۰ نفر
۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱

ایسنا نوشت: مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا دوشنبه هفته آینده(۹ مرداد) در بیشتر مناطق به جز شمال شرق کشور و شرق سواحل خزر روند افزایش نسبی دما رخ می‌دهد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی به سبب جریان‌های مرطوب شمالی و گذر موج تراز میانی جو طی سه روز آینده بارش‌های پراکنده در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود که بارش‌ها بیشتر در نواحی مرتفع و کوهستانی متمرکز و با احتمال رخداد رعد و برق در این مناطق همراه است.

وی افزود: روزهای پنجشنبه و جمعه (۵ و ۶ مردادماه)، در ارتفاعات زاگرس جنوبی افزایش ابر و رعد و برق در ساعات بعدازظهر و اوایل شب دور از انتظار نیست.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: طی دو روز آینده در جنوب غرب کشور گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط استان‌های خوزستان، ایلام و بوشهر با گرد و خاک همراه خواهد بود همچنین در سه روز آینده در شرق کشور گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق به ویژه زابل احتمالا با گرد و خاک همراه می‌شود.

به گفته وظیفه در سه روز آینده شرق دریای عمان و امروز و فردا، مناطق غربی خلیج فارس و مواج خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روزهای پنجشنبه و جمعه (۵و ۶ مرداد) صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۹ و ۲۸ و ۴۰ و ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان در مورد گرمترین و خنکترین شهرهای طی روز آینده گفت: اهواز با بیشینه و کمینه دمای ۵۰ و ۳۵ درجه سانتیگراد و اردبیل با بیشینه و کمینه دمای ۳۰ و ۱۵ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرها طی فردا هستند.

47237

کد خبر 690945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =