آماده باش هلال احمر چهارمحال و بختیاری پس از زلزله ناغان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: به دنبال وقوع زلزله یکشنبه شب - هشتم مرداد در ناغان، تمامی نیروهای جمعیت هلال احمر در استان به حالت آماده باش درآمدند.

سید احمد مرتضوی فرد اظهار کرد: از ابتدای وقوع زلزله در ناغان 6 تیم عملیاتی امداد رسانی در زلزله و تیم واکنش سریع این جمعیت به همراه ست های نجات و 7 دستگاه آمبولانس و حدود 30نفر امدادگر و نجاتگر تخصصی جمعیت در بخش ناغان مستقر شدند.
به گفته وی، با توجه به بزرگی میزان زلزله و تاثیر پذیری آن در 15 روستای بخش ناغان، نیروهای جمعیت در بخش مستقر و مشغول امدادرسانی شدند.
مرتضوی فرد ادامه داد: با حضور نیروهای امدادی اورژانس و هلال احمر و دستگاه های عضو مدیریت بحران در منطقه و مردم به حالت آرامش درآمده است.
به گفته وی، در صورت بروز زلزله مجدد یا پس لرزه، نیروهای مورد نیاز از دیگر شهرستان ها به منطقه اعزام می شود.
گفتنی است ، زلزله ای به بزرگی 5 ریشتر یکشنبه شب هشتم مرداد ساعت 20 و 7 دقیقه در عمق 10 کیلومتر زمین در بخش ناغان شهرستان کیار چهارمحال و بختیاری را لرزاند.
پس لرزه ای به بزرگی 3.5 ریشتر نیز در ساعت 20 و 27 دقیقه و به عمق 10 کیلومتر همان روز این بخش را لرزاند.
شدیدترین زمین لرزه استان چهارمحال وبختیاری در ‎17 فروردین 1356، به بزرگی 6٫5 درجه در مقیاس Mw (ریشتر) در شهر ناغان رخ داد که تعدادی از ساکنان این منطقه در آن زمین لرزه جان خود را از دست دادند.
بخش ناغان از توابع شهرستان کیار در 70 کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

 

 

46

کد خبر 692319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =