فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: برخی اوقات از راه دیپلماسی کارهایی می‌کنیم که خیلی خوب است، اما حل برخی مشکلات فقط با دیپلماسی حل نمی‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه 19 تیر) در مراسم سالگرد شهید نصیری از شهدای مدافع حرم، اظهار داشت: پدیده شوم داعش فکری بسیار خطرناک است که خسارت‌های زیادی به جهان اسلام وارد کرد.

وی افزود: در این روزها که در آستانه پیروزی بزرگ مردم عراق هستیم، سالگرد سرداری مثل شهید تقوی است، از خدمتگذاران و مجاهدان عراق که به شهادت رسید.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه سپاه بدر شجره طیبه‌ای مملو از شهدای گرانقدری است که تحت علمای عراق مثل شهیدان صدر و شهید حکیم تشکیل شد و خدمات زیادی کردند، گفت: شهید نصیری در توسعه این سپاه نقش ویژه‌ای داشت. شهید نصیری یکی از اولیای خدا بود که در جامعه ما گمنام و مخفی بود.

اهم اظهارات فرمانده نیروی قدس سپاه را به نقل از تسنیم بخوانید؛

*برخی اوقات از راه دیپلماسی کارهایی می‌کنیم که خیلی خوب است، اما حل برخی مشکلات فقط با دیپلماسی حل نمی‌شود. خون شهید نصیری و خون دیگر شهیدان ایرانی، این خون خون یک نفر نبود، این پیمانه وفای یک ملت بود، در حمایت از پشتیبانی از یک کشور که مورد ظلم قرار گرفته است. کدام دیپلماسی می‌تواند مانند این خون‌ها صمیمیت ایجاد کند؟

*چه شهدایی این جمهوری اسلامی و سپاه، فدای ایران، منطقه و جهان کرد. به ملت ایران و عراق عرض می‌کنم، کاری که فرزندان این ملت کردند کار سربازی ایران برای عراق بدون ادعا بود. چنین سردارهایی کجای دنیا وجود دارند که اسلحه به دست بگیرند و جلوی نیروی عمل‌کننده شهید شوند؟ این وفای صادقانه است.

*جمهوری اسلامی ایران مثل سایر کشورها نبود که از عراق پول بگیرد و مثل آمریکا سلاح را در وقت اضطرار به آنها ندهد، ما هر سربازی در این عرصه را مایه افتخار می‌دانیم.

*پدیده داعش و تکفیر در تاریخ جهان پدیده‌ای کم نظیر از نظر جنایت بوده است، هیچ رسانه‌ای نمی‌تواند نوع جنایت داعش را منتشر کند. اینکه هزاران بی‌گناه در شهر تکریت را تیر خلاص زدند یا زنان ایزدی را به فروش رساندند، اینها جنایات عجیبی بود.

*یک طفل را در حلب سر بریدند. در همین دیاله یک نوزاد را مثل گوسفند سرخ کردند و لای برنج گذاشتند و برای مادرش فرستادند. مجموعه سیطره داعش در سوریه و عراق از کل این کشورها بزرگ‌تر بود، آن هم با بیش از صدها انتحاری.

*امروز در جشن پیروزی موصل، ملت عراق تنها نیست و این حق ملت عراق برای همه بشریت است، ملت عراق و سوریه حق زیادی بر مردم جهان دارند.

*نکته دوم این پیروزی برخواسته از حکمت یک مرد برجسته و بزرگ، حکیم آیت‌الله سیستانی است، امروز در عراق طایفه‌ای وجود ندارد که احساس نکرده باشد ایشان مرجع تک تک عراقی‌هاست.

*فتوای این مرد موقعیت‌شناس موجب شد جوانان عراق را به خروش وادار کند و شجره طیبه حشدالشعبی را تاسیس کرد، این همبستگی امروز عراق در تاریخ نادر است. خون جوانان شیعه برای جوانان اهل سنت به زمین ریخته شد و این افتخارآمیز است.

*تاثیر فتوای آیت‌الله سیستانی، «حشد الشعبی» شد. در تمام ملاقات‌های شخصیت‌های عراق و سیاست‌گذاری‌های جمهوری اسلامی، تاکید اساسی رهبر انقلاب حمایت تمام عیار از ملت و مرجعیت عراق بود. ایشان آیت‌الله سیستانی را گنجی برای ملت عراق و ناجی عراق دانستند.

*وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران سه شیفته برای عراقی‌ها سلاح تولید کرد و این دستاوردها با تاکید رهبر انقلاب بود.

*«حشدالشعبی» برای همیشه نگاه بدخواهان عراق را خنثی کرد، عامل سوم این پیروزی نیروهای مسلح عراق بود. امروز ارتش عراق به سمت یک ارتش حزب‌اللهی در حال حرکت است. فرماندهان ارتش عراق انسان‌های لایقی هستند. ارتشی که توانست بر شهر 2 میلیونی موصل با مروت پیروزی کسب کند و این نکته مهمی است.

*ارتش عراق امروز قابل اطمینان در برابر هر تجاوزی است و نیاز نیست نیروی خارجی بخواهد به بهانه کمک خود را تحمیل به ارتش و ملت عراق کند، عامل چهارم پیروزی موصل، نقش دولت و پارلمان عراق است. نقش نخست‌وزیر عراق نقش بی‌بدیلی است که باید به آن احترام کرد.

*نقش احزاب سیاسی و گروه‌های عراقی نقش مهمی بود و این پیروزی نیازمند تفسیر زیادی است. پایان دادن به حاکمیت داعش بسیار مهم است. امروز شیعه و سنی و کرد به این نتیجه رسیده‌اند در کنار هم مسئولیت کشور خود را به عهده بگیرند.

*یکی از مسائل مهم در عراق و سوریه که به کمک آمد، حزب‌الله لبنان بود که شهدای زیادی داد و همه تجربه خود را در اختیار حشد‌الشعبی قرار داد. من دست سیدحسن نصرالله این سید حکیم و بزرگ را می‌بوسم.

 

2929

کد خبر 685366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =