سنت ستاره‌سوزی رئال ادامه دارد؛ این بار خامس رودریگز

ستاره کلمبیایی رئال مادرید از این تیم جدا شد.

عرفان حاج بابایی؛ رئال مادرید تحت حکومت فلورنتیو پرز رسمی دیرین را همیشه به جا آورده است. جذب بازیکنانی پر نام و نشان و سپس فروش آن ها پس از این که از آن ستاره ها فقط سایه ای به جا مانده است.ریاست پرز بر رئال مادرید به دو دوره تقسیم می شود. در مقطع اول که از سال 2000 آغاز و تا 2006 ادامه پیدا کرد، ستارگان زیاد و اسمی ای با هزینه های گزاف پیراهن سفید رئال مادرید را بر تن کردند اما به هیچ عنوان نتوانستند کارایی لازم را داشته باشند و مجبور شدند با مبالغی کمتر رئال را ترک کنند.

فرناندو مورینتس، مایکل اوون، والتر ساموئل، سیسینیو، آنتونیو کاسانو و چند بازیکن مطرح دیگر، نفراتی بودند که با سر و صدای فراوان کهکشانی شدند اما کاری از پیش نبردند و کم کم مجبور به خروج از برنابئو شدند.پرز سه سال در رئال نبود اما این سنت همچنان در تیم اول مادرید ادامه داشت. آرین روبن، وسلی اسنایدر، کلاس یان هانتلار، رافا فن در فارت،خوزه آنتونیو ریس و... همه و همه ستاره هایی بودند که امروز شاید هیچکس اصلا به خاطر نیاورد این بازیکنان روزی در رئال مادرید حضور داشته اند زیرا آن ها هیچ فروغی در رئال نداشتند اما با خروج از مادرید و پیوستن به تیم های دیگر هر کدام به ستاره هایی تبدیل شدند که به تنهایی بار یک تیم را بر دوش می کشیدند. اسنایدر به یکی از ارکان اصلی سه گانه اینتر در سال 2010 تبدیل شد، روبن به ستاره اول بایرن مونیخ تبدیل شد و هانتلار با حضور در میلان و شالکه توانست به تیم ملی هلند برسد و رقیب روبین فن پرسی شود.

سال 2009 و با بازگشت پرز باز هم خرید های نجومی رئال مادرید شروع شد و در این میان ستارگانی به تیم جذب شدند که نتوانستند در رئال بدرخشند و مجبور به ترک کهکشانی ها شدند. کاکا، نوری شاهین، حمید آلتینتاپ و عده ای دیگر، هرگز نتوانستند در رئال بدرخشند و دیر یا زود مجبور به جدایی شدند.

ظهر سه شنبه خبر انتقال قرضی خامس رودریگز از رئال مادرید به بایرن مونیخ به گوش رسید. اتفاقی که بدون شک یادآور همه انتقال های ناموفق در طی سالیان گذشته در رئال مادرید بود. خامسی که با عنوان آقای گل جام جهانی 2014 و با هزینه ای بالا به رئال پیوست، هرگز به مهره قابل اعتماد هیچ مربی ای در این تیم تبدیل نشد و از زمان کارلتو تا بنیتز و بعد زیدان، سیری کاملا افولی را طی کرد و به یکی از نفرات ثابت نیمکت رئال بدل شد و عملا بدون دستاورد خاصی پس از سه فصل حضور در این تیم، مادرید را به امید روزهای بهتر به مقصد مونیخ ترک کرد. 

 

 

254 41

کد خبر 685787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =