سرمربی تیم ملی انگلستان به "وین رونی" اخطار داد طی بازی های تابستانی جام جهانی احترام داورها را نگه دارد.

به گزارش گل، فابیو کاپلو بر توانایی رونی در کنترل زبان تند و تیزش و حفظ احترام داوران رقابت ها اطمینان دارد. وی در گفتگو با رسانه ها گفت: وین رونی در تمامی بازی های مقدماتی جام جهانی حضور داشته و با داوران این بازی ها مشکلی نداشته است. امیدوارم همان رونی را در بازی های جام جهانی ملاقات کنم.

وی ملاقات خصوصی اش با مهاجم تیم منچستر یونایتد به منظور گفتگو درباره احترام گذاشتن به داوران را تایید کرد و روحیه و اشتیاق وی برای پیروزی در این رقابت ها را ستود.

کاپلو افزود: من با رونی گفتگو کرده ام  وی بازیکنی خارق العاده ای است زیرا می خواهد پیروز شود. ولع رونی برای پیروزی بسیار قوی است، اما او باید همیشه و بویژه در این جام جهانی بسیار احتیاط کرده و به داوران احترام بگذارد.

جام جهانی مشهور رونی در سال 2006 با اخراج وی از بازی برابر پرتغال به پایان رسید؛ بازی ای که در نهایت انگلستان را از دور رقابت های یک چهارم نهایی حذف کرد.


تهدید هولناک القاعده برای انفجار در بازی امشب
گروه تروریستی القاعده در تهدیدی جدید، بازی امشب انگلیس و آمریکا را به انفجاری بزرگ تهدید کرد.

به گزارش مارکا اسپانیا، دو کشور آمریکا و انگلیس بیشترین خسارت را از حملات ترورریستی گروه القاعده به خود دیده‌اند. این دو دشمن بزرگ القاعده، امشب به بهانه فوتبال، رودرروی یکدیگر صف‌آرایی خواهند کرد.

میدانی که در آن انگلیس و آمریکا حضور داشته باشند و حداقل 40 هزار انگلیسی و آمریکایی در آن گرد هم آمده باشند، بهترین فرصت برای انتقامی تاریخی است.

القاعده در آخرین تهدید جدی خود عنوان کرده است: "تصور نکنید همه چیز تحت کنترل شما است؛ همانطور که در عراق و افغانستان هم نیست. "

با توجه به حساسیت دیدار امشب تیم‌های انگلیس و آمریکا، پلیس آفریقای جنوبی تدابیر امنیتی شدیدتری را نسبت به سایر دیدارها برای این مسابقه در نظر گرفته‌است.

شمار ماموران امنیتی برای این بازی 2 برابر شده و گفته می‌شود تماشاگران برای ورود به ورزشگاه به صورت کامل مورد بازرسی قرار خواهند گرفت.


پیام کاپلو برای نظامیان انگلیسی در افغانستان
سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس به صورت اختصاصی به سربازان انگلیسی در افغانستان پیام داد.

به گزارش لارازون اسپانیا، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس، نامه رسمی فابیو کاپلو، سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس برای سربازان انگلیسی مستقر در افغانستان را قرائت کرد. در این نامه بر اراده جدی انگلیس برای قهرمانی در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی تاکید شده است.

در این نامه آمده است: تیم ملی انگلیس برای انجام اولین بازی خود آمادگی بسیاری دارد. مسابقه اول همیشه دشوار است چون تماشاگران با شرایط تیم آشنایی ندارند و فشار روانی روی بازیکنان زیاد است. خود را با شرایط روانی چنین مسابقاتی کاملا وفق دادیم. از این جهت به جرأت می‌توانم بگویم تیم من مسافر بازی نهایی خواهد شد.


برادلی: با غلبه بر انگلیس شوک اول جام را وارد می‌کنیم
سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا گفت: انگلیس را شکست می‌دهیم تا شوک اول جام را وارد کرده باشیم.

به گزارش فارس و به نقل از واشنگتن‌پست، باب برادلی اظهار داشت: برای تیم ملی انگلیس احترام زیادی قائل هستم؛ ولی باید بگویم قصد غافلگیری حریف داریم که آن، کسب بردی شگفت‌انگیز است. می‌خواهیم با کسب پیروزی مقابل حریف جام جهانی را تحت تاثیر قرار داده و هیجان را وارد این پیکارها کنیم.
وی ادامه داد: می‌کوشیم به سه امتیاز بسیار ارزشمند و حیاتی جهت صعود به مراحل بالاتر دست پیدا کنیم.

این مربی که تیمش روز شنبه (امروز) در گروه سوم به مصاف با حریف بریتانیای خواهد رفت، گفت: فکر می‌کنیم تیم ما آمادگی انجام و خلق یک شگفتی بزرگ را دارد. بهتر است دوستداران فوتبال در سراسر جهان تا انجام این بازی صبر کنند.

دیدار این تیم و انگلیس ساعت 23 امشب به وقت تهران انجام خواهد شد.


شیرر: رونی اسلحه پنهان انگلیس در راه قهرمانی است
بازیکن اسطوره‌ای تیم نیوکاسل‌یونایتد گفت: انگلیس می‌تواند با اتکا به وین رونی به مقام قهرمانی جهان برسد زیرا او اسلحه‌ پنهان تیم است.

به گزارش دیلی‌استار، آلن شیرر در آستانه بازی امروز آمریکا و انگلیس اظهار داشت: این حرف من نیست بلکه حرف همه کارشناسان است که وین رونی چهره کلیدی تیم ملی محسوب می‌شود. وین گلزنی است که اکنون به ندرت مدافعی می‌تواند او را از حرکت بازدارد. اگر او در شرایط عالی و آرمانی باشد، هر خط دفاعی مقابل او محکوم به شکست است.

وی افزود: فکر می‌کنم فابیو کاپلو سرمربی تیم ملی به این نکته کاملا واقف است و از این مسئله نهایت استفاده را خواهد کرد. رونی به منزله اسلحه‌ غیرقابل رویت تیم ملی و شخص کاپلو است.
شیرر ادامه داد: برنامه‌ریزی صحیح تاکتیکی می‌تواند انگلیس را با کمک و یاری‌رسانی وین رونی به اهدافش برساند.


کتاب معرفی تیم استرالیا منتشر شد
در آستانه بازی با آلمان‌ کتابچه آمار و ارقام تیم سرزمین کانگوروها منتشر شد.

به نوشته روزنامه کانبرا‌نیوز، فدراسیون فوتبال استرالیا اعلام کرد نزدیک به 10 هزار جلد کتابچه معرفی تیم این کشور را منتشر کرده و به کشور آفریقای جنوبی جهت توزیع فرستاده است.

در این کتابچه که در قطع معمولی در 200 صفحه منتشر شده، استرالیایی‌ها کوشیده‌اند تیم ملی خود را از بدو پیدایش تا الان معرفی کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار دوستداران این ورزش در کشور آفریقای جنوبی قرار دهند.

از جمله نکاتی که در این کتاب مصور به چاپ رسیده و مانور خبری در حول آن انجام گرفته، پیروزی تاریخی و استثنایی استرالیا در تاریخ 11 آوریل سال 2001 است. دیداری که در مرحله مقدماتی جام جهانی 2002 کره و ژاپن برابر ساموآ آمریکا انجام گرفت و تیم کانگوروها 31 بر صفر حریف را مغلوب کرد تا پرگل‌ترین نتیجه تمام ادوار شکل بگیرد.

این کتابچه به صورت رایگان در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. تیم استرالیا که فرداشب با آلمان مصاف خواهد داد، در گروه چهارم با غنا و صربستان نیز همگروه است.


هشدار میزبان به جهانگردان به خاطر سرقت اشیا
دولت آفریقای جنوبی همراه کمیته برگزاری مسابقات اطلاعیه‌هایی صادر کردند که از کلیه جهانگردانی که در این روزها به این کشور سفر می‌کنند، خواسته شده در همه حال مراقب خود و وسایل خویش باشند.

این اطلاعیه‌ها در حالی اعلام شد که در هفته گذشته چندین خبر سرقت و تهدید جان علیه خارجیان منتشر شد و شکایات متعددی نزد پلیس این کشور ثبت شد.

پس از مواردی چون حمله به خبرنگار پرتغالی و به سرقت بردن 3 هزار و 500 یورو تهدید، جان 4 خبرنگار چینی و ...، دولت آفریقای جنوبی چنین درخواستی از خارجی‌ها داشته که خود قدم نخست را در راه محافظت از جان و وسایل خود بردارند.


چین شیپورهای‌ آفریقای‌جنوبی را تامین کرد
چین در تولید و صادرات شیپورهای هواداران آفریقای‌جنوبی گوی سبقت را ربود.

به گزارش شبکه تلویزیونی CCTV، شیپورهای معروف به ووزولا که روز گذشته هواداران تیم‌ آفریقای جنوبی در بازی با مکزیک در دیدار افتتاحیه جام جهانی مورد استفاده قرار دادند و دارای صدای بسیار ناهنجاری است، تولید چین بوده که از چند ماه قبل، دور جدید آن به میزبان صادر شده است.

این شیپورها که به علت داشتن صدای ناهنجار و از دست رفتن تمرکز، اکنون مورد اعتراض تیم‌ها قرار گرفته، بهایی بین 7 تا 15 دلار داشته که اکنون در بیشتر فروشگاه‌های میزبان به فروش می‌رسد.
جام‌جهانی 2010 آفریقای‌جنوبی از روز گذشته با حضور 32 تیم آغاز شد و تا تاریخ 20 تیر ماه ادامه خواهد یافت.


ساچی: فرانسه تیمی بی‌تاکتیک است
سرمربی اسبق تیم ملی ایتالیا گفت: در بازی نخست فرانسه هیچ نکته تاکتیکی قابل ذکری ندیدم.

به گزارش فارس، آریگو ساچی اظهار داشت: انتظار داشتم با توجه به حضور بازیکنان تکنیکی همچون فرانک ریبری، نیکولاس آنلکا و فلوران مالودا برابر اروگوئه شاهد صحنه‌های هیجان‌انگیزی باشم. قبل از رویایی مردان دومنش با اروگوئه، فکر می‌کردم تیم فرانسه با این مجموعه بتواند کارهای تاکتیکی قابل توجهی ارائه دهد؛ ولی در طول 90 دقیقه هیچ مورد خاصی مشاهده نکردم.

این مربی که در سال 1994 همراه با لاجوردی‌پوشان ایتالیا به مقام نایب قهرمانی جهان رسید، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی CCTV پس از تساوی بدون گل فرانسه و اروگوئه افزود: به نظر من فرانسه به گونه‌ای در بازی رفتار کرد که برای هر بیننده این تصور به وجود می‌آمد بدون برنامه و استراتژی قدم در میدان گذاشته است. در حالی که در چنین بازی از جام جهانی نیاز است هر تیم برای ثانیه‌های بازی خود نیز طرح و برنامه داشته باشد.

وی عنوان کرد: امیدوارم در ادامه جام جهانی شاهد بازی‌های با برنامه و زیباتری باشیم.


دی‌ماریا: آرژانتین به پیروزی ما نیاز دارد
بازیکن تیم ملی فوتبال آرژانتین گفت: مردم به پیروزی ما نیاز دارند و باید به خاطر آنها قهرمان شویم.

به گزارش فارس و به نقل از رویترز، آنخل دی‌ماریا، بازیکنی که به ادعای منابع خبری اسپانیا با رئال مادرید قرارداد رسمی منعقد کرده است، عنوان کرد: این روزها هیچ چیزی به جز نام آرژانتین ذهن من و سایر مردان تیم ملی را اشغال نکرده است.

وی افزود: مردم به پیروزی ما نیاز دارند. آنها شادی در فوتبال را فراموش کرده اند. اگر جشن قهرمانی در کشورمان برگزار نشود، روی بازگشت به خاک آرژانتین را نخواهیم داشت. ما قهرمانی را می خواهیم و به کمتر از آن نیز قانع نیستیم.


بایدن اوباما را با بحران نشت نفت تنها گذاشت و به آفریقای جنوبی رفت
در حالی که بحران لکه نفتی خلیج مکزیک به چالشی بزرگ برای دولت آمریکا تبدیل شده است، معاون رئیس جمهور آمریکا با تنها گذاشتن اوباما با این چالش، برای دیدن رقابت‌های جام‌جهانی به آفریقای جنوبی رفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، "جو بایدن " معاون رئیس جمهور آمریکا از عصبانیت "باراک اوباما " به دلیل حضور وی در آفریقای جنوبی برای دیدن بازی‌های جام جهانی فوتبال خبر داد.

بایدن در کنسولگری آمریکا در "ساندتون " در نزدیکی ژوهانسبورگ به گروهی از مقامات عالی‌رتبه گفت: من مفتخرم که اینجا [آفریقای جنوبی] حضور دارم و نماینده آمریکا هستم [اگر چه] رئیس جمهور عصبانی است.

معاون رئیس جمهور آمریکا در حالی باراک اوباما را تنها می‌گذارد که لکه نفتی خلیج مکزیک به یکی از بزرگترین چالش‌های دولت آمریکا تبدیل شده است و عدم کنترل این لکه انتقادهای شدیدی را از دولت اوباما به همراه داشته است.

بایدن که اصلیتی ایرلندی دارد برای دیدن بازی‌های آمریکا یک روز قبل از آغاز رقابت‌های جام جهانی به همراه چندین نفر از اعضای خانواده خود وارد آفریقای جنوبی شده است.

ایالات متحده روی شنبه در اولین دیدار خود در گروه C به دیدار انگلیس خواهد رفت و
 انتظار می‌رود بایدن نیز این بازی را از نزدیک تماشا کند.

بایدن گفته است: با روحیه یک ایرلندی واقعی ما [آمریکا] قصد داریم انگلیس را شکست دهیم.
لکه نفتی خلیج مکزیک که مقصر اصلی آن شرکت "بریتیش پترولیوم " انگلیس است همچنان در حال بزرگتر شدن و تبدیل به فاجعه‌ای زیست محیطی برای ایالات متحده آمریکا است.


لاکومبه: دلیلی برای خوش‌بینی به تیم فرانسه وجود ندارد
اکثر چهره‌های بازنشسته فوتبال فرانسه از عدم موفقیت تیم ملی این کشور در جام جهانی سخن گفتند.

به گزارش فارس، برنارلاکومبه هافبک پیشین این کشور در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی فرانسه 24 اظهار داشت: هیچ دلیلی برای خوش بینی به تیم ریمون دومنش وجود ندارد. تیم او فاقد هماهنگی معقول یک گروه ورزشی است.

این بازیکن بازنشسته که اینک به عنوان کارشناس با رسانه‌های نوشتاری و تصویری همکاری می‌کند، گفت: توازن مناسبی در تیم ملی فرانسه وجود ندارد و روحیه جنگدگی و تلاش در این تیم در حد بالایی نیست که بتوان از تیم خروس‌ها به عنوان مدعی درجه اول قهرمانی یاد کرد.

وی در حالی این اظهارات را بر زبان آورد که تیم کشورش هنوز مقابل اروگوئه وارد میدان نشده بود.
فرانسه در اولین بازی خود مقابل اروگوئه بدون گل متوقف شد.


لمپارد: در تیم انگلیس حاشیه وجود ندارد
فرانک لمپارد اظهار داشت: در چند روز گذشته اخبار زیادی در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه انگلیس اسیر حاشیه شده است. به عنوان یک عضو قدیمی، به جرأت می‌توانم بگویم جو دوستی میان اعضای تیم وجود دارد و حاشیه‌ها در تیم ما جایی ندارند.

وی افزود: مصمم به کسب حداکثر امتیاز ممکن در گروه خود هستیم. هدف نهایی ما رسیدن به بازی نهایی جام جهانی آفریقای جنوبی است. با انجام اولین بازی خود که دیدار برابر آمریکا است، این نکته را به جهانیان نشان می‌دهند.


چارلتون: ‌انگلیس دچار غرور کاذب نشود
چهره اسطوره‌ای فوتبال انگلیس گفت: تیم ملی نباید در جام‌جهانی دچار غرور خود بزرگ‌بینی شود.

به گزارش نوشته روزنامه دیلی‌میل، بابی چارلتون اظهار داشت: در شرایط کنونی، انگلیس به عنوان یکی از سه شانس قهرمانی مطرح است. من هم به عنوان یک انگلیسی بسیار دوست دارم کشورم بتواند پس از 1966، بار دیگر افتخار قهرمانی را پیدا کند.

وی افزود: روحیه قهرمانی و انتقال آن به بازیکنان، حرکتی شایسته و منطقی از جانب کادر رهبری تیم ملی است؛ اما در شرایط حساس کنونی، مربیان باید مراقب باشند اجازه ندهند روحیه کاذب و غرور بر تیم حاکم شود. وجود این مسئله می‌تواند آسیب فراوانی به تیم ملی که بهترین نفرات سه دهه اخیر را دارد، بزند.


سعدان:‌ الجزایر قادر به شکست انگلیس پرستاره است
سرمربی تیم ملی فوتبال الجزایر گفت: بازیکنان من در شرایط آرمانی و آمادگی مطلوب قرار دارند و می‌توانند در گروه سوم با انگلیس رقابت کرده و حریف را شکست دهند.

به گزارش لوپاریزین، رباح سعدان اظهار داشت: پیش از شروع رقابت‌های جام جهانی تمرینات مستمری در اردوهای آماده سازی داشتیم و به آمادگی مطلوب رسیدیم. به نظر من با توجه به شرایط مطلوب کنونی بازیکنان تیم ملی الجزایر در شرایط آرمانی هستند بطوریکه حتی می‌توانند انگلیس را مغلوب کنند.

این مربی افزود: به شاگردانم مرتب گفته‌‌ام و گوشزد کرده‌ام که قادریم انگلیس را که در گروه مدعی صعود است، شکست دهیم.

وی ادامه داد: بر خلاف انگلیس ما دارای ستارگان شاخصی نیستیم. اما تیم ما در زمین اقدام به بازی گروهی می‌کند. ما یک ارتش متحد هستیم و تلاش می‌کنیم ستارگان انگلیس را از کار بیاندازیم.

سعدان همچنین گفت: امیدوارم بتوانیم با بازی‌های خوب شکست حریفان بزرگ مثل انگلیس یاد و خاطره درخشش در جام جهانی 1982 اسپانیا را زنده کنیم.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 68392

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =