مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: 20 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت قلعه بهادری واقع در روستای اسفندان شهرستان کمیجان نیاز است.

به گزارش خبرآنلاین ، سیدمحمد حسینی افزود: تا کنون سه میلیارد ریال اعتبار در چند دوره متوالی برای استحکام بخشی و بازسازی این قلعه هزینه شده است.
وی اظهار کرد: این قلعه جزء بناهای شاخص منطقه است که بازسازی آن جذب توریست و درآمد اقتصادی فراوانی را برای منطقه به همراه دارد.
حسینی گفت: سال 95 هیچ اعتباری برای مرمت این اثر تاریخی به میراث فرهنگی استان مرکزی اختصاص داده نشد و آخرین اعتبار مرمت این اثر سال 94 به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال بوده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: تاکنون عملیات مرمت شامل کف سازی، استحکام بخشی دیوار و بام در این بنا انجام شده و با توجه به وسعت چهار هزار مترمربعی این اثر تاریخی، اعتبار بیشتری نیاز است.
حسینی خاطرنشان کرد: در حال حاضر لازم است رفع خطر بام، کف سازی، استحکام بخشی، جرزگیری و بازسازی در و پنجره ها این مجموعه قدیمی باید عملیاتی شود تا عناصر جوی به استحکام بخشی اثر، آسیب وارد نکند.

 

48

کد خبر 691606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =