تسنیم نوشت: پادشاه عربستان سعودی که همه ساله تقریبا یک ماه را به تفریح و استراحت در خارج کشور سپری می‌کند، در آستانه سفر تفریحی خود تمام امور پادشاهی را به فرزندش محمد واگذار کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، دربار پادشاهی سعودی امروز دوشنبه اعلام کرد ملک سلمان از امروز(دوشنبه) برای گذراندن تعطیلات خود به خارج سفر خواهد کرد.

در بیانیه صادره از دربار پادشاهی آل سعود از قول سلمان بن عبدالعزیز آمده است :«با توجه به عزم و تصمیم ما برای سفر به خارج از پادشاهی، امروز به موجب فرمانمان، شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز را جانشین خود در اداره امور کشور و حفظ منافع ملت در دوران غیبتمان در سعودی قرار می‌دهیم.»

خاطر نشان می‌شود پادشاه سعودی هر ساله در یک سفر پرزرق و برق و پرهزینه به مدت تقریبا یک ماه، شهر تفریحی «طنجه» مغرب را استراحتگاه خود قرار می‌دهد.

پیش از این نیز رسانه‌ها اعلام کرده بودند ملک سلمان به زودی برای تعطیلات از عربستان خارج خواهد شد و امور را به محمد بن سلمان خواهد سپرد. این امر همچنین به زمینه چینی برای انتقال قدرت کامل به پسر 31 ساله پادشاه تعبیر می‌شود.

رای الیوم در جدیدترین مطلب خود درباره درباره سعودی نوشته بود کسانی که از مسائل پنهانی قصر پادشاهی در عربستان سعودی با خبر هستند، احتمال کناره گیری ملک سلمان بن عبدالعزیز از تخت سلطنت به نفع پسرش محمد بن سلمان در فاصله زمانی که از پنج ماه فراتر نخواهد رفت، بعید نمی دانند.

52311

کد خبر 690195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =