مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به اخذ مجوزات لازم زیر ساخت های فاز اولیه برای ۴۰۰ هکتار از منطقه ویژه اقتصادی شمال بوشهر گفت: ده درخواست برای سرمایه گذاری در این منطقه دریافت شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی یزدانی در آیین کلنگ زنی مجتمع پتروشیمی سراج گستران رجال و بهره برداری از منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر، در سخنان کوتاهی اظهار کرد: منطقه اقتصادی شمال استان بوشهر که یکی از ۹ منطقه ویژه اقتصادی کشور است بالغ بر سه هزار و ۹۰۰ هکتاراست که یک هزار و ۸۰۰ هکتار از مساحت پیش بینی شده برای رعایت مسایل زیست محیطی و حفظ حریم خورهای منطقه کاهش پیدا کرد و حدود دو هزار و یکصد هکتار آن باقی مانده است.
وی با اشاره به انجام مطالعات زیست محیطی منطقه ویژه، گفت: مصوبات مختلف در جهت رعایت مسایل زیست محیطی رعایت شده است و مجوزات لازم برای زیر ساخت های آب ، برق، گاز و تلفن در فاز اولیه برای ۴۰۰ هکتار عملیاتی شده است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تعداد درخواست های سرمایه گذاری در این منطقه را ده درخواست عنوان کرد و افزود: پنح مجوز مربوط به شرکت سراج گستران رجال بود.
یزدانی این منطقه را سومین متطقه ویژه ای که کار واگذاری زمین در آن شروع شده است، دانست و اظهار کرد: از سال ۹۳ کار اصلی برای انتخاب مشاوران و تامین زیر ساخت ها در این منطقه آغاز شده بود.

39225

کد خبر 691244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =