فشار رئیس جمهورجدید کره بر سامسونگ/ سرمایه‌گذاری ۱۸.۶ میلیارد دلاری با ایجاد نیم میلیون شغل

سامسونگ تحت فشار رئیس جمهور جدیدکره، استراتژی توسعه داخلی را پیش رو قرار داده تا با سرمایه‌گذاری 18.6 میلیارد دلاری، حدود نیم میلیون شغل ایجاد کند.

به گزارش خبرآنلاین، فشار رقبای داخلی و خارجی و همچنین فشار رئیس جمهور جدید (مون جای-این) پس از برکناری خانم پارک رئیس جمهور سابق که یکی از موارد اتهامی علیه وی دریافت رشوه از سامسونگ عنوان شده؛ باعث شده است تا کمپانی کره‌ای در بخش صنعت مموری و نمایشگر‌های OLED سرمایه گذاری‌های جدیدی انجام دهد.

سامسونگ سالانه به طور روتین 10 میلیارد دلار در بخش تراشه سرمایه‌گذاری می کند و پس از زدن رکورد جدید فروش، تایید سهام‌داران را برای سرمایه گذاری بیشتر دریافت داشته است.

در برنامه ریزی جدید، سامسونگ قول داده است تا سال 2012 بیش از 440 هزار شغل در کره ایجاد کند تا فشارهای سیاسی ناشی از بازداشت «جای لی» قائم مقام را به جرم دادن رشوه کاهش دهد.

به گفته «پارک جو-گون» تحلیلگر CEO Score پس از انتشار خبر سرمایه گذاری 380 میلیون دلار در آمریکا باعث شد تا سامسونگ فشارهای بیشتری را علیه خود مشاهده کند. به گفته وی سامسونگ همچنین در حال ساخت کارخانه NAND در شیان چین است و البته جزییات آن منتشر نشده است.

از سوی دیگر بازار مموری و تراشه های مرتبط با گوشی‌های هوشمند به شدت رشد داشته و بازار در سال 2018 شاهد تحولی بزرگ خواهد بود.

کارخانه Samsung Display نیز با سرمایه گذاری 870 میلیون دلاری روی پنل‌های اولد/OLED در داخل کره سعی کرده است تا بخش دیگری از این فشارها را کاهش دهد.

در مجموع سامسونگ با توسعه بخش مموری و دیسپلی در داخل کره سعی می‌کند تا فشارهای سیاسی بر خود را کاهش دهد.

5656

کد خبر 683543

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =