در 70 پایگاه جمع آوری فطریه مردم  شهرستان سمنان  190 ملیون تومان زکات فطریه به مستمندان کمک کردند

آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم سمنان با سید عباس دانایی فرماندار سمنان در محل دفتر امام جمعه جلسه ای برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین در این جلسه آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با تبریک میلاد امام رضا (ع) با گرامیداشت روز تجلیل از شاهچراغ،کشور ایران را بیمه شده فرزندان و نوادگان امام موسی ابن جعفر عنوان و تصریح کرد پرداخت زکات پاکی ، طهارت و رشد معنوی انسان ها را در پی دارد ایشان بر لزوم اطلاع رسانی مطلوب در خصوص مزایای پرداخت زکات در جوامع اسلامی از سوی فعالان فرهنگی، رسانه های جمعی و تریبون تاکید نمود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان پرداخت زکات فطریه را یکی از اعمال واجب روز عید فطر عنوان و افزود با توجه به اینکه پرداخت این نوع حق مالى، باعث سلامت جسم و روح می‌شود، آن را زکات بدن یا فطریه نامید.ایشان با تشکر از مسئولین جمع آوری زکات آنان را به عنوان امین و امانتدار مردم دانست و بر شناسایی نقاط ضعف و قوت عملکرد شورا ی زکات تاکید نمود.
در ادامه جلسه سید عباس دانایی فرماندار سمنان ضمن تبریک دهه کرامت با اشاره به پیگیری سه ساله شورا در خصوص ترویج فرهنگ زکات در بین اقشار مختلف مردم از تعامل مطلوب ادارات متولی و سازمان های مردم نهاد در تحقق این امر خبر داد.
وی با اشاره به فعالیت بیش از 70 پایگاه جمع آوری در عید سعید فطردر سمنان گفت عملکرد مناسب سازمان های مردم نهاد در برقرای ارتباط با دستگاه های دولتی درحل مشکلات و مسایل گوناگون در جامعه زمینه ساز رعایت قوانین و کنترل و نظارت بیشتر بر این گونه فعالیت ها است
وی از جمع آوری زکات مستحب در سال 96 به مبلغ 190 میلیون تومان خبر داد و افزود در سال 95 استان سمنان به عنوان یکی از 3 استان برتر کشور در جمع آوری زکات معرفی شده است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان نیز در این جلسه ضمن اعلام گزارشی از نحوه جمعآوری و توزیع زکات فطریه در بین فقرا و محرومین گفت بر اساس دستور مقام معظم رهبری در تشکیل ستاد زکات و همچنین با توجه به تصویب قانون زکات در مجلس شورای اسلامی، جمع آوری هر نوع زکات از جمله زکات واجب، مستحب و همچنین زکات فطره بر عهده ستاد زکات می باشد وی از افزایش بیش از 35 درصدی جمع آوری زکات در استان خبر داد.
در پایان از 8 مرکز و سازمان های مردم نهاد فعال در بخش جمع آوری زکات تقدیر بعمل آمد.

 

48

کد خبر 692510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =