مدیر کل تربیت ‌بدنی دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر نقش ویژه ورزش در رشد و سلامت فارغ التحصیلان این دانشگاه به عنوان معلمان این کشور، گفت:«بیست و سومین المپیاد ورزشی این دانشگاه با حضور سه هزار ورزشکار دختر و پسر برگزار خواهد شد.»

به‌ گزارش ‌خبرگزاری خبرآنلاین؛ نشست خبری بیست و سومین  المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با حضور دکتر معصومه علی نژاد، معاون دانشجویی این دانشگاه و دکتر میترا روحی، مدیر کل تربیت ‌بدنی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.
در ابتدای این نشست علی نژاد با بیان این که وظیفه اصلی دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم برای آموزش در سراسر کشور است، گفت‌: مطمئنا ورزش و انجام فعالیت‌های ورزشی نقش مهمی در نشاط و شادابی هر چه‌ بیشتر معلمان کشور و مطابق با آن دانش‌آموزان خواهد داشت. بر این اساس  یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مسئولان دانشگاه فرهنگیان توجه ویژه‌ به رشد و توسعه ورزش چه در بعد همگانی و چه در بعد قهرمانی است.


معاون دانشجوی دانشگاه فرهنگیان افزود: اولین  المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاههای سراسر کشور، به عنوان یک رویداد بزرگ برگزار شد که دانشگاه فرهنگیان  توانست عناوین بسیار خوبی را از آن خود کند و در بخش پسران به عنوان قهرمانی برسد که این موفقیتی بزرگ برای این دانشگاه بود و باعث شد که شادابی و نشاط بسیار خوبی در میان دانشجویان ایجاد شود.
وی با اشاره به این که قریب به سه هزار دانشجوی دختر و پسر به صورت مجزا در این  المپیاد که به میزبانی اراک برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت، خاطر نشان کرد: ان‌شاء‌الله با تمهیدات اندیشیده شده شاهد رقابت‌های جذاب در این  المپیاد باشیم تا در نهایت ضمن ایجاد نشاط و شادابی در میان دانشگاهیان باعث معرفی نفرات مستعد به ورزش قهرمانی کشور باشد.


میترا روحی مدیر کل تربیت ‌بدنی دانشگاه فرهنگیان نیز در ادامه این نشست خبری با قدردانی از حمایت مسئولان دانشگاه فرهنگیان از تربیت ‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی، اظهار کرد: تفاوت ما با سایر دانشگاه‌ها در این است که ما در تمام استان‌های کشور پردیس دختران و پسران داریم  که مراکز آموزش عالی زیر مجموعه آنها هستند. ویژگی دوم که بسیار مهم است این است که تمام فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان معلمانی خواهند بود که در تمام مقاطع تحصیلی به آموزش فرزندان این مرز و بوم می پردازند. بر این اساس ورزش نقش بسیار مهم و اثرگذاری در پویایی و نشاط و سلامت هر چه‌ بیشتر جمعیت دانش‌آموزی و دانشجویی کشور خواهد بود.
مدیر کل تربیت ‌بدنی دانشگاه فرهنگیان در ادامه با بیان این که برگزاری این  المپیاد فرصت بسیار خوبی برای معرفی چهره‌های مستعد به ورزش قهرمانی به فدراسیون‌ ورزش‌های دانشگاهی است، تصریح کرد:  با برگزاری این  المپیاد تیم‌هایی که موفق به کسب عنوان قهرمانی در رشته‌های مختلف شوند، در مسابقات مناطق دهگانه دانشگاههای سراسر کشور شرکت خواهند کرد تا در نهایت تیم‌های برتر در تابستان سال آینده در رقابت‌های  المپیاد ورزشی دانشگاههای سراسر کشور به مصاف رقبایشان بروند. مطمئنا ظهور و معرفی ورزشکاران مستعد در این  المپیاد می‌تواند نقش مهمی در موفقیت هر چه‌ بیشتر ورزشکاران دانشجوی ایران در رقابت‌های یونیورسیاد در دوره های بعد داشته باشد.


وی با اشاره به این که قریب به سه هزار دانشجو در  المپیاد به رقابت خواهند پرداخت، گفت‌: 1540 ورزشکار دختر از 14 تا 21 مرداد ماه در شش رشته فوتسال، والیبال، بدمینتون، تنیس روی میز، دوومیدانی و تکواندو به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت. در بخش پسران نیز 1434 ورزشکار در رشته‌های فوتسال، والیبال، تنیس روی میز، تکواندو و کشتی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
روحی همچنین به همکاری بسیار خوب فدراسیون‌های ورزشی در برگزاری این  المپیاد اشاره کرد و افزود: با همکاری فدراسیون‌ها از بهترین داوران برای قضاوت در این  المپیاد استفاده خواهد شد و استانداردهای فنی در بخش‌های مختلف نیز به دقت اجرایی می‌شود. ضمن این که در کنار  المپیاد کارگاههای مختلف علمی و پژوهشی برای آموزش دانشجویان، مربیان و سرپرستان تیم‌ها برگزار خواهد شد و  برنامه‌های فرهنگی در کنار برگزاری کلینیک‌های سلامت جسم و روان با مشاوره به دانشجویان انجام خواهد شد.
وی درباره جوایز نفرات برتر نیز، گفت‌: گواهینامه‌ای که نفرات برتر برای کسب موفقیت در این رقابت‌ها دریافت می‌کنند برای آنها امتیاز محسوب می‌شود ضمن این که جوایز نقدی ، تندیس و مدال نیز به آنها اهدا خواهد شد.
به‌ گزارش ‌در ادامه این نشست خبری علی نژاد، معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان درباره درصد شرکت کنندگان در این  المپیاد گفت‌: حدود 10 درصد دانشجویان ما در این  المپیاد حضور خواهند داشت. برابری جنسیتی برای حضور این ورزشکاران به خوبی رعایت شده و با تاکید آقای مهر محمدی ، سرپرست دانشگاه در برابری جنسیتی ان‌شاء‌الله در تمامی برنامه‌ها  این موضوع رعایت خواهد شد. 

 

251 41

کد خبر 692487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =