دبیرکل فدراسیون فوتبال نسبت‌ به بیانیه اخیر کارلوس کی‌روش واکنش نشان داد و مدعی شد او به مردم کشورمان توهین کرده است.

به گزارش تسنیم، کارلوس کی‌روش در آخرین بیانیه‌ای که در صفحه مجازی‌اش منتشر کرده، صحبت‌های تندی علیه علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران انجام داده است. سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در حمله جدیدی که به اسدی انجام داده، او را جادوگر و مسئول بی‌استفاده خطاب کرده است.
علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره عملکرد کارلوس‌ کی‌روش و بیانیه تندی که او صادر کرده، صحبت‌هایی انجام داده که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:
* آقای اسدی، کی‌روش در تازه‌ترین بیانیه‌ای که صادر کرده، حمله تندی به شما انجام داده است. جوابی برای این صحبت‌ها ندارید؟
ایشان در حدی نیست که من به او جواب بدهم. ادبیاتی که او به کار برده در شأن یک معلم نیست. کی‌روش مدام با ادبیات عقرب و مار صحبت می‌کند؛ حتماً در باغ وحش بزرگ شده است که از این کلمات استفاده می‌کند. ادبیاتی که یک نفر با آنها صحبت می‌کند، معرف شخصیت اوست و نوع برخوردی که او با ملت ایران دارد شخصیت او را نشان می‌دهد.
* البته در کنار کارهای عجیبی که کی‌روش انجام می‌دهد، او نتایج قابل قبولی در ایران گرفته است.
ما از روز اولی که به فدراسیون رفتیم این سیاست را داشتیم که به عنوان نماینده مردم به کشورمان خدمت کنیم. حالا یک نفر را به تیم ملی آوردند که دانش فنی دارد، اما دانش خود را در کشور ما نهادینه نمی‌کند. او بعد از شش هفت سال کار کردن در مملکت ما، همه تعلیم گیرنده‌های ایرانی که کنارش بودند را کنار گذاشته است. با این حال محبت مردم ایران و امکانات کشور ما را به دست آورده است. اما آقای کی‌روش! شما دانش فنی خود را به صورت کالا به ما فروختید و آن را به ما یاد ندادید. شما سالی چند میلیارد می‌گیرید، اما چرا دانش فنی‌تان را منتقل نمی‌کنید؟! بردی که آخرش تلخ باشد برای منافع ملی ارزشی دارد؟! در حوزه‌هایی مانند حوزه نفت و پزشکی، ما دانشمندان زیادی داریم و در حوزه فوتبال هم همین است. مگر در حوزه نفت و پزشکی ما متخصصان‌مان را از خارج به ایران آوردیم؟ همین بچه‌های خود ایران بودند که الان پزشکی ایران حرف اول در دنیا را می‌زند. کی‌روش اصلاً لیاقت این را ندارد که من جواب او را بدهم. او همیشه با خودش چند نفر می‌آورد و در وسط راه آنها را رها می‌کند.
* در مقاطعی شما سکوت کردید و جواب اظهارات کی‌روش را ندادید. فکر نمی‌کنید اگر در همان ابتدا جوابش را می‌دادید، این اتفاقات تمام می‌شد؟
من 10 ساعت با کی‌روش بحث کردم، اما دیدم او به هر کسی که بخواهد توهین می‌کند. به آقای تاج، کفاشیان، ترابیان و هر کسی که بخواهد توهین می‌کند. هرچه از دهانش درمی‌آید بار ملت ایران می‌کند. ما هم یک جاهایی مجبوریم سکوت کنیم، چون منافع ملی ما در خطر است. کی‌روش فردا پولش را می‌گیرد و می‌رود، اما این ما هستیم که با غم مردم‌مان می‌مانیم. یک عده به من می‌گویند چرا سکوت می‌کنید، اما من دنبال دعوا نیستم. هیچ‌کس نمی‌تواند منافع ملی کشور ما را مصادره کند.
* کی‌روش در همین بیانیه‌اش صحبت‌هایی علیه فدراسیون فوتبال هم انجام داده است.
من کاری ندارم که چه کسی آورده و چه کسی برده است. آقای کی‌روش! گواردیولا را هم ارزیابی می‌کنند، شما که دیگر عددی نیستید و سطح‌تان با او قابل قیاس نیست. اگر ارزیابی از یک سرمربی قابل قبول نباشد، عذر او را می‌خواهند. در همه جای دنیا این اتفاقات رخ می‌دهد، مگر ونگر را ارزیابی نمی‌کنند؟ مثل اینکه شما یک پدیده خارق‌العاده هستید که ما آن را پیدا کرده و به اینجا آورده‌ایم و همانند شما در هیچ کجای دنیا پیدا نمی‌شود. شما همه این‌کارها را برای یک بردی که آوردید، انجام می‌دهید؟ این ادبیات ایشان است که به همه توهین می‌کند. خیلی‌ها به من می‌گویند که چرا جواب کی‌روش را نمی‌دهی؟ ما شش ماه در فدراسیون فوتبال بودیم و موضع خودمان را اعلام کردیم.
* به‌نظر می‌رسد که این صحبت‌های کی‌روش فعلاً تمامی نداشته باشد.
این‌ها یک تهدید برای فوتبال ایران است. مدام به ما حمله شد، اما ما سکوت کردیم. ما از حمله نمی‌ترسیم، چون در آن بزرگ شده‌ایم. مهم این بود که تیم ملی‌مان به جام جهانی برود که خدا را شکر رفت. نام‌ها هم یک دوره می‌آیند و یک دوره می‌روند اما 100 سال بعد می‌گویند که ایران در جام جهانی شرکت کرده نه کارلوس کی‌روش. همین که ما با وجود این حملات کارمان را انجام می‌دهیم، یک پیروزی شیرین برای ماست. حالا یک عده می‌خواهند آن را مصادره کنند، که این هم اصلاً مهم نیست.
* کی‌روش در این بیانیه شما را جادوگر هم خطاب کرده است.
کسی که در شأن خودش صحبت می‌کند، کلماتی بیشتر از این در دایره لغاتش ندارد. بیشتر از این نمی‌توان از کسی که 80 میلیون ایرانی را نادیده می‌گیرد، انتظار داشت. فکر می‌کنید شما وقتی با یک نفری که در چاله میدان بزرگ شده، صحبت می‌کنید، از چه ادبیاتی استفاده می‌کند؟ یک نفری که در چاله میدان بزرگ شده بیشتر از اینها چه چیزی می‌داند؟! میزان تفکر و سواد یک نفر شخصیت او را مشخص می‌کند. آقای کی‌روش! شما از کلماتی مانند عقرب، گرگ و مار در ادبیات‌تان استفاده می‌کنید. حتماً در جایی بزرگ شدید که یا در کنار این‌ها بودید و یا مدام از این کلمات در کنار شما استفاده شده است.
* فدراسیون فوتبال جوابی به این بیانیه‌های کی‌روش ندارد؟
ما اجازه این کارها و این رفتارها را به کی‌روش نمی‌دهیم، چون دین ما به ما این اجازه را نمی‌دهد. آقای کی‌روش! کارفرمای شما فدراسیون فوتبال است. هدف ما این بود که تیم ملی به جام جهانی برود که رفت، اما شما دانش‌تان را در ایران نهادینه نکردید. هیچ‌کس حق ندارد منافع ملی ما را به خطر بیندازد. ما چرا با دانش شما را به صورت یک کالا بخریم؟ توهین این است، نه اینکه وقتی یک نفر از کنارتان رد می‌شود بهانه الکی می‌گیرید که به من سلام نداد و این موضوع را به عاملی برای توهین به ملت ایران تبدیل می‌کنید. هرچه می‌شود یک بهانه‌ای پیدا می‌کنید و آن را در سر ملت ایران می‌کوبید. شما به برادر شهید و جانباز این مملکت نیز رحم نمی‌کنید و به افرادی مانند ترابیان و تاج توهین می‌کنید. جایگاه انسانی اینها را ببینید و بعد آن را با خودتان مقایسه کنید. اینکه جواب شما را نمی‌دهیم به خاطر ترس نیست، چون فوتبال جای ترسوها نبوده و نخواهد بود. شما نه برای من و نه برای کشورم، آش دهن سوزی نیستید که مدام بخواهیم سکوت کنیم و پاسخی به شما ندهیم.
* بعد از قطعی شدن صعود تیم ملی به جام جهانی، کی‌روش اعلام کرد که یکی دو نفر در فدراسیون فوتبال از این صعود خوشحال نیستند. در آن زمان هم به‌نوعی شاید منظورش شما بودید.
در صعود ایران به جام جهانی از نگهبان فدراسیون تا بالاترین فرد در این مملکت نقش داشتند، اما آقای کی‌روش! شما می‌خواهید این افتخار را به نام خودتان مصادره کنید. مگر 100 هزار نفر که به ورزشگاه می آیند به خاطر یک نفر است؟ همه به خاطر منافع ملی به ورزشگاه می‌آیند، چون کشورشان را دوست دارند. اگر به خاطر یک نفر هم بیایند این مقطعی است و خیلی زود فراموش می‌شود. شما خودتان را با کسی مقایسه می‌کنید که از 7 صبح تا 10 شب در فدراسیون فوتبال کار می‌کند؟ ما که این‌همه برای این فوتبال زحمت می‌کشیم مثل شما ادعا نداریم. آن وقت شما می‌گویید فقط من خوشحال هستم و کسی که از هفت صبح تا 10 شب در فدراسیون فوتبال کار می‌کند ناراحت؟! آقای کی‌روش! هر وقت در مملکت ما آمدید و مفت خدمت کردید، آن وقت از این ادبیات استفاده کنید. اینجا ایران است و ملت فهمیده‌ای دارد. اینجا مگر موزامبیک است که هرچه دلت می‌خواهد بار فوتبال و مردمش می‌کنی؟! ما که سکوت می‌کنیم به خاطر این نیست که جوابی نداریم بلکه به خاطر این است که نمی‌خواهیم منافع کشورمان به خطر بیفتد. آقای کی‌روش! شما همه را کنار گذاشتید. به آدم‌ها به صورت مقطعی و ابزاری نگاه کردید، اما روش من این نیست که در مقابل شما سکوت کنم. چه من در این فدراسیون باشم چه نباشم، شما تحت قرارداد ایران هستید. وقتی مردم ما خوشحال هستند، من هم خوشحال می‌شوم. شهدای هشت سال دفاع مقدس ما مگر صبر نمی‌کردند؟ چون آنها می‌دانستند برای دین و مردم کار می‌کنند، مجبور بودند آن شرایط را تحمل کنند. ما هم یک مقطعی سکوت کردیم و حالا دیگر صبرمان تمام شده است. الان تیم ما به جام جهانی رفته است، اما نمی‌توانید آن را به نام خودتان مصادره کنید. آقای کی‌روش! بارها گفته‌ام و باز هم می‌گویم که 80 میلیون ایرانی در این صعود نقش داشتند. این صحبت‌های شما هم دیگر هیچ اهمیتی برای من و مردم مملکتم ندارد.
* ... و صحبت پایانی؟
در جلسه 10 ساعته‌ای که با کی‌روش داشتم و فایل ضبط شده پنج ساعت آن هم به صورت کامل در اختیارم است، او فقط به وزیر ورزش و جوانان و البته 80 میلیون ایرانی توهین کرده است. به او گفتم شما از لحاظ ادبیات صفر هستید، چون کی‌روش به ملت ما توهین کرد، من به همین خاطر جوابش را دادم. آقای کی‌روش! شما از یک جای دیگر آمدید، در مملکت من به من و ملتم توهین می‌کنید؟! شما منافع شخصی را در قالب منافع ملی می‌بینید. شاید ملت ندانند که شما چقدر از این مملکت پول به جیب زدید، اما من که می‌دانم فقط به فکر منافع شخصی‌تان هستید. من هرجا که باشم به دنبال خوشحالی مردمم می‌گردم و وقتی جواب‌تان را نمی‌دهم دلیلی بر این نیست که ترسو هستم. من فقط نمی‌خواهم مردم کشورم ناراحت شوند.

43 43

 

کد خبر 684149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 28
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بینام A1 ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  من نمیدونم چرا یک سری وقتی حرفی برای گفتن ندارند و از عملکرد ناقصشون نمیتونن دفاع کنن ،‌از شهدا و مردم مایه میزارن این تبدیل شده به یک رویه تو این مملکت ...
  • بی نام RO ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
   267 9
   جهت اطلاع: حکم برکناری اقای اسدی به تازگی صادر شده و طی روزهای آینده اجرا میشه.
  • بی نام IR ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
   60 4
   ایشان در باغ وحش بزرگ نشده ولی جانور شناس خوبیه
 • بی نام A1 ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  کی شما رو نماینده مردم کرده؟ بجای اینکه از دین و ملت مایه بگذارید و به کیروش توهین کنید لطف کنید خدماتتون رو بگید. به مردم بگید نمیخواد جواب کیروش رو بدید. ایشون کارنامش برای مردم مشخصه. ولی من به شخصه تا نگید وظیفتون در فدراسیون چیه، بعنوان یکی از همین مردم صحبت های کیروش رو مجبورم تایید کنم.
 • بی نام A1 ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  چرا هر کی خودشو نماینده مردم میدونه مگه تو کی هستی مگه حسام نواب صفوی کی بود؟ اینقدر از مردم مایه نذارید///ادمین لطفا...
 • بدون نام ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  آقاي اسدي فرافكني مي كنندودرسخنان خود پاي ملت ايران را به ميان مي اورند اقاي كي روش هرگز به ملت ايران نه تنها توهين نكرده اند كه هميشه هم بااحترام وتحسين ازملت نام مي برند جناب اسدي صدسال ديگرهم اگر ازفوتبال ايران يادشود خواهتد گفت كه كارلوس كي روش در مرتبه پياپي ايران را به جام جهاني برداما برايتي شما كه با رابطه بر مسند خود نشسته ايد براي اين فوتبال چه كرده ايد
 • بی نام A1 ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  دلال موزامبیکی برو ،همین امروز برو که فردا دیر است ،حال همه را دیگه داری به هم میزنی.
  • بی نام GB ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
   لطفا خود همه پندار نباشید
  • علی IR ۰۶:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
   28 1
   اسدي تويي؟
 • بی نام IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  کی روش حیا‌ کن،پول رو رها کن
 • بی نام A1 ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  آقای اسدی ، استعفا استعفا
 • بی نام A1 ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  به نظرم حرف هاي ايشان صحيح نيست در اين متن پس أر هر جمله اي از كي روش گفته كه به ملت ايران توهين ميكند به ٨٠ ميليون مردم توهين ميكند و به اين واسطه ميخواهد خود را محق نشان بدهد. و همچنين بيان اينكه پزشكان إيراني بهترين در دنيا هستند پس مربي إيراني بايد باشد آيا مديران إيراني بهترين مديران جهان هستند؟ يك نگاهي به مربي تيم هاي مطرح آسيايي و اروپايي بياندازد، گفتگو با ايشان نشان ميدهد خيلي سطحي است و جاي ترديد در موقعيت فعلي ايشان است . سابقه آقاي اسدي اصلا چيست بماند
 • علیرضا DE ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  لطفا از مردم مایه نذارین اقای اسدی
 • بی نام RO ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  الان بهترین موقع است که اقای جلال طالبی بشه سرمربی و ذالفقار نسب هم دستیار البته ببخشید شاید شما نفرات بهتری سراغ دارید فقط هر چه سریعتر.
 • علیرضا DE ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  169 7
  لطفا از مردم مایه نذارین اقای اسدی
 • علي RO ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  181 8
  اقاي دكتر أسدي لطفا به جاي اينكه با مربي تيم ملي جنگ كني از افتخاراتي كه شما براي اين مردم بدست اوردين بگين از اين بگين كه چه كارهايي براي اين مردم كه سنگشون رو به سينه ميزنين كردين؟ كيروش تيم ملي رو دو بار پياپي به جام جهاني برده،و اين دو بار تيم ما شخصيت جهاني داشته،شما براي ما چيكار كردين؟ از افتخاراتتون همون بس كه ميزباني با تيمهاي عربستاني رو به اون شكل واگذار كردين
 • علیرضا DE ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  159 6
  لطفا از مردم مایه نذارید اقای اسدی
 • علیرضا DE ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  173 7
  لطفا از مردم مایه نذارین اقای اسدی مخاطب کیروش شخص شما هستین نه مردم
 • kian IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  188 6
  بابا اين اسدي ديگه كيه؟از جون فوتبال چي ميخواد؟
 • بی نام IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  197 6
  يعني شما كه به قول خودتان از 7 صبح تا 10 شب در فدراسيون كار ميكني و زحمت ميكشي همش مفتيه؟ همش عشق به كشور و مملكته؟ اگه قرار بود روشهاي امثال شما جواب بده كه توي سي و اندي سال قبل از كيروش جواب داده بود
 • خسرو A1 ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  168 7
  هیچکس با توهین موافق نیست از جانب هر کسی به هر شخصی که باشه ولی یادمون نره آقای اسدی به زور واجبار وزیر ورزش سابق جای آقای نبی رو گرفت ویکی از کارهای محوله به ایشان ایجاد زمینه. جهت اخراج آقای کیروش بود در آخر براد محترم آقای اسدی، این بحث چه ربطی به شهیدان عزیز وبزرگوارمون داره؟تو رو خدا کمتربرای منافع شخصی از اسم و بزرگواری شهیدامون استفاده کنیم
 • بی نام A1 ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  150 7
  اسمان ريسمون ميبافي با ملت چكار داشت فقط نظيرش تو بودي زودتر استعفا بده اگر شجاعتش را داري وبه منافع ملت فكر ميكني
 • محمد A1 ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  درست گفتن ایشون کروش انسان بدی هست و افرادی مثل فردوسی پور و خود خبرآنلاین شما هم طرفدارش هستید..
 • مهدی A1 ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  143 9
  بابا سیاه نمایی بسه دیگه . بیست بار گفته کیروش به ملت ایران توهین کرده و فهش داده به این فهش داده به اون . حاجی شما نمی دونی هنوز با این حرف های بی اعتبار نمی تونی ملت رو جلو کیروش قرار بدین .
 • افشین A1 ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
  متاسفم که یه بیگانه میاد و توهین میکنه و همتون کدرکورانه ازش حمایت میکنین
  • kian IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
   73 7
   دوست عزيز......بيگانه ميتونه داخلي هم باشه.تعريف داره قربان
 • pooya A1 ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
  2 16
  ترمز کی روش رو باید یه نفر بکشه این مرد دلاله
 • pooya A1 ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
  3 19
  ترمز کی روش رو باید یه نفر بکشه هیچ احترامی به این مردم قائل نیست