سفر هیات رسانه‌ای ایران به عراق/ تقدیر رئیس اتحادیه روزنامه‌نگاران عراق از اقدامات ضدتروریستی ایران

هیات رسانه‌ای ایران متشکل از مدیران و خبرنگاران روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها عازم عراق شدند تا با همتایان خود در کشور همسایه دیدار و گفتگو کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مدیران رسانه‌ای ایران در پاسخ به دعوت رئیس اتحادیه روزنامه‌نگاران عراق دیروز وارد این کشور شدند و در بدو ورود مورد استقبال مویداللامی دبیرکل اتحادیه روزنامه‌نگاران عراق قرار گرفتند.

در این سفر، مدیران رسانه ای و روزنامه نگاران ایرانی از جمله عليرضا معزي، دبير شوراي اطلاع‌رساني دولت، علیرضا شيروي، معاون اداره كل رسانه هاي خارجي، علي متقيان، مديرعامل ايسنا، مصيب نعيمي، مدير مسئول روزنامه الوفاق، مرتضي داستاني، مديرمسئول روزنامه ١٩ دي، رضا مقدسي، جاتشين مديرمسئول روزنامه صبح‌نو، خدادداد ابراهيمي، مديرمسئول روزنامه مهران از استان ايلام، فريد مدرسي، روزنامه‌نگار حوزه دين و انديشه و مدير گروه منظومه روحانيت و قادري، دبير گروه بين‌الملل خبرگزاري مهر حضور داشتند.

این هیات دیروز عصر وارد فرودگاه بغداد شد و در مراسم استقبال سوی هیات روزنامه‌نگاران عراقی، موید اللامی، رئیس اتحادیه روزنامه نگارانی عراقی در سخنانی بر نقش و اهمیت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از عراق در مقابل تروریسم تقدیر کرد و گفت روزنامه نگاران عراقی اهمیت ویژه ای برای این سفر و دیدار با همتایان ایرانی خود قائل هستند.

سپس روزنامه‌نگاران و مدیران رسانه های ایرانی با اسکورت ویژه که در عرف دیپلماسی در سطح وزرا است، از فرودگاه عازم محل اقامت خود شدند که در فاصله اندکی از سفارت ایران در بغداد و دفتر مرکزی اتحادیه روزنگامه نگاران قرار دارد. همچنین دیشب هیات اعزامی به بغداد در ضیافت شامی که به افتخار این هیات توسط سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در نظر گرفته شده شرکت کردند.

آنها امروز در دیدار با مقامات و شخصیت های ارشد عراقی و همتایان خود، به بحث و تبادل نظر درباره مسایلی از جمله ارتباط روزنامه‌نگاران دو کشور، ارتباطات و تعاملات رسانه ای و برگزاری دوره‌های آموزشی برای روزنامه نگاران عراقی در ایران خواهند پرداخت. قرار است اخبار مذاکرات و ملاقات های هیات ایرانی در خبرگزاری رسمی عراق نینا منتشر شود.

23145

کد خبر 692500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =