۰ نفر
۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳

ایسنا به نقل از معاون امور تحقیقات و منابع استانی وزیر نیرو نوشت:مصرف آب با افزایش جمعیت کشور بالا رفته است.

معاون امور تحقیقات و منابع استانی وزیر نیرو با اشاره به مصرف بالای آب در کشور بر لزوم صرفه‌جویی در منابع تاکید کرد و گفت: در این چند دهه شاهد افزایش جمعیت و کاهش بارندگی‌ها بودیم به طوری که امروز 30 میلیون مشترک در کشور وجود دارد.

علی‌اکبر مهاجری با اشاره به مشکلات کم‌آبی در استان سمنان بر ضرورت بهینه کردن مصرف تاکید کرد و گفت: باید فعالیت‌های آموزشی در این بخش بیشتر شود.

وی که به منظور افتتاح مرکز آموزش آب سمنان و کلنگ‌زنی دو پروژه در شهرستان مهدیشهر به این استان سفر کرده در دیدار با خباز استاندار سمنان سطح علمی کشورمان در حوزه انرژی و آب را بالا ارزیابی و با اشاره به سطح علمی و آموزشی در وزارت نیرو از برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی بین‌المللی در تراز جهانی در حوزه آب برای کشورهای منطقه در این وزارتخانه خبرداد و اظهار کرد: تاکنون دوره‌های آموزشی زیادی برای کارشناسان کشورهای مختلف منطقه و از جمله عراق، افغانستان، پاکستان و ترکمنستان در مرکز آموزشی شرکت آب برگزار شده است.

وی از توسعه فعالیت‌های آموزشی درحوزه آب و برق در کشورمان خبر داد و افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز از توان کارشناسی و علمی و اجرایی بالایی در حوزه‌های مختلف و از جمله آب و برق برخوردار است.

معاون امور تحقیقات و منابع استانی وزیر نیرو با بیان اینکه مراکز آموزشی وزارت نیرو دوره‌های آموزشی فرامرزی برگزار می‌کنند تصریح کرد: کشورهای منطقه استقبال خوبی از آموزش‌ها و توان تخصصی ایران در این بخش داشته‌اند.

وی به توان بالای کشورمان در حوزه سدسازی اشاره کرد و گفت: در دوران پس از انقلاب بیش از 600 سد در جای جای کشورمان احداث و آبگیری شده است و این در حالی است که سدهای ایران در پیش از انقلاب به 12 سد هم نمی‌رسیدند.

مهاجری با اشاره به تخصص بالای ایران در سدسازی خاطرنشان کرد: بیش از 200 سد از سدهای ساخته شده در کشور در تراز بین‌المللی و جهانی هستند.

وی با بیان اینکه ایران پیش و پس از انقلاب اسلامی در بسیاری از شاخص‌های حوزه وزارت نیرو قابل مقایسه نیستند افزود: در دوران پس از انقلاب در بسیاری از شاخص‌ها با رشد 10 برابری شاخص‌ها رو بودیم که نتیجه اعتماد به توان جوانان ایرانی است.

وی با ابراز خرسندی از افتتاح مرکز آموزشی شرکت آب در سمنان گفت: این مرکز از توان و ظرفیت خوبی برخوردار است که باید این ظرفیت‌ها در راستای بهره‌برداری بهتر از منابع استفاده شود.

3939

کد خبر 686087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =