اجرای پروژه های عمرانی بدون پیوست های مطالعاتی هدررفت منابع مالی است

شهردار کلانشهر کرج گفت: اجرای پروژه های عمرانی بدون پیوست های مطالعاتی نوعی هدررفت منابع مالی است و به خروجی لازم منتهی نمی شود.

به گزارش خبر آنلاین و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی ترکاشوند با بیان اینکه هدف از تعریف و اجرای پروژه های کلان عمرانی و خدماتی ارتقای سطح رفاه شهروندان است، عنوان کرد: بر این اساس باید در خصوص تاثیر طرح های عمرانی بر سلامت محیط زیست حساسیت های لازم را داشت و آن را از منظر کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار داد.
وی افزود: تهیه طرح های مطالعاتی برای پروژه های عمرانی کارآمدی آنها را تضمین می کند و موجب ماندگاری و طول عمر بیشتر پروژه می شود ضمن آنکه داده های حاصل از آن به سازگاری پروژه ها با اقلیم و صیانت از محیط زیست می انجامد.
این مسئول شهری در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: البته شهرداری کرج در مقطعی از زمان آنطور که باید و شاید این مسئله را مورد توجه قرار نمی داد اما با روی کار آمدن دوره چهارم مدیریت شهری این کلانشهر شاهدیم که طرح های عمرانی دارای طرح های مطالعاتی و پیوست زیست محیطی هستند و تهدیدها و فرصت های آن مد نظر قرار می گیرد.
ترکاشوند در پایان خاطر نشان کرد: تهیه طرح های مطالعاتی و پیوست اقتصادی و زیست محیطی موضوع مهمی است که باید در دستور کار تمام شهرداریهای کشور قرار گیرد و بدانیم که این مهم همسو با مبانی اقتصاد مقاومتی است و برای پروژه ارزش افزوده ایجاد می نماید.

 

46

کد خبر 692452

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =