نخستین «شب موسیقی ارسباران» پذیرای آواز ایرانی می‌شود

نخستین «شب موسیقی ارسباران» چهارشنبه 11 مرداد از ساعت 19 به آواز ملی می‌پردازد، قرار است هر فصل یا دو ماه یک بار، به ژانری از موسیقی جدی و هنری اختصاص یابد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در نخستین برنامه از سلسله نشست‌های شب موسیقی ارسباران، چهار آوازخوان ایرانی هنرنمایی می‌کنند: علی رستمیان، امیر مداح، علیرضا حاجی‌طالب و علی شیرازی، چهار خواننده باسابقه و میانسال، که هر کدام به همراه گروه‌ خود به ترتیب بر صحنه می‌آیند. ‌

گروه قدیمی چهارباغ به خوانندگی رستمیان (البته با نوازندگانی جوان) شامل محمدرضا رستمیان (سنتور)، آوا رستمیان (کمانچه)، نازنین تن‌ساز (عود) و شایان یزدی‌زاده (تمبک) آواز این خواننده را در دستگاه شور با گذر به گوشه‌هاى دشتستانى، تنگسيرى و داغستانى همراهی می‌کند. استاد میلاد کیایی نوازنده نام‌آشنای سنتور و آهنگساز قدیمی نیز صدای امیر مداح دیگر خوانندۀ نخستین شب موسیقی ارسباران را جلوه می‌بخشد. محمدامین اکبرپور نوازنده تار هم آواز علیرضا حاجی‌طالب را در دستگاه راست‌پنجگاه همراهی می‌کند و سرانجام نیز مجید پایدار با سازش تار، صدای علی شیرازی را در دستگاه ماهور رنگ‌آمیزی می‌کند.

فرهنگسرای ارسباران در ضلع شمال غربی پل سیدخندان (خیابان جلفا) واقع شده و ورود برای عموم به «شب موسیقی ارسباران» آزاد و رایگان خواهد بود.

57241

کد خبر 692479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =