۰ نفر
۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۰

ایرنا نوشت: برد شرمن نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیای آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی برای نخستین بار طرح استیضاح دونالد ترامپ با موضوع ایجاد خلل در اجرای عدالت در پرونده تحقیقات فدرال را به مجلس نمایندگان این کشور ارائه کرد.

به گزارش واشنگتن اگزماینر، شرمن عصر روز چهارشنبه به وقت محلی این طرح را در کنگره آمریکا مطرح کرد و اخراج جیمز کومی مدیر اسبق اف بی آی را خللی در اجرای تحقیقات فدرال در خصوص دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا و عدالت در روند این کار دانست.

شرمن در این طرح گفته است که دونالد ترامپ با رفتاری متناقض به عنوان رئیس جمهوری، ناقض قانون اساسی و مانع اجرای عدالت شناخته شده و به مردم امریکا نیز آسیب رسانده است.

این طرح با عنوان H.RES.438 شناخته شده و استیضاح وی در این طرح گنجانده شده است. این نماینده دموکرات کنگره خواستار استیضاح دونالد ترامپ در ماه ژوئن شده ولی خاطر نشان کرده است که به دلیل تسلط جمهوری خواهان احتمال به انجام رسیدن آن کم است.

تنها نماینده دیگر که این طرح را به امضا رسانده است، نماینده ای از ایالت تگزاس آمریکاست. دیگر نمایندگان دموکرات کنگره خواهان مشاهده مدارکی بیشتر، پیش از هر گونه اقدامی در جهت انجام چنین اقداماتی هستند.

این طرح زمانی قابل اجراست که اکثریت قانون گذاران مجلس نمایندگان موافقت خود را با آن اعلام کنند. در حال حاضر اکثریت مجلس نمایندگان در دست نمایندگان جمهوری خواه آمریکاست.

5252

کد خبر 686222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =