تسنیم نوشت: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: شهر هوشمند در کنار همه کارکردهای مثبت که تولید می‌کند با تهدیدات جدیدی از طریق فضای سایبر مواجه است که از فواصل خیلی دور می‌توان باعث ایجاد آتش سوزی و انفجار در آن شد.

سردار غلامرضا جلالی در اولین "کارگاه و نشست توجیهی شهر هوشمند" ضمن تعریف شهر هوشمند فرصت‌هایی که از تلفیق فضای سایبری در شهرسازی بوجود می‌آید از جمله پردازش اطلاعات، ذخیره سازی اطلاعات و امکان تطبیق اطلاعات در همه حوزه‌ها و دقت بالا، امکان استفاده از اطلاعات حجیم ( big data) و بقیه قابلیت‌های فضای سایبرنتیک را بسیار زیاد دانسته و گفت: شهر هوشمند تلفیقی از مباحث شهری با فناوری اطلاعات و سایبری است و امروزه می‌توان با استفاده از فضای سایبر، اشیاء را مانند هواساز، موتورخانه ها و ... کنترل کرد فلذا امروزه قابلیت‌های فضای سایبر وارد حوزه مدیریت شهری شده است که این قابلیت‌ها 2 تهدید آسیب پذیری‌های فضای سایبر و تهدید سایبری به ساختمان‌ها را به دنبال دارد که در کنار آن‌ها آسیب پذیری‌ها و تهدیدات فضای سایبری هم به این فضا اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: شهر هوشمند در کنار همه کارکردهای مثبت و خدمات و سرویس‌ها و قابلیت‌هایی که برای شهر تولید می‌کند با تهدیدات و آسیب‌های جدیدی از طریق فضای سایبر مواجه است که از فواصل خیلی دور می‌توان امورات یک شهر را متوقف کرد و باعث ایجاد بی نظمی، آتش سوزی، انفجار، تخریب، بهم ریختگی جمعیت شد.

سردار جلالی تصریح کرد: شهر هوشمند از دو حوزه شهرسازی و سایبری تشکیل شده است و لازم است یک کار مشترک در این دو حوزه انجام شود.

27212

کد خبر 691972

برچسب‌ها