ایرنا نوشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ویزای اعضای کنسولگری وزارت امور خارجه برای اعزام به عربستان، صادر شده و هیچ مشکلی در زمینه استقرار این اعضا در مکه و مدینه، وجود ندارد.

سید رضا صالحی امیری روز دوشنبه در حاشیه آیین بدرقه رسمی زایران حج 96در فروردگاه امام خمینی (ره) گفت: تمام مقدمات لازم برای حج امسال فراهم شده و امیدوارم در عمل نیز با تعهداتی که عربستان داده، شاهد یک حج آرام و عزتمند باشیم و آنان نیز پایبند به تعهدات خود باشند.

وی گفت: در این خصوص از زائران حج نیز می خواهم تا قوانین و ضوابط جاری عربستان را رعایت کنند.

صالحی امیری گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته در زمینه حج و تدارکات پیش بینی شده، هیچ مشکلی در برپایی این فریضه الهی نخواهیم داشت.

وزیر ارشاد بیان کرد: هم اکنون ستاد اجرایی ما در مکه و مدینه مستقر هستند و در مقابل، ستادی نیز در تهران، فعالیت خود را آغاز کرده و تمام امورات موجود را دنبال خواهد کرد.

وی گفت: نماینده ولی فقیه در امور حج و رئیس سازمان حج و زیارت، این هفته برای پیگیری روند موجود، عازم عربستان خواهند شد. براساس برآوردهای انجام گرفته و تدابیر اندیشیده شده، حج موفقی را برگزار خواهیم کرد.

امسال 86 هزار 500 زائر ایرانی در قالب 600 کاروان با 335 پرواز از 20 ایستگاه پروازی کشور در قالب 40 هزار و 260 زائر مرد و 40 هزار و 336 زائر زن برای انجام مناسک حج تمتع راهی عربستان می شوند.

از 86 هزار 500 زائر اعزامی 80 هزار و 596 نفر زائر و مابقی در قالب نیروهای ستادی، اجرایی، تدارکات، کادر پزشکی، امداد و نجات، خدمات، حمل و نقل و غیره هستند.

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 692415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =