانیان تروریسم اجازه می دهد تا علیه تروریست ها و دولتهای خارجی برای دریافت غرامت شکایت کنند. از این رو شاکیان آمریکایی این پرونده توانسته اند با استناد به این قانون خواهان مصادره اموال ایران در کانادا شوند.

به گزارش ایسنا، این ادعاها در حالی علیه کشورمان مطرح شده است که مقامات ایران همواره هرگونه اتهام مبنی بر دست داشتن در اقدامات تروریستی در هر نقطه‌ای از دنیا را رد و تاکید می کنند که ایران تنها کشوری است که به معنای واقعی با تروریسم مقابله می‌کند.

52310

کد خبر 683092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مازیار A1 ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
    2 0
    این چند ساله چقد اموالمون از بین رفته 2میلیارد دلار اوراق قرضه تو آمریکا... ساختمون بنیاد علوی تو منهتن 1میلیارد دلار...تو لوکزامبورگ 2میلیارد دلار...ب.ز هم 2 میلیارد دلار ...رو هم 7میلیارد دلار حداقل ..حالا تو کانادا هم معلوم نیست چقد بلوکه بشه با این حداقل 7 میلیارد دلار اموال چقد شغل میشد ایجاد کرد؟ چقد میشد مدارسو نوسازی کرد؟....چقد؟؟؟؟؟؟