۰ نفر
۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
وقتی گمرک ایران در قلب اروپا می‌زند

مذاکرات رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا برای گسترش مناسبات گمرکی و توسعه و تسهیل تجارت در بروکسل آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از گمرک ایران،مذاکرات میان رئیس کل گمرک ایران و مدیرکل گمرک و مالیات اتحادیه اروپا صورت گرفت و دو طرف درخصوص جزییات گسترش همکاری‌های گمرکی و توسعه و تسهیل تجارت بحث و تبادل‌نظر کردند.

پیگیری مذاکرات انجام شده درخصوص مبادله موافقت‌نامه همکاری‌های متقابل اداری در امور گمرکی میان ایران و اتحادیه اروپا با توجه به اعزام هیأتی از اتحادیه اروپا در سال گذشته به کشورمان از دیگر محورهای این مذاکرات بود و دو طرف اعلام کردند: اراده کامل برای توسعه مناسبات گمرکی وجود دارد و فضای حاکم بر این همکاری‌ها بسیار مثبت است.

مهمترین محورهای مذاکرات انجام شده شامل بررسی نحوه تبادل الکترونیکی اطلاعات، موضوع فعالان اقتصادی مجاز، همکاری‌های آموزشی و پژوهشی، همکاری‌های مشترک در جهت مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مبارزه با تخلفات گمرکی بود و طرفین بر اجرای هرچه سریع‌تر جهت طی مراحل تشریفات قانونی و اخذ مجوزهای لازم برای امضا و مبادله موافقت‌نامه‌های گمرکی تأکید کردند.

دیدار مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک ایران با مدیران ارشد امور گمرکی اتحادیه اروپا در بلژیک انجام شد و در ملاقات مذکور مدیران بخش‌های مختلف گمرک و مالیات اتحادیه اروپا شرکت داشتند.

 

39224

کد خبر 684483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =