۰ نفر
۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳

گروه موسیقی چاهی، به سرپرستی مازیار چاهی، مرداد امسال در جشنواره موسیقی فولکلور فرانسه، به اجرای کنسرت می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گروه موسیقی چاهی، پس از پشت سر گذاشتن فستیوال‌های موسیقی فولکلور در دو سال گذشته در کشورهای اتریش و اسپانیا، در مرداد امسال نیز با شرکت در فستیوال موسیقی فولکلور فرانسه به روند فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

این گروه موسیقی پس از کسب مقام نخست در دو فستیوال پیشین، این بار به دعوت فستیوال موسیقی فولکلور فرانسه در شهر پاریس به اجرا خواهد پرداخت.

قطعاتی که در گروه موسیقی چاهی نواخته می‌شوند، کوبه‌ای بوده و براساس معرفی و نشان دادن ظرفیت‌های سازهای کوبه‌ای ایرانی با محوریت دف، ساخته و پرداخته می‌شوند که در فستیوال پیش رو، از ساز ایرانی بربط نیز کمک گرفته شده است. همچنین، قطعات اغلب با الهام از داستان‌ها و اسطوره‌های ایرانی ساخته می‌شوند.

اعضا و هنرمندان این مجموعه در فستیوال موسیقی فولکلور پاریس را مازیار چاهی (سرپرست، آهنگساز و نوازنده دف)، پویا واعظی (نوازنده عود)، مهدی رجب زاده، محمدرضا غفاری و امیر جلیل زاده (نوازندگان دف) تشکیل می‌دهند، همچنین رضا موسوی به عنوان طراح و کارگردان هنری، این گروه موسیقی را همراهی خواهد کرد.

مازیار چاهی از سال ۱۳۸۵ گروهی تحت عنوان چکامه تأسیس کرده و پس از فعالیت‌های گسترده در طی این سال‌ها و تأسیس کانون تخصصی موسیقی مازیار چاهی در سال ۱۳۸۹ نام خود را به گروه موسیقی مازیار چاهی تغییر داده و فعالیت حرفه‌ای خود را در پیش گرفت.

اسکلت اصلی این گروه از همان ابتدای شروع فعالیت بر اساس سازهای کوبه‌ای نهاده شده و اکثر قطعات آن کوبه‌ای است.

 

57243

 

کد خبر 689382

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =