۳۱ کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صورت هم‌زمان روز یک‌شنبه هشتم مرداد در آیینی آغاز به کار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با آغاز به کار 31 کتابخانه سیار، تعداد مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  چهار رقمی می‌شود و به 1012 می‌رسد.

این آیین ساعت 10:30 صبح روز یک‌شنبه هشتم مرداد در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود. محمدرضا واعظ‌ مهدوی معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون در این مراسم سخنرانی می‌کنند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال حاضر دارای 118 کتابخانه سیار روستایی و 20 سیار شهری است که با آغاز به کار این 31 کتابخانه، تعداد آن به 169 مرکز سیار در سراسر کشور می‌رسد.

کانون همچنین دارای 787 مرکز ثابت و 56 کتاب‌خانه پستی است که جمع آن‌ها به 981 مرکز می‌رسد ولی با آغاز حرکت خودروهای سیار جدید از محوطه مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون به نقاط مختلف کشور تعداد آن‌ها به 1012 افزایش پیدا می‌کند.

مراکز سیار کانون كتاب‌خانه‌‌هایي است كه در آن مربی به منظور توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی و کشف و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان با یک دستگاه خودروی مجهز به کتاب و امکانات فرهنگی هنری، به روستاها و مناطق شهری کم برخوردار از امکانات فرهنگی مراجعه کرده و فعالیت‌های متنوعی را به مخاطبان خود (شش تا 17 سال) ارایه می‌کند.

خدمت‌رسانی سیار کانون پرورش فکری به کودکان ایرانی از سال 1345 و ابتدا با استفاده از چهارپایان به کودکان عشایر قشقایی در استان فارس آغاز شد و بعدها کتاب‌خانه‌های سیار کانون با استفاده از خودروهای مختلفی مانند جیپ، لندرور، مینی‌بوس، اتوبوس و... در مسیر روستاهای کشور و توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی در ایران قرار گرفتند.

58243

کد خبر 691647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =